VW Bettle - отзиви и съвет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Po3u
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 16 юни 2014 15:30
Автомобил:
Двигател:

VW Bettle - отзиви и съвет

Мнениеот Po3u » Пон 23 юни 2014 8:38


Здравейте!

Пиша ви, тъй като съм в голяма дилема в момента.
Харесах си един Beetle, по-скоро два.
В момента карам Lupo и искам да го сменям, исках да си купя отново Lupo, но единствените ми притеснения са, че вече са много стари. Вече сме 2014 и това означава отново да карам кола на минимум 12 години =)
Иска ми се и нещо с повече екстри, така че се загледах в едни Beetleчета, но тъй като не познавам никой, който кара такава кола, реших да попитам тук за съвет.

Едната кола е 1.9 TDI, 2007, 105 кс, кабрио с мек покрив.
Другата е 1.9 TDI freestyle, 2009, 105кс и има разни екстри, които ме привлякоха, но не знам дали да вярвам много на обявите - подгряване на седалки, автопилот и т.н.

Как вървят тези коли, как се държат на пътя?
После със сервизи и ремонти как стоят нещата?

Благодаря ви предварително.




Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: VW Bettle - отзиви и съвет

Мнениеот qm_parket » Вто 22 юли 2014 12:26


Здрасти,
аз карам New Beetle 1.9 TDI, 90к.с., 2002 година и съм доволен. За мен обаче животно, дето самото то не знае какво е, недей купувай. Ако ще купуваш Beetle и ти се дават пари, вземай The Beetle дизел с DSG кутия и това е. Иначе и мойта има подгряване на седалките, климатик, ABS, ESP и т.н. Ако ще си купуваш New Beetle, няма смисъл за 6-7 години разлика да даваш двойни пари (лично мнение), защото моделите не се различават почти по нищо. Относно сервизите - откакто съм взел моята колица - ноември 2012 (и след като отстраних някои дреболии, които ме дразнеха - примерно неработещ добре механизъм на жабката), ремонта ми е бил хидравлична рейка. Иначе само обслужване (масла, ремъци, филтри, дискове, накладки, гуми), гориво и газ.
Успех!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта