Да помогнем на Яна да излекува баща си.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
CHILIEV
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 15 юли 2008 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Да помогнем на Яна да излекува баща си.

Мнениеот CHILIEV » Пет 03 юни 2011 19:41


Колеги ,в тези трудни дни моя лична много добра приятелка има нужда от едно рамо за да излекува баща си и да му помогне да живее пълноценно.
Нужни са 3500 евро за трансплантация на бъбрек.
Не веднъж българите сме показвали, че можем да направим чудеса със значително по-големи суми, надявам се който има възможност да отдели за да помогнем на Яна - кой с колкото може, дори и най-малкото.

Копирам тук част от апела й:
Здравейте,
Казвам се Яна Анастасова и се обръщам към вас с молба за помощ.
В семейството ми от поколения се предава наследствено заболяване – бъбречна поликистоза. Заболяването образува кисти във вътрешността на бърбреците, които с течение на времето се пукат и разрушават бъбреците. В даден момент от живота на такъв болен се стига до хемодиализа - манипулация за пречистване на кръвта чрез специален апарат. Процедурата е поддържаща и се прави по няколко пъти седмично. Моят баща – Димитър Анастасов вече 8 години е на хемодиализа. Заболяването може да бъде преодоляно само с трансплантация на бъбрек. Димитър е преминал през една неуспешна трансплантация в Пакистан.
На 08 ноември 2010 г., Фондът за лечение на българи в чужбина излиза с решение, че неговият случай не може да бъде разрешен чрез трансплантация в България и е одобрен за трансплантация извън пределите на страната. Към тази дата той получава уверението, че освен трансплантацията, държавата ще покрие и задължителните предварителни изследвания, които са необходими за да може той да бъде включен в листа на чакащите за донор. Задачата на баща ми е да открие клиника в чужбина, която да се съгласи да извърши трансплантацията. Избраната клиника се намира във Франция. След като бива одобрен от нея, той подготвя заминаването си. Малко преди то да бъде осъществено, Фондът за лечение на българи в чужбина е закрит и неговия правилник е променен. Новите условия гласят, че тъй като не е сигурно, че след предварителните изследвания той ще бъде одобрен за трансплантация – държавата не може да покрие сумата необходима за тях. Сега баща ми Димитър трябва да намери средства за извършване на предварителните изследвания, за да може, ако резултатът е добър, да се възползва от държавната помощ за извършване на трансплантацията.
Обръщам се към Вас с молба да помогнете да събера 3500 евро, които ще покрият тези изследвания, самолетните билети и престоят в болницата.
Димитър Анастасов е художник....


Целия текст и развитие по темата можете да следите тук --> Блог на Яна Анастасова.


Дарителска сметка:
ПроКредит Банк (България) АД
BAE: PRCB9230
SWIFT BIC: PRCBBGSF
IBAN: BG95PRCB92301437091417
в полза на Димитър Анастасов Анастасов




Благодаря.




Потребителски аватар
CHILIEV
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 15 юли 2008 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да помогнем на Яна да излекува баща си.

Мнениеот CHILIEV » Нед 12 фев 2012 10:37


Здравейте отново. Ето и резултата от усилията на всички вас, въпреки постоянно недостигащите средства - да помогнем кой с каквото може. Остава да стискаме палци.

Сега малко отчет - по сметката се събраха близо 2000 евро. Офертата от болницата е на стойност почти 3200 евро. С малко заеми ще успеем да преведем цялата сума (надявам се). В тази сума са включени всички изследвания и 3 дневен престои в болницата + хемодиализата, която трябва да му бъде направена по време на престоя.
Отделно успях да купя билет за 300 евро, като баща ми заминава на 14.02 и се връща на 19.02.
Имам и налична малка сума, която ще му дам, за да има джобни пари.
Отделно през това време се случиха и други неща, като това, че министъра на здравеопазването разписа заповед, с която официално държавата поема ангажимент да заплати трансплантацията, която ще бъде възможна след провеждането на изследванията и намирането на донор.
Това е от мен! БЛАГОДАРЯ ВИ!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта