Неволи в чужбина и впечатления от българи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Неволи в чужбина и впечатления от българи

Мнениеот teneketo » Вто 28 авг 2007 13:42


Та да споделя с вас неволите които имахме с брат ми , пък може и някои полезни изводи да се направят
Имам село на 3 км от гръцката граница И тази неделя с брато отидохме до село да видим бабата . Брато хвърли една много готина идея да се отиде до Бяло море да си топнем дупето в големата локва, пък и е по-близо от Черноморската локва. Ок така и стана. Границата се минава без проблем , видяхме моренцето намокрихме кълки и тръгнахме на връщане към БГ, и ето тука почват проблемите.
На брато на великия френски автомобил му се къса ангренажен ремък ( вече за трети или четвърти път ). Аз бях с колата на едно гадже Пежо 106 и нямаше как да го тегля щото неговата лагуна е 2 тона.
Направи ми впечатление ,че като махахме на колите нито един българин не спря НИТО ЕДИН все гърци немци и т.н. Никой от познатите не си вдига телефона в булгаристан и ........... остана само пътна помощ.
Отръскаха ни главите даже съм броил евроцентове за да ни докарат до границата. Както и да е де прибрахме се в наше село срещу 1000 лв. Поради неразбирателство оставихме гаджето в Гърция без пари и без телефон щото аз се качих в пътната помощ с брат ми а тя трябваше да е след нас ама гърците ни прекачиха от един камион на друг............момичето не можа да ни следва изгуби ни, а незнаеша обратния път...........абе утрепах сумати нерви. Е в последствие уредих и тези неща та момичето се прибра безпрепятстево, 20мин. след като ние прекосихме границата и тя дойде.
Та изводите са ми
1 Винаги имайте повече пари !!!!!
2 Винаги имайте някой в БГ на когото може да се обадите и той да знае къде сте
3 Имайте телефон ако сте повече коли желателно е във всяка да има по работещ телефон с роуминг
4 Доколкото е възможно да разчитате на машината да е изправна , и да имате поне едно гедоре в колата

Ако някой може да допълни да дава идеи това са обаче според мен задължителни неща .

Последна промяна от teneketo на Вто 28 авг 2007 13:48, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Неволи в чужбина и впечатления от българи

Мнениеот Muncho » Вто 28 авг 2007 13:45


teneketo написа:
Ако някой може да допълни да дава идеи това са обаче според мен задължителни неща .


-телефоните на местните полиция, б. помощ, пожарна ( би трябвало да са 112 ), на автопомощ.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Вто 28 авг 2007 13:46


Кофти случка, важното е че всичко е минало благополучно!


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Re: Неволи в чужбина и впечатления от българи

Мнениеот flash » Вто 28 авг 2007 13:49


teneketo написа: .....

Аз бях с колата на едно гадже Пежо 106 и нямаше как да го тегля щото неговата лагуна е 2 тона.

......


С Пежо 306 1.9Д сме теглили Мерцедес Спринтер , така че ако пежолака е бил дизел , щяхте да спестите 1000 лева, друг е въпроса дали сте имали право да се теглите на пътя който сте закъсали!


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Вто 28 авг 2007 13:52


Пежото беше 106 дизел- слабичка е , а се спраска мотора на магистралата
Солун - Кавала


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Вто 28 авг 2007 13:52


За жалост си прав. Аз досега не съм закъсвал в чужбина но съм имал проблеми / Винаги съм успявал да се прибера на магия/ и знам че е много неприятно.
като не им знаеш езика, като си на непознато място, абе лоша работа.
Един път на магия се прибрах със счупени скорости от чехия, един път пък едвам се добрах до България със едно Л200, омаша вода и масло и всичко и като го отвориха момчетата бяха изумени как не е блокирал този мотор до сега и казаха че до 1 км mhihi щял да блокира. Та тогава обикаляхме да търсиме инструменти по бензиностанциите, да можеме да махнеме термостата, правихме принудително охлаждане, загубихме му капачката на радиатора, с триста зора намерихме / пак казвам , в непознат град в Жабарландия кофти/

И така нататъка и така нататъка. Напълно те разбирам и мисля че си прав:(


А и да допълня само.
Преди две седмици на морето, от прекрасната ни нафта, колата с която бяхме скапа две дюзи, резултата беше че не искаше да пали. Обаче Българина понеже изобретателен, хванахме и чалъма, амам спряхме на Бургас на ОМВто и неще и неще да запали. От там пътна помощ - искане за 1000 лева, смях, повечко газ от флакон, мъки на стартера и да видите как запали и си я прибрахме полека лека. Та няма невъзможни неща mhihi mhihi mhihi

Последна промяна от zaro на Вто 28 авг 2007 13:57, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Вто 28 авг 2007 13:56


teneketo написа:Пежото беше 106 дизел- слабичка е , а се спраска мотора на магистралата
Солун - Кавала


ако е 1.9Д щеше да се изненадаш,имай напредвид че това е дизел!!!

Само където е забранено тегленето на магистрала ;)


Потребителски аватар
Birdie
Мнения: 798
Регистриран на: Съб 24 юли 2004 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ, Младост-1
Контакти:

Мнениеот Birdie » Вто 28 авг 2007 14:20


Аз като ходя някъде, си записвам и телефона на посолството на България в съответната страна.....да не дава господ, но всичко се случва....

Юли ходих до Охридското езеро с голфа, по чукарите на Шар планина спускането бе толкова стръмно, че ми запушиха отпред спирачките, добре че имахме 4 стека Горна баня в багажника (щото приятелят ми работи там), та поливахме малко и така....т.е винаги трябва неква вода да има в добро количество.....

Още нещо ми направи впечатление в Македония - стана пред нас зверска катастрофа (с участието на три коли), АБСОЛЮТНО ВСЯКА кола с македонска регистрация спря и хората излязоха да помагат....такова нещо не бях виждал - над 20 коли спрели и всички излезли навън....виждате на колегата в Гърция колко български коли са спрели - НУЛА... :? :?


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Вто 28 авг 2007 14:22


без проблем 106-то щеше да се справи...просто трябваше да карате бавно...иначе случката е неприятна, но напълно нормална...техника е чупи се....аз поради такива технически главоболия взех решение за дълги пътища да ползвам самолет/автобус/влак....


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Вто 28 авг 2007 14:37


ако е 1.9Д щеше да се изненадаш,имай напредвид че това е дизел!!!

а бе нямаше да се изненада, когато пежарката с нейния прославен съединител :wink: спре и го изплюе ( съединителя) на пътя и след това размаха един пръст от неприличните... :wink: поне може да работи и да се топлиш после , ако е нужно..и толкова :)


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Вто 28 авг 2007 15:46


При членство или абонамент в СБА Вие получавате правото на безплатна пътна помощ до 50 км. и до 1 час труд
по отстраняване на повредата в Гърция, Македония, Румъния, Турция, Сърбия и Черна гора.


справка www.sba.bg


Потребителски аватар
ГLГLГL
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Неволи в чужбина и впечатления от българи

Мнениеот ГLГLГL » Вто 28 авг 2007 16:41


teneketo написа:...прибрахме се в наше село срещу 1000 лв.


Доста луксозна разходка е излязла


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Вто 28 авг 2007 21:01


Може би имаш познат някъде в Германия? Може да си направиш ADAC карта (на неговия адрес) за около 85 евро, ако ти се налага да пътуваш по-често - тегленето до следващия сервиз е безплатно, отделно ако ремонта е по-сериозен ти плащат най-евтиния път до крайната точка на пътуването и майче дори и платформата за докарването на колата до вкъщи.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Вто 28 авг 2007 21:15


Брадчеда му се спука главата на ОПЕЛ-а дизелак в Гърция и за друга +работата му взеха колкото струва цялата кола :lol:


ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот ikonoma » Вто 28 авг 2007 21:38


Birdie написа:Юли ходих до Охридското езеро с голфа, по чукарите на Шар планина спускането бе толкова стръмно, че ми запушиха отпред спирачките, добре че имахме 4 стека Горна баня в багажника (щото приятелят ми работи там), та поливахме малко и така....т.е винаги трябва неква вода да има в добро количество.....

Не е много добре така, че се пукат дискове.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта