Гърция - Кавала на почивка Има Ли проблемации

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
dieselfan
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 14 ное 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:

Гърция - Кавала на почивка Има Ли проблемации

Мнениеот dieselfan » Съб 14 юли 2007 14:12


довечера отивам за кавала и няма много време да търся инфо


някой зае ли какви евентуални пробелеми може да имам във гръцко като съм с колата

сми .. колко е позволената скорост за извънградско ?
със моите гуми 2-ра употреба ще ми направят ли проблем пътните полицай?
...междунарадния паспорт ми е изтекъл и само с лична карта като съм с колата ще е проблем ли ?

и там за какво друго трябва да се Внимава и Знае за пътуването през Гърция с кола

Благодая многООООооо :wink: :056:




Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Съб 14 юли 2007 14:49


колега ако не бъркам там на магистрала е 120 или 140 MAX и там 1 превишена скорост е към 300 евра :!: :!: :!: а за тия пари ехееееееей колко бенц е тва :lol: :lol: :lol: така че умната :!: :!: :!:


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Съб 14 юли 2007 15:20


Гърция - макс. скорост по магистрала - 120 (130 според другия източник) км/ч, извън населено място - 90-110 км/ч, в населено място - 50 км/ч; макс. допустимо (безнаказано) количество алкохол в кръвта - 0.5 промила (не разчитай на това и по-добре не карай, дори и да си пил само 1 бира). АБСОЛЮТНО са забранени дори и радар-детекторите - ако имаш такъв, просто го остави вкъщи (глобите са солени). Бензин и дизел около евро за литър, пропан-бутан - около 0,55 евро. Глобите за превишена скорост са от 40 до 155 евро, за по-големи нарушения се отива и на съд ! Не би трябвало да имаш проблеми ако вместо с паспорт си с лична карта, ама знаеш ли - балканци сме, а пък те са и ромеи ... Ако гумите ти имат поне 3-4 мм грайфер, едва ли някой ще се интересува коя употреба са. Не забравяй талона на колата, и застраховка "Зелена карта" (зависи къде ти е "гражданска-та" - някъде издават безплатно въпросната карта).
Успех, и приятно прекарване на почивката ! :ihaaaaa


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Съб 14 юли 2007 15:55


Имам познати в Атина и до преди 2г се караше кои колко колата му държи,моите познати няколко години под ред идваха с една Сеат и вика на сам със по 140-150...но сега маи вече работите ги позатегнаха,повече от 140избягваи да караш иначе със по 130 си караи и си свиркаи :wink: ...Наскоро доста патувахме към Сандански и на там пътя позволява високи скорости,а полиция на много малко места видях та до сандански си настъпваи без да се притесняваш,като ходих бехме с една корса 1.4 от тея по новичките 94г и мн подържана на 120000км на там сме карали 100-150 просто щот след тва корсата почва да лапа здраво :wink:
Аиде колега да си изкараш яко почивката :!:


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Пон 16 юли 2007 9:50


Няколко пъти съм ходил в Гърция. Масово карат бетер нашите гамени. Колите им уж са по-нови от нашите, ама понеже са с малки двигатели чак се люлят като ги надуят онези. На мен тая работа с глобите ми понамирисва на пълнене на бюджета на гърция от чужденци. Ако полицаите им бяха толкова стриктни гръцките шофери щеше да са за пример.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гърция - Кавала на почивка Има Ли проблемации

Мнениеот ila » Пон 16 юли 2007 9:51


dieselfan написа:довечера отивам за кавала и няма много време да търся инфо


някой зае ли какви евентуални пробелеми може да имам във гръцко като съм с колата

сми .. колко е позволената скорост за извънградско ?
със моите гуми 2-ра употреба ще ми направят ли проблем пътните полицай?
...междунарадния паспорт ми е изтекъл и само с лична карта като съм с колата ще е проблем ли ?

и там за какво друго трябва да се Внимава и Знае за пътуването през Гърция с кола

Благодая многООООооо :wink: :056:


Колега, като се върнеш да не забравиш да споделиш подробно как си изкарал.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта