VW Touran: TSI 1.4 или TDI 2.0?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VW Touran: TSI 1.4 или TDI 2.0?

Мнениеот soprano » Вто 09 сеп 2008 18:38


Здравейте,

решил съм да си купувам Туран Highline, автоматик и се колебая между TSI 1.4/170k.c. и TDI 2.0/140k.c.

Карах TDI 2.0/140k.c. и съм доволен от него (доколкото можах да разбера от краткия тест-драйв). TSI 1.4/170k.c. за съжаление няма тестов...

До тази сутрин избора ми беше твърдо TDI 2.0/140k.c., но в един момент се замислих и за варианта TSI 1.4/170k.c. Не съм голям специалист в тези неща и това "1.4" малко ме притеснява и не ми се връзва с този, все пак голям автомобил. Според мнения на дилъра и на няколко мои приятели, TSI 1.4/170, не отстъпва на TDI 2.0/140, дори по някои показатели е по-добър.

Бих искал да чуя и Вашите мнения, особено ако има собственици на TSI 1.4 / 170k.c. Бих искал да разбера дали да очаквам голяма разлика в бензиновия и ако да, в какво би се изразявала тя.

Благодаря предварително.
(като цяло, случаят е спешен:)




Потребителски аватар
ultralamer
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG/D

Мнениеот ultralamer » Сря 10 сеп 2008 4:18


Кажи дали караш повече градско/ извънградско. Настъпваш ли много? Колко КМ навърташ на година?


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Сря 10 сеп 2008 11:39


Предимно градско, 6-7 хиляди на година, дори и по-малко. За повече няма време. Настъпвам все по-малко.


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Чет 11 сеп 2008 20:32


Определено TSI 1.4/170k.c DSG!
Нищо че е 1.4 - не случайно двигателя печели на 2 пъти двигател на годината (вярно че в различни категории).
Моите впечатления са -изключително пъргав двигател, еластичен до 190-195 км/ч, което дава спокойствие при изпреварвания и при други 'критични' ситуации. Разхода при нас е в зависимост от карането, но е по-висок от това, което пише в книжката. Градско - 12/100, 8/100 извънградско. Такъв разход ми баха казали също и за по-слабия двигател - 140 к.с. Средно за 6500 км,които сме изминали за 5 месеца: 10/100. Разхода най-вече зависи от начина ти на каране в извънградско, където може да падне до към 5-6/100. Ние доста си го издуваме обаче, освен това - с климатик, DSG и широки гуми.
Щом караш повече градско - избери DSG - голямо удобство е, особено в задръстванията. И в този форум съм чела, че е доста сполучлива. Само трябва да внимаваш как потегляш - да е по-плавно, че иначе пилиш гуми :D
Ако не станат някакви проблеми с турбината и компресора - това ще ни е иделния двигател, пък хем семейна кола, хем 'спортна' 8)
Ако караш около 15 - 20 000 км (комбинирано) на година, двигателя се изплаща по-бързо от дизел 2.0. Обаче, ако караш само градско, според мен по-добрия вариант за двигател е ECO FUEL.


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Чет 11 сеп 2008 22:30


Благодаря, galit!

И аз го виждам Туран-а като семейно-спортен :), особено с Nardo-to 17, с което ще го поръчам. Аз и сега карам автоматик (марката не е за този форум), хечбек, 140к.с. Ако се налага пили много, а на "Sport" хвърчи, но ще остане за жена ми. Между другото, не познавам някой, който да си е купил автоматик и да иска да се връща на ръчни, както и аз. Особено пък сега, в София. Иначе, как карам... - през повечето време по правилата +/-. Преди карах по друг начин (сега всички карат така и много ме дразнят :)) Особено внимавам от 1 година насам - млад баща съм и т.н. По-мощна кола ми трябва за по-особени ситуации, така както използвам и мойта в момента, или ако някой ме нервира. Карам повече градско защото май доста работя, но се надявам новата кола да ме мотивира за все повече извъградско. Туран-а го гледам от година и нещо насам и ми хареса от пръв поглед. От 3-4 месеца просто свиквам с цената. Другата седмица ще го поръчам най-накрая - TSI 1.4/170k.c. - пък до Нова година може и да дойде...

Благодаря ти още веднъж за отговора, благодаря и на Ивайло с който комуникирахме по-рано, а ако има и още някой нека да пише - до понеделник-вторник има още време. Поздрави!


Потребителски аватар
ultralamer
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG/D

Мнениеот ultralamer » Съб 13 сеп 2008 2:17


Правилно си се спрял на бензина в тази ситуация! :wink:


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ивайло » Съб 13 сеп 2008 16:30


Само в потвърждение на казаното от Galit - дори и TSI - 140 к. с. е достатъчно пъргав и дава увереност. Веднъж само изпробвах упражнението "пръв на сфетофара" :) (по принцип никак не си падам по подобни изпълнения) на позиция S на DSG-то и бях впечатлен от резултата. Но колата просто не предполага такъв тип шофирате.

За разхода - извънградското ми дава много различни резултати - между 6,5 и 8,5. Градското си ме твърдо 13 (шофиране почти само в центъра).

За DSG както се каза - страхотно е, и настройките за преминаване между предавките са перфектни. При плавно натискане на газта отива на 6-та предавка още някъде при 60-65 км/ч., което се отразява добре на разхода.


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Чет 18 сеп 2008 18:03


На някой щастливец му е дошло TSI-то, DSG, Highline, с джанти Nardo 17 (без капачки на снимката). Даже и с Bi-Xenon.
Още е с лепенките. Красота!
Снимки от вчера.


Изображение


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ивайло » Пет 19 сеп 2008 16:37


soprano написа:На някой щастливец му е дошло TSI-то, DSG, Highline, с джанти Nardo 17 (без капачки на снимката). Даже и с Bi-Xenon.


Да разбираме ли че си го поръчал вече Турана? :) Ако е така - да ти пожелая по-кратко чакане.


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Пон 29 сеп 2008 16:41


От днес вече - ДА.
TSI/170, такъв като на аватара. Сега започвам бавно да чакам до Коледа.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот StS » Пон 29 сеп 2008 16:52


soprano написа:От днес вече - ДА.
TSI/170, такъв като на аватара. Сега започвам бавно да чакам до Коледа.


ех многоо чакане... :evil:


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Съб 04 окт 2008 21:19


малко е на косъм да ти пристигне до Коледа, заради празниците по-скоро ще е началото на нова година.
Разбира се - пожелавам ти по-бързо да пристигне.
И - :welcome_to_group !!!
Я кажи със зимните гуми 17-ки как стои въпроса - пита ли дали има? Че малко са проблемни с предлагането! :evil:


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Нед 05 окт 2008 21:56


Тези, които сте минали по същия път, знаете как е - чакам дата за производствена седмица, това-онова... Очаквам да е преди Коледа, защото, ако не стане, наистина ще е догодина. Само да не излезе новия модел дотогава. ...Или пък новата световна криза :)

Гуми още не съм търсил. Знам, че идва с летни. Предполагам, че няма да е проблем да ги купя и да им ги занеса. Досега съм карал с предимно с Fulda. Като гледам - 1200-1600 лева, трябва да приготвя.

Благодаря за "Уелкъм ту ауър груп"!


Потребителски аватар
dvd69
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот dvd69 » Пон 06 окт 2008 16:11


Здравейте колеги. И аз съм един от чакащите за Турана (23 дни) които са вече цяла вечност.

p.s

soprano сигурен ли си за летните гуми? Може ли зимата да дойде с летни гуми?


Потребителски аватар
soprano
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот soprano » Пон 06 окт 2008 19:22


dvd69,
знам че съм го чел някъде това за гумите, прерових всичко и най-накрая го намерих.

На страница 49 в каталога на Туран или в pdf каталога от сайта (стр.25 в Acrobat), където са "Колела", най-отдолу с дребен текст пише:
"Нашите автомобили са заводски оборудвани само с летни гуми. Ако желаете да закупите зимни гуми, вашият най-близък дилър на Volkswagen ще ви консултира компетентно."
Питах моят "най-близък дилър" и той потвърди. Наистина звучи ...тъпо, но изглежда е така. Вероятно имат някакви причини за това.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pietrokaja и 40 госта