Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
dvd69
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот dvd69 » Пет 28 ное 2008 17:12


Честито колега, да си го караш без проблеми.

П.С Не се отварят снимките :cry:




Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Пет 28 ное 2008 17:31


Честито и добре дошъл в отбора ;)


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Мнениеот jorkatta » Пет 28 ное 2008 17:44


ohh kajete kade da si smenq angrenajniq remak i naistina li pri

1.9 tdi smenq li se i pompata vypreki 4e rabotim sas sakar mi obeviha ebati cifrata :oops:


Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Съб 29 ное 2008 0:14


Оправих картинките.

Jorkata,аз за моите ангренажи питах днес в ХЕЕД.Споменаха ми нещо от рода на 160-180лв за работа и около 520-550лв за части.И да по принцип се сменя и водната помпа,защото е на същия ремък,но аз лично мисля да си оставя оригиналната.В повечето случаи изкарва повече от новата.
Помпата беше към 150 лв.
Не е Евтино,но хората дават гаранция от 50000км.А това си е много важно за ангренажа.


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Мнениеот jorkatta » Вто 02 дек 2008 21:11


благодаря, само да ти кажа на мене не ми се вярваше, че е толкова скъпо, но момчетата от логистик ( работя в хипо лизинг) ми казаха, на смяна с всичко за (ролки, ремък, помпа) под 1000 лв да не се захващам един вид не били сигурни за частите. В САКАР ми казаха да карам още.
Оргиналния ремък го дават да се сменя на 105 000 и ме уверяват,че издържал до към 150 000 разбира се няма да ги послушам, и исках да проверя на повече места за цената


Потребителски аватар
Kozzzec
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 14:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozzzec » Сря 10 дек 2008 9:26


Колеги, относно обслужването скоро правих такова, като смених всичко без обтегача. Масло двигател, масло скоростна кутия DSG, ролки, водна помпа, ангр. ремък, пистов ремък, всички филтри, антифриз. Цена на части и труд общо излезе 1121лв. Само масления филтър на скоростната кутия е взиман от официалния вносител, тъй като го нямаше никъде.


Потребителски аватар
mladenijuliana
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

печка

Мнениеот mladenijuliana » Съб 13 дек 2008 21:56


пусни на ауто климатика врътни 26-30 граду
са и ще видиш как работи


Потребителски аватар
todormk
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот todormk » Чет 05 мар 2009 18:18


Привет и от мен!
Понеже видях че се коментира темата за смяната на ремък и другите спомаг. елементи (след покупка на втора ръка) , аз ходих в Порше София Изток да ми сменят тия консумативи- легна бая дебело- малко под 1200 лв заедно с пома, труд и т.н.,но поне съм спокоен че всичко е оригинално, и са ги сменили (върнаха ми оригиналните...)))


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Iliansn » Сря 21 окт 2009 10:48


Привет и от мен!
Много ми е приятно, че има тема за Touran във форума. Мога да заявя, че от скоро съм горд собственик на VW Touran 2,0 140 PS. Направо се влюбих в това автомобилче. Сигурно има кусури но още ми е рано за тях и сега му се кефя. Първо искам да отбележа, че има място за всичко в него. Има една камара долапи и всеки ден откривам още един и още един. Можеш да натовариш цялата челяд в него + кучето котката и рибките. Вярно е че вози малко твърдичко, но все пак това е VW и спортния дух се усеща и във ванчето. Не знам дали всички са на това мнение, но мен ме кефи. Сигурно ще е като с жената - до определено време. После ще се заглеждам по чужди. Но хубавото в колата е че се сменя по-лесно от жената и доводите за това винаги изглеждат железни.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Нед 25 окт 2009 8:33


Аз едно година след като си купих колата, откривах нови и интересни неща. Като чакам някъде жената отварям книжката и излезне нещо което не съм знаел по колата. Почти две години я карам и още не съм и се накефил.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Kalin72 » Нед 25 окт 2009 11:59


И аз така с Кади-то :) Първоначално мислех за Туран, но имам 3 деца, и като тръгнем на някъде, имаме багаж като за 10 души, та Кади-то ми се видя по-правилния избор, като и важното при него е, че окачването е изключително елементарно :) А и все пак Туран, Кади са на базата на Голф 5 :)


Servantes
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Servantes » Вто 27 окт 2009 11:58


Знаете ли как се влиза в основния сетъп на Туран 2004- не мога да си настроя езика на борд компютъра, нито разните глезотийки на комфорт пакета.

Четох книжка на Порше София и оригиналната / на френски- превеждах я с гугъл/ но никъде не пише коя е комбинацията за автомодили без мултиволан ?


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Iliansn » Пет 06 ное 2009 17:28


На дясната ръчка за чистачките има копчета. Натискаш продължително време(2-3 сек.) бутон А и след това бутон В и си ОК. Ако не стане от първият път пробвай. Но е с тези два бутона. Поне на Туран 2007 е така. Не вярвам да са го променили.
VW MFD.gif


Servantes
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Servantes » Сря 11 ное 2009 17:19


мерси, ама не става- пробвах доста пъти.

Купих си кабел вече и сега разучавам какво се пражи с VAGcom- още не ми е съвсем ясно, освен че открих как се прави автоматичното заключване :)


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Iliansn » Чет 12 ное 2009 6:53


От къде и колко пари го взе този кабел?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта