Пътуване до Рим

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пътуване до Рим

Мнениеот Gandalf » Чет 24 яну 2008 19:19


Здравейте, колеги!
Намислили сме по Великден със семейството до отидем
до Рим. Като видях кви са цените на евтиния Wizz по време
на празниците се замислям да отидем с колата.
Според ViaMichelin има 2 варианта:
1. София-Белград-Загреб-Любляна-Рим
с цена около 220Е за всичо(бензин+такси)
2. Ферибот - там не разбрах цената само за колата ли е това

Може ли да се отиде до там без преспиване по пътя, като сме 3-ма шофьори?
Благодаря на всички за съветите предварително!




Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Чет 24 яну 2008 19:38


По добре е щом сте 3ма шофьори да пробвате горния път,сам човек го взимам София-Рим без сън, а вие щом сте 3ма проблемът ви е =0 :wink:
На ферибота се плаща за кола,но ако искате и кабина да спите се плаща и на човек,а за ферито трябва да се минава и през гнусната Гърция :evil:
И пак ти идва на същите пари само дето почиваш докато си на ферибота.Не се предоверявай на Виа Мишелин за разходите по пътя :wink: винаги имай едно на ум и пари в резерва.Иначе за роут планер са супер точни.
П.С. За съжаление Рим е едно голямо разочарование,по мръсен и неуреден от София е!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 24 яну 2008 19:41


Навигацията ми го дава около 1600-1700 км (през Сърбия и Хърватия). Не си писал с каква кола си, но не е проблем да е без преспиване (аз лятото, с колата, която виждаш на аватара, от София до Прага - 1300 км, "на един дъх" - с един шофьор). За цените недей да вярваш много на ViaMichelin. Ако искаш, да ти дам няколко линка за да видиш кое как е било (поне до миналата година - не знам дали има промени).


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Gandalf » Чет 24 яну 2008 19:42


А как стои въпроса с паркирането там?
Харесал съм един хостел точно до ЖП Гарата Тремини, но не мога да намеря платени паркинги в околността и техните цени.


Потребителски аватар
kasho
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот kasho » Чет 24 яну 2008 19:43


Лятото отидохме до Виена през Сърбия за един ден без преспиване и бяхме трима шофьори. Тръгнахме към 5 сутринта от Асеновград, и като включиш 5 часа висене на сръбско-унгарската граница, пристигнахме във Виена в 11 вечерта. Мисля че няма да е проблем и до Рим да се стигне. Още повече че ако си с ферибот от Гърция до Италия има пиниз да се пътува нощем и да спите на кораба. Не знам дали задължително трябва да се плаща за каюта. Трябва да знаеш че си е изморително, но не чак толкова. Виж за всеки случай колко километра е София- Рим и София- Виена и сравни. Нас чакането най-много ни измори и изнерви. Пътищата са хубави, дори и Сръбските. Дано да се навиете, такава семейна екскурзия е страхотно преживяване определено си заслужава.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Чет 24 яну 2008 19:45


през Сърбия минете, мани тая Гърция - много завои из тоя път през Гръцко, а и за ферибота ше ти извадят кътните зъби от цена


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Gandalf » Чет 24 яну 2008 19:46


gr_kanev написа:Навигацията ми го дава около 1600-1700 км (през Сърбия и Хърватия). Не си писал с каква кола си, но не е проблем да е без преспиване (аз лятото, с колата, която виждаш на аватара, от София до Прага - 1300 км, "на един дъх" - с един шофьор). За цените недей да вярваш много на ViaMichelin. Ако искаш, да ти дам няколко линка за да видиш кое как е било (поне до миналата година - не знам дали има промени).


Ще съм ти благодарен за линковете. Иначе колата е Хонда Сивик - комби.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 24 яну 2008 20:16


http://www.zaedno.de/content-61.html
http://www.zaedno.eu/content-88.html
имаше и още един, но той за съжаление вече не работи - беше от форума на този сайт - http://www.posoka.com
виж и това - http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=23046 , http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=23047 , http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=12414 , http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=12114 .
Дано си изкарате добре - ще чакаме отзиви, и разбира се, снимки.
Може да попиташ dobrinb - той мина по този маршрут (че и още толкова нататък). Ако те интересуват подробности от моето пътуване, също мога да ти кажа каквото искаш.


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот VesMil » Чет 24 яну 2008 20:43


Миналата година Септември съм минавал този марширут
София-Белград-Загреб-Любляна ,м мога да кажа че пътя е перфектен /даже и в Сърбия/, влезеш ли в Хърватска и ако си спазваш ограниченията проблеми няма да имаш , но в Сърбия ВНИМАВАЙ и спазвай стриктно пътните им знаци , защото ще олекнеш
Когато пътувахме от митницата на Сърбия-Хърватска до Любляна Полиция не видях, но за сметка на това има доста камери по Магистралите а и не само там.!


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот ivkata » Чет 24 яну 2008 21:05


Баси, :roll: трима шофьори,би трябвало да нямате проблеми! :wink: Аз съм се прибирал от Германия на един дъх ,и се имах за голяма работа! :oops: Докато една мацка не ме закара до Барселона,без да спира за спане никъде!!! :twisted: А моя милост заспа още в Хърватска! :oops: Е те тва сме!!! mhihi


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пет 25 яну 2008 15:33


пътя за игуменица дето е ферито е оправен и разширен, не е толкова зле като преди
ако вземеш каюта е скъпичко, но моеш да спиш на седалка на ферито
по екзотичен вариант да пътуване е това и по-интересен според мене
има предвид че района на гара Термини е доста опасен нощно време, пълно е с всякаква сган-черни, жълти, бели, джебчии, просяци, клошари, иначе гарата е основен пътен възел на метро, рейсове и удобна отправна точка за разглеждане
Рим е мръсничък, но София го бие разбира се


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Пет 25 яну 2008 17:08


На кантар са :wink:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта