гръцките катаджии са полудели

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

гръцките катаджии са полудели

Мнениеот kacho » Вто 03 юни 2008 8:04


колеги, да ви разкажа какво ми се случи и да предупредя всички, които ще пътуват в южната ни съседка да са внимателни - в събота на път към Солун ме спират катаджия и ми вика на чист български Глоба и лицна карта. викам му - каква глоба, бе, какво съм направил /влачил съм се с 40км, защото знам къде седят/ и той ми вика - преди 2 км моите колеги са те видели да пресичаш осева линия!!! 80 евро глоба. и няма спорене - той започна да си пише. :mad: , няма как да му противоречиш, верно преди 2км имаше други катаджии, ама бяха в насрещното, а те малаките си диктували номерата по радиостанцията, и кога гледам - само българи ни наредили!!! едно Ауди Q7, едно пунто, волво, само БГ регистрации. тоя с Аудито за превишена скорост - 197 евро, пунтото незнам за какво си :screwy . след това каква е процедурата - ако си платиш в някоя поща до 10 дни ползваш 50% промоция, ако не книжка и талон на колата остават при тях и въобще не ги връщат в БГ, както каза малаката - It is your problem, мама ти д...а. та, отивам аз до най-близкото селце, върнаха ме 5 км назад, платих си 40 евро и пак се връщам на главния път при тях, а те през това време бяха наредили още 4 нашенеца, взех си талона и книжката и по живо по здраво. питах ги ей така, за инфо няколко известни нарушения и те ми обясниха - за без колан 350 евро!!!!, за превишена скорост - до 400 евро,
така че, карайте внимателно там, щото тия не си поплюват, за черпене не може и да става дума.




Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Вто 03 юни 2008 8:11


Пресичане на осева линия - то ние в БГ нямаме такива (просто няма маркировка) то затова не знаем вече кое е осева линия.
А това дали че са спирали само българи е целенасочено е друг въпрос. Ние сме си свикнали в нашата мила родина да караме като душмани и като отидем в белия свят всичко ни се вижда извънземно. Даже и факта, че няма почерпка за полицията!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Вто 03 юни 2008 8:12


не съм съгласен, че точно гърция е пример за "белия свят"...


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Вто 03 юни 2008 8:16


Ама ти тази осева линия пресече ли я или си го измислиха ?


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 03 юни 2008 8:22


Ама ти тази осева линия пресече ли я или си го измислиха ?


еми май си го измислиха, защото след тези катаджии е права линия, как съм я пресекъл не си спомням, абсурдна ситуация!!! и след 2км хоп, какво направихме преди малко. и номера е, че не можеш с нищо да докажеш, че си го направил. всеки опитваше да спори, ама ти викат - охи, охи и си пишат


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Вто 03 юни 2008 8:25


Абе Гърция може и да не е пример за "бяла държава", ама е далеч по-бяла от България.
Трябва и тук да се научим, че единственият начин да спрем да се избиваме по пътищата в мирно време е да спазваме правилата.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Вто 03 юни 2008 8:26


joro_kem написа:не съм съгласен, че точно гърция е пример за "белия свят"...
дам и аз, но пък и хората са си прави - пълнят си бюджета на чужд гръб, а относно белия свят и в Италия съм виждал как полицай иска рушвет :lol:


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот pakumba » Вто 03 юни 2008 8:27


циганска ралта. ама и те и като дойдат има да го ядат. за съжаление нашите смешни глоби не ги бъркат, ама поне нервите ще им скъсат


Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Вто 03 юни 2008 8:27


този уикенд минах около 1300км в Гърция и да си призная честно не съм видал нито една полицейска кола :roll:
Имаше една но тя беше спряла до някакво заведение и нямаше никой в колата :twisted:


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Вто 03 юни 2008 8:27


jetttlii написа:
joro_kem написа:не съм съгласен, че точно гърция е пример за "белия свят"...
дам и аз, но пък и хората са си прави - пълнят си бюджета на чужд гръб, а относно белия свят и в Италия съм виждал как полицай иска рушвет :lol:

Това някъде на юг ли? Ако е там - те са по-големи мангали и от нас.


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 03 юни 2008 8:30


абе то е ясно, че със строги правила и бъркане по джобовете ще се научиме на правилата за движение по пътищата, но мисълта ми беше, че тенденциозно ни спираха само българи, защото имаше и мамалиги, и маджари на пътя ама тях не ги спираха, даже една мамалига беше натоварена като цигански джуган - вътре бяха до девето коляно, влачеше се по пътя и си мина ей така. а нас не ни пропускаха, аз докато чаках да ми пишат акта ония с радиостанцията само диктуваха - Рено лагуна, Волво, т.н. и като наближаваха ги гледам с БГ регистрации всичките :mad:


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Мартин » Вто 03 юни 2008 8:33


Гръцките катаджии от край време не прощават и това не е нищо ново. Просто спазваш правилата за движение и не те закачат.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Вто 03 юни 2008 8:34


Marto0 написа:Гръцките катаджии от край време не прощават и това не е нищо ново. Просто спазваш правилата за движение и не те закачат.


Както по цяла европа ;)


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 03 юни 2008 8:47


дам,и аз така .

За пресичане на 2-но непрекъсната ленти 34 ЕУР глоба,ама си я платих на прибиране :lol:

Внимавайте по гръцко че ония са баси изпрегняците.

Законите там се спазват,щото имат много смъртни случаи :!:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Вто 03 юни 2008 8:53


Баси измекярите...ние сме туристи...оставяме пари в хотелите има, а те ни глобяват....подобна случка в Турция...обратен на забранено място, но бяхме с луксозна кола и ги обедихме, че сме направили грешка но сме туристи и не сме видяли знака...а те ни казаха че щом сме им на гости ни прощават, но искат да внимаваме повече...почерпихме ги по 10 доларчета...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 237 госта