Измама с гориво ОМВ

Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот dalgia-73 » Пон 02 окт 2023 18:57


kris11 написа:
dalgia-73 написа:Относно отчитането на горивомера .Аз също разчитам на показанията в автомобила.От чертичка до чертичка е точно 3 литра.Винаги знам колко ще заредя плюс минус литър.

Пълни глупости пишеш. А наклон на бензиностанцията / има с наклон - тогава каков правим вярваме на показанието на автомобила/. Сменил си гуми задните са малко по-високи 5-7 мм на наклон толеранс.

Колега глупостите ги пишеш ти.Какъв наклон по бензиностанции.Още преди да спра на колонката знам колко ще събере.Аз поне не съм зареждал на Бензиностанция на баир.А относно гумите сменям си ги четирите,не по две.




Martosax87
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Martosax87 » Пон 02 окт 2023 22:28


През зимата на 2009г. в Мерцедес А-класа, чиито резервоар е 50л и стрелката на резервоара беше над половината, а аз просто исках да допълня резервоара, бензинджията на Шел Сливница в София (на Модерно предградие) вкара 40л., като дори можеше още, но му казах да спре, защото литрите станаха повече от абсурдни. Тогава нафтата също беше около 2.50 лв. и си платих 90лв. Казах им че са пълни мошеници и от тогава на Шел спирам само за тоалетна. :) Така, че аз по-скоро вярвам на колегата за случилото се и вярвам, че малко или много, масово се лъже с литража.
А като студент в първи курс, работих на Петрол Симеоновско шосе за известно време и знам дали и как се проверява точността на колонките. :)


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот dalgia-73 » Вто 03 окт 2023 5:47


Шел и аз ги избягвам поради гореспоменатите причини.Ще ми се да вярвам че проблема е във нивомера на колегата, но все пак сме в България.Щом си познава отлично автомобила остава повреда в колонката.Трябвало е да се върне и да разнищи случая.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 03 окт 2023 10:46


Явно всеки е имал лош опит с определена бензиностанция, но не смятам, че може да се прави генерално изказване за конкретна верига.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот telefunken » Вто 03 окт 2023 12:39


На всички пистолети с повреден възвратен клапан цъка брояча, още с вдигането му.


georgitrifonov
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 15 авг 2023 14:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот georgitrifonov » Вто 17 окт 2023 10:16


Единствения начин по който виждам че може да стане подобно нещо е момчето на колонката да са заредили във вашия резервоар 15литра а останлото в туба. И да го продават. По друга начин не иждам как ще стане това. Понеже коонките са вързани с компютрите на касата. Касиерката нищо не може да направи.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот NikMar55 » Сря 18 окт 2023 10:21


На Шел зареждам само бутилката с газ за котлона на терасата. Преди години карах Жигули и налях там, да ама като започна да кашля като стар пушач, отворих карбуратора и вътре имаше повече вода отколкото бензин. Другия фрапантен случай е с дизела на свата. На снимката се вижда колко е нафтата и колко е нещо като парафин, благодарение на който помпата му беше замръзнала и скъса остта. По същото време и зетя и брат му също караха дизели и помпите им също сдадоха багажа. Това е нафта от резервоара.
Nafta_Shel.jpg


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот 777 » Сря 18 окт 2023 16:02


Габровска добавка. Прекалили са с пропорциите.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот samo_pechka » Сря 18 окт 2023 18:56


Б@си майката, сефте виждам такова разслоено гориво . Това не може да бъде от "маркова" бензиностанция . От шел ли е купено?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 18 окт 2023 21:20


georgitrifonov написа:Единствения начин по който виждам че може да стане подобно нещо е момчето на колонката да са заредили във вашия резервоар 15литра а останлото в туба. И да го продават


Практикува се често. Не го продават, сипват в техните автомобили.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот zfa159 » Чет 19 окт 2023 7:44


Правят и друго (не знам до колко са градски легенди, но не би ме учудило) - веро в нафтата . Евтино е, а се разпенва доволно и така пистолета измерва едни други количества, спрямо реалния обем на течността. Преди 1-2 години, когато беше големия студ в София (-15гр. сутрин), доживях да видя и замръзнал бензин...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 19 окт 2023 19:56


Е то това не е бензин, колега!
А чиста водица.


Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Shakez » Пет 20 окт 2023 13:34


Интересни отговори има по темата. Чудя се, дали да вярвам на очите си, но ето и от мен една случка. Пътуваме към морето, мисля, че беше преди 4 или 5 години. Колата е Пасат ЦЦ, 2009-та. Предния ден пълня резервоара до горе (Ромпетрол Дружба, София). От Ромпетрол до вкъщи и после обратно до Дружба са кажи-речи 30-тина км. Пътуваме по Тракия и стигаме Ромпетрола преди Бургас. Там симпатягата успя да събере 33 литра гориво. Аз се изумих като го видях на касата. По борд компютър числата бяха съвсем различни. Държа да споделя, че след този случай, а и преди това, показанията по борд и налятото количество гориво в резервоара съвпадат с няколко процента разлика, което е съвсем нормално.
Вероятно и в този случай специалистите ще кажат, че нещо не е наред по колата. Добре де, не е било наред през август 2018, но преди и след това всичко е наред (не е имало никакви ремонти по колата по тези елементи).
За мен проблемът е в бензиностанцията и по-конкретно в колонката, или персонала. Да не коментирам, че е имало и други случаи да зареждам там след това и "О, чудо", зареденото количество съвпада с показанията по борд компютър.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Vlad777 » Пет 20 окт 2023 14:15


От кв Дружба София до Ромпетрол преди Бургас са 370 км. Освен това още 30 - значи 400 км. При предишното зареждане може да не е било пълно до капачката, а до изключване на пистолета, което може да е и 5 литра по-малко от максимума, според това колко е пенлива нафтата.

Съответно ако миналия път резервоарът не е бил пълен до капачката може да си изхарчил 28 литра за 400 км (от които една част градско), което си е съвсем нормален разход.

Аз зареждам винаги сам и винаги пълня до капачката, с изчакване да се махне пяната и да видя нафтата в гърловината, така че ако сипя още малко да прелее.

Извън България съм попадал на бензиностанции, на които нафтата изобщо не се пеняви и супер бързо и без чакане се пълни до преливане.

Като цяло темата е доста шанаджийска и направо смехотворна, защото цялото измерване в първото мнение е правено "на око", без никакви истински емперични данни. Не зареждам на OMV, нямам общо с тях, не познавам никой, който да работи там, но няма да допуснем форумът да се превърне в средство за очерняне на някоя верига на база на съмнителни предположения!


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Измама с гориво ОМВ

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 20 окт 2023 19:09


Аз все още чакам някой да ми покаже менте нафта,бензин ,масло или антифриз ...Такава нафта разслоена съм виждал едно време от тая за отопление ...преди 1 милиард гпдини когато дизелови коли нямаше.

Нека да пошизофренираме ...да кажем на ОМВ или която и да било верига спира кола за 6 цифрена сума .....кво се случва .Колонкаджията вика "АААА тука недей че сме у джазо " :))))...15 Години карам служебни дизелови коли и се зареждат на всевъзможни знайни и незнайни колонки ...как па и у -15 пали без грешка скапаното Dci ... без добавки и секви чорби



Върни се в “ОФФ-Топик”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта