Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
rosario08
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 13 фев 2011 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: italy

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот rosario08 » Вто 03 юли 2012 13:32


Мерси колега




pino
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 16:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот pino » Чет 26 юли 2012 10:06


здравейте и от мен отново след wv-4 покарах audi а4 и сега съм с туаранче 2,0 дизел 140к.с. но и при мен са същите проблеми както колегите по горе са описали дори имам конкретен въпрос към колегата stamat7733
при мен също губи антифриз но много малко и не може да се хване все още от къде е ако си поправил твоя моля да дадеш жокер какво и е било за да може да кажа на майстора от какво би могло да бъде
поздрави на всички и успех с туаранчетата


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот boyanmt » Вто 28 авг 2012 15:11


Привет и от мен...с малко закъснение!
Карам Туран 2011 модел,140 коня......нищо не шуми,няма вибрации....ШЕРФЕКТНО СЕ ДЪРЖИ на пътя.
Извън града ми гори 4/100.....кутията е автомат ДиЕсДжи.....абе грижи никакви за сега
Маслото за двигателя е 5,5 литра.

На господина Filipov....мога да кажа че колата вози перфектно .Слизам от Френски автомобил....шофьор съм от 22 години....забележки никакви към Турана.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Вто 28 авг 2012 17:19


Колега, този разход от бордовия комп. ли го гледаш? На мен той ми дава отклонение от 1.5л. или ако показва 4л. среден разход, то означава 5.5л. реално, предполагам този разход ти го дава и при скорост 80км.
Возията на колата според мен е въпрос на предпочитание, за мен лично френските возят по-меко, но това е мое мнение 8)


Zdravkov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 сеп 2012 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Zdravkov » Чет 13 сеп 2012 10:33


Здравейте момчета, интересно ми стана за Тоараните.Аз имам такъв само че крос туаран, и се появи особен проблем ,при над 100км започва да се сейка наляво и дясно ,просто ужас.Не дай се боже да вдигна по висока скорост ,става неуправляем.За качествата не коментирам..........

Христо.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот kris11 » Пон 17 сеп 2012 12:08


На проверка на предница ходил ли си? Иначе нормалните неща- кормилни накрайници, луфт в рейката, разбити тампони по предницата.


Zdravkov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 сеп 2012 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Zdravkov » Сря 19 сеп 2012 13:10


Здравей Крис, ами да, всичко е проверено, предница , задница всичко е бетон.Сега съм го оставил в сервиза да видим какво ще излезе и утре може би ще имам информация за проблема.

Христо


Zdravkov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 13 сеп 2012 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Zdravkov » Чет 20 сеп 2012 12:12


Най после проблема е решен, омекнал гумен тампон на задния носач/не е скъсан/,за всеки случай смених тампоните на двата задни носача и проблема е решен.Много съм доволен от сервиза в който бях/ТЕХ КО/ на голямо юконарско шосе.В представителния сервиз нищо не направиха..........

Христо


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Пет 21 сеп 2012 11:21


Благодаря за полезният отзив :да:


eva007
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 22 окт 2012 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот eva007 » Пон 22 окт 2012 18:14


Здравейте, момчета,

Имам VW Touran 2005 , 2.0 tdi.. Надрасках си жабката, която е върху таблото и сега много ме дразни. Искам да ви попитам, има ли възможност да сменя капака или да го облепя с нещо? Искам да направя това и с дръжките от вътрешната страна на колата, че и те са доста захабени...Има ли някакъв начин да ги сменя или облепя с нещо и къде мога да го направя?
Благодаря ви!


Потребителски аватар
hop
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 25 май 2006 16:00
Автомобил: VW Touran 2005
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот hop » Чет 25 окт 2012 9:33


Жабката върху таблото (отгоре посредата) се вади цялата (като кутия) сравнително лесно - един винт на дъното я държи и няколко щипки. Да се отдели само капака вече е по-пипкава работа - държи се за дъното с механизъм с пружинки и зъбни колелца и напасването после при сглобяването е сложно. Имам Туран и съм свалял моята (за да си монтирам СД чейнджър емулатор) та съм запознат с процедурата.
Вариантите са два:
1. Сваляш цялата жабка (дъното с капака) и търсиш някой да боядиса или облепи капака и после обратно на мястото й.
2. Сменяш цялата жабка - не вярвам в ХААС или по моргите да продават само капак.

Аз също съм от Пловдив. Ако ти трябва съдействие за свалянето на жабката - драсни едно ЛС. Става за пет минути.

Колкото до дръжките на вратите - моите ги изстъргах бавно и внимателно от "гуменото" покритие и сега са само по черната пластмаса. Пробвах да ги облепя с фолио, но извивките са доста големи и по тях фолиото се набръчква и седи грозно. Махнах го, че ме дразни. Ако се облекат с кожа ще е по-добре според мен но пък играчката ще е повече и още не съм се наканил да го направя.


POLAKA84
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 23 юли 2007 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот POLAKA84 » Пет 26 окт 2012 12:02


Относно жабката, няма проблем да си сложиш и такава без капак. Тя е на принципа на тази в подлакътника, не е толкова приятна за окото колкото тази с капака, но поне няма да имаш проблеми с деруги, още повече, че този капак доста често засича и дразни. Иначе демонтажа е елементарен, и подлежи на боядисване ;)


pepitoff
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот pepitoff » Сря 31 окт 2012 9:48


Здравейте, колеги!
От вчера съм собственик на VW Touran 2.0 TDI, DSG 6-степенна скоростна кутия.
Направи ми впечатление, че вие като сирена на линейка в далечината на 1,2,3-та предавка и при отпускане на газта при малка скорост. :?
На по-голяма предавка виенето изчезва (дори и при движение с ниска скорост).
Някакви предположения за причините за виенето?
Питах стария собственик. Каза ми че било нормално това виене. Било от турбото според него. Лошото било ако го нямало това виене (пак според мнението на стария собственик).
Вие какво мислите по въпроса?
Очаквам всякакви мнения и предложения.

Благодаря предварително на всички отзовали се!


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот esto » Сря 31 окт 2012 22:39


Турбината


pepitoff
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот pepitoff » Чет 01 ное 2012 8:39


Благодаря за отговора.
И какво да я правя!?!?! Нормално ли е така да вие, както казва стария собственик?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта