Пътуване до Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пътуване до Гърция

Мнениеот Kozunak » Пон 23 юли 2007 12:36


Колеги, имаше преди тема с това какво трябва да знаем при пътуване в Гърция.Странно, но нещо търсачката нищо не ми изкарва.Извинявам се предварително ако преповтарям, НО трябват ми някои насоки от хора наскоро пътували към южната съседка.Общо взето какво трябва да знам при пътуване с личен автомобил.Какви документи ми трябват?Трябва ли ми задграничен паспорт?Зелена карта?Що е то и откъде да се оборудвам?Има ли вариант да тръгна само с лична карта и да ме върнат?Не съм пътувал скоро извън Родината и затова питам.Въобще квото се сетите, ще и е добре дошло като информация.Благодаря предварително.


ПП Разбрах, че имало драконовски мерки за нарушители на пътя в Гърция.Сваляли директно номера и тн.Аз ше пътувам с един титаничен мотор 1.3 ама се пак ме интересуват и тия неща. :lol: Радар-детектори позволени ли са?




Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Пон 23 юли 2007 12:48




Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Пон 23 юли 2007 12:55


Мерси колега, на втората част от въпросите ми отговори с тази тема. :beer

Другите обаче повече ме интересуват, някой пътувал наскоро ако може да ме светне, ще съм крайно благодарен.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Пон 23 юли 2007 12:59


вземи си всички документи,щото ако нещо ти се наложи да са ти под ръка.Маляките все по-стриктни стават и е хубаво всичко да си е в теб.Спазвай ограниченията,радар ако имаш го свали,щото доста ще се бръкнеш :wink:
Карай разумно :!:


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Пон 23 юли 2007 13:10


Паспорта ми е изтекъл....трябва да ходя да се снимам едно друго, не ми се занимава.Затова питам. :oops: И кои всички документи, изброй ги че с документацията съм много зле.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Пон 23 юли 2007 13:29


тва с паспорта,малко кофти.Ама вземи си го така с изтекъл срок.Иначе зелената карта също.Всичките документи на колата.Застраховки ала-бала :wink:


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Пон 23 юли 2007 15:04


На границата БГ служителя искаше лични карти + талон на ватомобила + зелена карта. Гръка ни погледна и каза давай, без да иска карти и тн.
Отатък се строи магистрала пътят през повечето време е двупосочен с непрекъсната лента. Няма почти никакво движение. Бензиностанции тук таме, но някой заключени и не работят без да има табела или конуси да не влизаш. Полиция не видях с радар или нещо подобно.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Пон 23 юли 2007 15:14


imedarov написа:На границата БГ служителя искаше лични карти + талон на ватомобила + зелена карта. Гръка ни погледна и каза давай, без да иска карти и тн.
Отатък се строи магистрала пътят през повечето време е двупосочен с непрекъсната лента. Няма почти никакво движение. Бензиностанции тук таме, но някой заключени и не работят без да има табела или конуси да не влизаш. Полиция не видях с радар или нещо подобно.
и аз невидяхно ми писаха акт дееба. :twisted: Къде са ме видяли че съм изпреврил на 2-но непресечена :shock незнам.Обаче е факт.Изкара ми снимката и нямаше къде да мърдам.Глобата беше 135ЕУР.С пазарлъци 33ЕУР :evil:


Потребителски аватар
xcalibur
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 1:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот xcalibur » Пон 23 юли 2007 15:31


Аз се върнах вчера от там. На границата се минава без проблем. Трябва ти само лична карта и зелена карта. Бензина е много малко по скъп от тук. Винетки няма. Магистралата се плаща. От Солун до Атина има 5 пунката и е по 2 евро за кола таксата.

LILO&STICH а теб къде те намериха да ти покажат снимката, че аз без да искам минах на един червен светофар?

А техните свеофари са малко странни едни малки и качени нависоко. На 50 метра преди светофара има друг, който ако мига трябва да спираш, защото ще те хване червено, ако изгасне даваш газ


rukuku
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В. Търново

Мнениеот rukuku » Пон 23 юли 2007 15:32


Колега задграничния паспорт не ти трябва. Само лична карта и зелената карта. Имай в предвид обаче че тъпанарите искат международна шофьорска книжка, нашите книжки не ги признават и въпреки че нямат основание си държат на оня хартиен парцал, така че гледай да се сдобиеш с такава книжка, бързо се вади, преди се вадеше в КАТ, сега доколкото чух може и в СБА и в КАТ. Както беше и казал колега преди мен, ако имаш радар-детектор сваляй го още преди да тръгнеш, намерят ли го в колата включен-невключен глобата е умопомращаваща. Гръцки полицай с радар не съм виждал, но в населени мяста карай с повишено внимание, крият се също като нашите и добре се ориентират в скороста на око. По главните им пътища извън населено място за превишена скорост не са ме спирали никога. Отделно на места си имат и камери, но досега проблеми с тях съм нямал - и да снима, докато снимката стигне по предназначение ти ще си напуснал Гърция отдавна.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пон 23 юли 2007 15:43


Аз предишните два уйкенда бях надоло ама не са ме спирали полиция.
За Документи лични карти, но ако сте всички с такива.
За децата трябва задграничен паспорт.Оделно ако е само единия родител трябва да имаш пълномощно от другия.
Ако са и двамата радители но са с различни фамилии трябва да носят документ за сключен брак.
Аз си карах изцяло по правилата, че не искам солени глоби.
Иначе наистина нямаха радари ченгетата там но видях с очите си как спират масово и то с ръка без палка без нищо - направо ела че ми трябваш.


Потребителски аватар
momo 1
Мнения: 561
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот momo 1 » Пон 23 юли 2007 16:03


не е зле преди да тръгнеш да видш прогнозата за времето че надолу към Атина си е иб. м. не е много приятно над 42-3 градуса :uuoooh: :uuoooh:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Пон 23 юли 2007 16:31


xcalibur написа:

LILO&STICH а теб къде те намериха да ти покажат снимката, че аз без да искам минах на един червен светофар?

мен ме ловнаха много подло,ама е дълго за разправяне.Всичко стана заради друг човек с друга кола който изобщо непознавам :twisted:
Човека се оказа с международна полицейска карта,та ми смекчиха наказанието :evil:

Снимката я донесоха на полицая след като видя че нямаме жеание да си дадем докуметните(в случая говорехме че не сме виновни.Иначе си ни спря комплект с човека :lol: )естесвенно невинен до доказване на противното :wink:


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Пон 23 юли 2007 16:41


LILO&STICH написа:... Спазвай ограниченията... :wink:
Карай разумно :!:


Аз бях преди 1 месец, баща ми караше с 170 - 180км/ч на магистралата която се намира до Солун :!: Аз до колкото видях повечето караха много бързо :!:

П.п. Един бакшиш щеше да изяде боя от баща ми :D


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Пон 23 юли 2007 20:36


Доколкото знам ако колата не е на твое име е хубаво да си носиш и пълномощно... :roll:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 103 госта