Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот манол » Сря 23 апр 2014 20:37


Виждам че продавача и автомобила са в Бургас и понеже аз също съм от Бургас мога да ти споделя своите виждания относно автоджамбазите - бягай много далече от бургаските. Мен ме мотаха 4 месеца и нищо не ми докараха/уреждане чрез познати/ и накрая си намерих в Сливен - в действителен вид, без прикритости и дугите мушингии /2007г.,2.0TDI - 170к.с.,BMN, ръчни скорости, хайлайн/. Първо и задължително с VIN отиди в представителството да ти кажат сервизната история/км,извършени ремонти и т.н./ - на мен ми я дадоха без проблем. Преди да я купиш заведи колата в сервиза на ФВ за компютърна диагностика и преглед - струва около 55лв., но вадят реални км, записани грешки, състояние на ходова част и т.н. Като гледам по 7 снимка двигателят е включен и нещо по таблото светят много лампи :scare3 , оборотите са малко високи - може двигателя да не е загрял?! Таванът е зацапан - 13снимка - може да е пушено в колата /ако това не ти е проблем/ - това се потвърждава и от 9 снимка вижда се че маншона на скоростен лост е много нов на вид спрямо другите кожени части в колата. Ако по 16 снимка е действително състояние от долу означава, че я няма кората под двигателя.Къде ти е запалката - липсва на снимка 10. На 11 снимка зад педала на спирачката се вижда теч от нещо неизвестно - проучи го. Относно двигателите и скоростната кутия има доста писана във форума и можеш сам да прецениш. Погледни боята под ъгъл да не стои прекалено много като портокалова кожа - значи е пребоядисана - желателно е да виждаш леки драскотини в резултат от естествена експлоатация. Обърни внимание какви газове изпуска при палене и форсиране - цвят и мирис - може да са махнали DPF, да не е направено качествено и да имаш ядове.Съветвам те да вземеш като мен близък майстор да я огледа преди да я вземеш. УСПЕХ!!! :th_up




манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот манол » Сря 23 апр 2014 20:42


За сменените консумативи изобщо не вярвай - не знаеш какво евтино масло са ти сложили, сменят само ангренажен ремък без ролките за икономия и т.н.


Потребителски аватар
MANYAKA
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 22 фев 2014 13:53
Автомобил: vw touran
Двигател: 2004

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот MANYAKA » Чет 24 апр 2014 7:56


Много точно и ясно си го написал колега.Това е реалността.
При мен се получи точно така,пет месеца избирах кола но твърдо се доверявах на двама мои приятели които разбират ок коли и части и ремонти.Единия проверяваше номерата на рамите в VW а другия тестваше колите и всичко по тях.Точно тези всичките неща които си описал те ги проверяваха.Няма гаранция никога,но и аз съм от Бургас и не посмях да си взема кола от тук въпреки че се познаваме с доста вносители на коли но цените са доста високи.Обиколих Варна,Стара Загора,Пловдив и София за пет месеца.
В Пловдив попаднах ме на доста добър Туран,но добре че беше човека до мен,иначе аз бях готов да я взема но той хвана проблема в скоростната кутия имаше шум и тресене на 5 и 6 скорост.
Успех на колегата с избора.


stella0550
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 12:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот stella0550 » Чет 24 апр 2014 11:27


Благодаря на Всички :bowdown :bowdown

Естествено проверих автомобила по рамата във Вестауто. Какво се оказа:

Автомобила е предтърпял смяна на двигателя 04.2011г. поради трвърде силно износване на основни части (изтеглихме даже доклада на сервиза в Италия и четохме какво са писали хората) тогава автомобила е бил на 134 000 км. Следващата година вече със сменен двигател (който между другото вече е без номер)05.2012г. са сменени масла и филтри и това на 163 000 км. Не ми стана ясно как така след като е сменен двигателя по гаранция, на следващия сервизен интервал се записват показания за километри които не се отнасят за новия двигател. Така или иначе това НЕ Е моят автомобил. Инетресна история която смятам да забравя. Издирвам колега с Туран от Бургас и околността за едно тестово шофиране за да добия представа все пак каксе управлява и усеща този автомобил. Разбира се ще си платя за разходката.

Благодаря на всички и успех !


Потребителски аватар
MANYAKA
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 22 фев 2014 13:53
Автомобил: vw touran
Двигател: 2004

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот MANYAKA » Чет 24 апр 2014 12:17


Моя Туран е 2004г-1.9 TDI-100 коня.Има разлика от това което искаш да си вземеш.

Тези дни съм на работа,а на 30.04 заминавам за Павел Баня.Нямам нищо против да ти дам да покараш и да се увериш дали това е твоята марка и модел.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот манол » Чет 24 апр 2014 21:09


Хората водят км на колите по ВИН-номера, а не според номера на двигателя. Дор и след смяната на двигателя те наслагват км към изминатите/изписаните вече до момента. Затова новия двигател, ако не се касае само за основен ремонт на стария, е изминал реално до новата смяна на маслото през 2012г. само 29000км.


hondacbr
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 17 апр 2014 17:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот hondacbr » Съб 26 апр 2014 17:30


Колеги, пробвах с декодерите по ВИН, но не ми излизат километрите на колата, до момента в който вече не е водена гаранционно. Излиза само инфо за автомобила. Дайте съвет къде да направя справка, понеже съм харесал едно Туранче на 210 000км, и искам да разбера реални ли са! Благодаря! :th_up


Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот AuDi_RuLzz » Съб 26 апр 2014 19:42


Само в представителство на марката.Иначе няма да стане ;)


П.С Някой махал ли е ДПФ?Къде и колко му взеха?Както и резултат


hondacbr
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 17 апр 2014 17:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот hondacbr » Съб 26 апр 2014 19:55


Ем-Комплект махат ДПФ и бях доволен. Някъде около 80лв беше всичко, но на Fiat Croma '07. Там работят с всички марки.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот valioboy » Пет 22 авг 2014 21:16


Здравейте от скоро и аз съм собственик на тоуран 1.9тди 105к.с.,2006г. и вече въпросите са на лице,някой успя ли да си прочете SKC кода или да си направи ключ сам? Имам vag-commander 1.4 и на ауди-то си направих ключ с него,прочетох кода на таблото купих си ключ и с ваг-ком го обучих .На тоуран на k-line не мога да се вържа,а на CAN не ми прочита eeprom-a? Помагайте .....


Потребителски аватар
vico
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 19:49
Автомобил: Touran
Двигател: 2.0TDI DSG
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот vico » Съб 23 авг 2014 8:19


Здравейте, още един Touran в групата, 2,0TDI, DSG, 2009г.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Съб 23 авг 2014 20:27


Сложете по някоя снимка, нека се порадваме :)


Потребителски аватар
vicktor_1
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 0:07
Автомобил: Touran 1.6 TDI
Двигател: 0603 ATF 2011

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот vicktor_1 » Сря 27 авг 2014 11:45


Поздрави. Време стана и за семейната кола :)

Като цяло, много добре. Само 1.6 ТДАй му идва малко наистина на Турана. 2.0 би било по-добре, но все пак е семейна кола и 1.6 върши работа.


Потребителски аватар
valioboy
Мнения: 332
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крумовград

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот valioboy » Вто 02 сеп 2014 0:30


Някой нещо по въпроса ??? Разхода също май е в повече ,но може би от голямото купе ? На мен ми дава около 7 смесен разход в момента,при вас как е ? Става въпрос за 1.9тди -105к.с.


Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот AuDi_RuLzz » Вто 02 сеп 2014 5:45


Аз докарах среден разход 6.1 като по магистралата си карах 140-150.Ставам дума за 2.0 дизел БММ двигател ръчни скорости



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bluedim, dtony, IronMaiden, tdi fen и 195 госта