Гърция Александрополи ...

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Гърция Александрополи ...

Мнениеот Adnan » Пон 28 май 2007 14:34


Тази година имам мерак да идеме до Гърция тъй като мие много близо. Гледам най близкия град е Александрополи. От Кърджали е на 250 км. по дългия маршрут минава се през Свиленград. Ако беше пуснат Маказа сигурно 90 - 100 км.
След няколко въпроса към колеги отправени на "лични" получих частична информация отностно Гърция.
Има ли някой ходил до Александрополи и ако може да сподели за там ще съм много много благодарен? Най вероятно няма да е самия град а някое село близо до самото море. Гледам на картата пише Леофорос ама село ли е какво е :?: .
Значи какво знам за Гърция до момента :

- Ограничение на Алкохола - 0.25 ( или 0.025 незнам точно ).
- Бира 1.8 Евро ( най важната съставка от пътуването :D ).
- Магистрални такси по 2 Евро.

Но незнам най важното което ме интересува цени на квартири или някой евтини хотели само за спане и душ.
Ще съм много благодарен ако някой сподели.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пон 28 май 2007 15:28


По магистралите от свиленград до александрополи не се плаща (освен ако таксите не са от скоро). Бирата по магазините е по евтина. За квартири - не знам как са в този район. Почти до александрополи м-тел имат обхват. За друго не се сещам с което мога да бъда полезен. :vacation


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Пон 28 май 2007 15:51


То верно от магазина да се пазурува ще е най евтиния вариянт но дали ще се разреши от хазяина да се консумира у тях? Аз лично нищо не знам за Гърция и техния начин на живот и затова ми искаше да отида за няколко дена да поогледам как е. Единствено знам, че узи пият което не е моя фаворит пиене.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пон 28 май 2007 15:52


в солун в павилионче на улицата студен хайнекен 0,5л кен - 1.30евро
на 5 метра от него в заведение на тротоара Амстел 0,33л бутилка - 5 евро
;)


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Пон 28 май 2007 16:21


До Александруполи наистина не се плащат такси по пътищата. Мтел няма обхват до там - със зор стига до Орестиада, но това не е проблем само дето роуминга си е скъпичък още. Бирата наистина е важна особено лятото. В заведение е наистина няколко евро но там се пие само така за записване :D иначе в големите супермаркети, като LIDL например се намира и по 35 цента. Цените на хотелите са различни но по-малко от 35-40 евро за нощувка в двойна стая е трудно да се намери. При тях квартирите са по-скоро като малки семейни хотелчета. Примерно първия етаж е със стаи под наем а вторият е жилище. Цените на стаите им се определят преди сезона от някакво министерство на туризма май-беше в зависимост от това какво предлагат и им се издава нещо като лиценз в който пише и цената на стаята и периода за който може да се отдава под наем на тази цена и така обикновено не се стига до пазарлъци като нас :D /това нещо си го слагат в една рамка и се вижда/ Могат да се намерят такива и по 25-30 евро за нощувка /е не в центъра на Александруполи де/ и то съвсем прилични ама трябва да се търсят. Лесно е ако се пообиколи малко по улиците те всички имат табели отвън, а и много от тях знаят английски. Иначе имат и много хубави хотели н цената таме около 100 евро че и повече. С храната е по същия начин - в заведение излиза скъпичко като за нас но от супермаркет може да се пазаруват много неща на цени горе долу като нашите. И още нещо - вече няма митница и може много неща да се носят от България и така още да пада цената на престоя.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Пон 28 май 2007 16:33


slav написа:До Александруполи наистина ....


Ето това е инфо колега много мерси. Верно нощувките са по скъпи от нашите но си заслужава да иди поне за ден или само да се пообиколи 250*2 = 500 + още 50-60 км за разкарване не са много :)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта