Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Нед 19 окт 2008 8:13


При изминати 14000 км. до сега, разхода на гориво според борд комп -а е 6.8. Като се има в предвид, че над 8 000 км са изминати с багажна кутия на покрива. В София ми дава разход от 6.7, но не ме питайте как го достигам. Според мен това е максимума който може да се достигне от икономична страна.
При мен се появи леко скърцане в централната конзола по време на път м/у копчето за подгряване на седалките и копчето за регулиране на температурата от страна на шофьора. Друг проблем е, че много трудно започна да се отваря кутията в/у таблото - отварям я на 7-8-9 път :evil: , но като я закарам за смяна на масло и филтри ще и кажа да си я оправят.
Иначе съм съгласен с мненията на колегито от по-горните постове за возия, шум, стабилност и т.н.




Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Пон 20 окт 2008 22:43


Интересни мнения се дават тук.Отдавна не бях влизал във форума.
Сега обаче съм се навил да си купя и аз един туран,че пасата много остаря и му е време да го сменям.
Искам да поразпитам по-разбиращите от мен собственици за този прекрасен за мен автомобил.
Харесъл съм си един 2.0TDI 140ph hiline ,модел 2005г.
Като го гледам си има всичко дето мога да сетя.Покарах малко-хареса ми как вози(за 3км каране ако може да се разбере)
Усетих една много лека вибрация по някое време.
И не мога да разбера самият дизел ли е така или може да има някакъв проблем.
Другото което ме притеснява е че пише че е на 92000км.-възможно ли е.Оглеждах от където можах-колата изглежда като нова.Няма изтрита тапицерия,педалите почти не личи че са натискани,няма драскотини и т.н.,но пак се съмнявам.
Има ли някой идея дали може да се провери някъде реалните километри.

Има ли смисъл да я карам в сервиз за диагностика.Могат ли да видят нещо нередно?
Благодаря за вниманието.


Потребителски аватар
karim
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 13 авг 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот karim » Вто 21 окт 2008 8:30


От 3 месеца карам същия Туран,който си харесал.Колата е купена от Франция и я взех на 79 хил.,които със сигурност са реални.По принцип гаранция за километрите няма,но ако закачиш колата на диагностика и всичко е ОК не трябва да те притесняват километрите.Този двигател ако е подържан както трябва изкарва страшно много километри.Провери в раздела за дизелови двигатели,там е обяснено как да провериш дали едно ТДИ е читаво.
*минуси
-много шумен двигател(PD)
-високо ниво на шум в купето над 140км.ч.
-вибрации от двигателая(само за шофьора откъм педалите на ниски обороти)
-скъпа подръжка(масло,филтри,ангренаж,ролки,водна помпа-1200лв.)
-сравнително висок разход(който ти каже ,че разхода му е под 9.5 в София ще те излъже).
-липса на резервна гума
*плюсове
-много добро ускорение
-супер стабилна при голяма скорост(220 км. на магастрила не се усещат)
-комфортно оборудване
-много лесно управление
-перфектно окачване
-много място в купето
-добра зглобка на купето(нищо не скърца,трака и т.н.)

*Извод(мое мнение)
Много хубава семейна кола,която запазва всички плюсове на ВАГ.
Колата е за хора,които имат възможност да я подържат в добро
състояние.
Ако се върна три месеца назад съм сигурен,че ще взема същата кола.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Вто 21 окт 2008 8:59


Plamen_ig Незнам на каква цена си го намерил, но си мисля, че ако помислиш за варианта НОВ няма да сбъркаш.
В моделите след юни 2007 има направени подобрения или казано оправени недостатъци. Аз лично намирам моя двигател за тих над 140 км. , не усещам вибрации и разхода ми на гориво в градски условия мога да го сваля до 6,7 л/100 км, ако карам без да се замислям разхода скача на 8л. Нека се има в предвид, че съм и с автоматични скорости и те вдигат с около 300-400 гр. и двигателя ми не е 2.0 а е 1.9 - 105 коня.
Като цяло колата е доста функционална.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Мнениеот Kalin72 » Вто 21 окт 2008 9:03


Нека се има в предвид, че съм и с автоматични скорости и те вдигат с около 300-400 гр. и двигателя ми не е 2.0 а е 1.9 - 105 коня.

С DSG скоростна кутия си, което СВАЛЯ разхода, в сравнение с механичната скоростна кутия.
Аз също съм се насочил към модел с DSG, кеф е да караш :)


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Вто 21 окт 2008 14:52


Според спецификацията на VW, DSG е с малко по-голям разход в града и с около 0.1-0.2 л. извън градско.
Провери го :)


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Мнениеот Kalin72 » Вто 21 окт 2008 14:58


Ами проверил съм го, и пак го направих преди малко, Туран 1.9 механична кутия дава
Градско 7,4
Извънградско 5,2
Комбинирано 5.9
Туран 1.9 DSG дава
Градско 6,9
Извънградско 4,9
Комбинирано 5,6
Оттук:
http://www.volkswagen.bg/modelle/touran ... ?motor=375
И от многобройните форуми за DSG :)


Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Сря 22 окт 2008 22:51


Благодаря много за отговорите!
Цената му е 28000лв с ДДС.Не е малко,но пък има всичко все пак.
По въпроса за чисто нов съм се замислил здраво,но за сега не ми е по джоба.Даже ходих и ми правиха оферта за метанов,но няма как да стане за съжаление.По тази причина се насочих към втора употреба.
Смятам да го закарам в сервиз HEED в Надежда,но там не могат да му видят реалните километри.
Аз по принцип навъртам по 40-60 хил.на година и затова ме притеснява да не е на много над 100 000км.
Все пак подръжката му не е евтина.
Ако някой знае къде в София мога да го проверя ,да каже.
Благодаря!


Потребителски аватар
karim
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 13 авг 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот karim » Вто 28 окт 2008 10:13


Цената на колата е добра,но ако е 6+1 вече има начин да я вземаш без ДДС.Напр.моята я взех за 24к.без ДДС,като ДДС-то си го взе собственика във Франция.Засега само ДСК Лизинг отпускат пари за кола без ДДС,всички останали лизингови компании държат колата да е с ДДС.Така на практика колата ти излиза с 20% по евтина.Ако имаш желание ще ти кажа координатите на моя човек,който вкарва коли от Франция по по-горе упоменатата схема.В момента при него има 2 Турана и 3 пасата 2005г.Последно гледах там Пасат 2005г 2.0 TDI,DSG,Хайлайн+навигация и люк за 30к.на 104хил.км.,и това е крайната цена която плащаш,защото е без ДДС.Колата беше убийствена без забележка!
Относно реалните километри.Потърси в раздела дизелови мотори.Там има подробно обяснение как да разбереш дали са реални километрите.
[/url]


Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Вто 28 окт 2008 11:44


По принцип нямам нищо против да спестя ДДС.Ако не те затруднява,прати координати на твоя човек като Л.С. и ще му се обадя да видим.
Аднес мисля ако ми остане време да закарам горе описания туран до хеед и да видя какво ще кажат.
Но ще се обадя и на твоя човек за всеки случай.
Не можах да намеря нищо в раздела за дизели за километрите.Има толкова много теми ,че не мога да ги прочета всички.
Ако се сещаш за някоя конкретна ,пусни един линк.
Благодаря!


sharkpayne
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 16:05
Автомобил: Passat B5 2.8 V6 4Motion
Двигател: AQD 1999
Местоположение: София

Мнениеот sharkpayne » Вто 28 окт 2008 16:19


Карам туран на година и половина приблизително, 74 000 км... Шума на двигателя при ускорение става непоносимо тракащ... от Сакар ауто казват, че просто му е станало време да се разтрака... разочарован съм...


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Вто 28 окт 2008 18:01


:shock Къде си ходил, че за година и полувина си навъртял 74 хил.? По 55 хил на година - бая километри!

Последна промяна от filipov на Сря 29 окт 2008 6:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Вто 28 окт 2008 23:08


Е както знаем дизела не е като бензина.Винаги ще трака повече,но това явно е цената за икономичност и бързина.

С две думи пълно щастие няма.
И разбира се дано не е нещо сериозно все пак.
Тракането на нашите коли може да значи само едно-наближава ремонт,независимо какъв.
Успех.


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Мнениеот jorkatta » Пон 24 ное 2008 11:02


koko71 написа:Здравейте колеги! Късно видях темата. По мое мнение шумът се явява от типа двигател - помпа-дюза. Е имам и едно пасатче(бензин 2.0 115к.с.), но разликата е голяма. Touran-а е по-стабилен в завоя. На магистралата не мага да кажа още, защото торана уж още е на разработване. Старая се да не го карам с повече от 3000 оборота т.е. 150км/ч на 6-та. С пасата съм вдигал 200.00 - залепва за пътя, но става шумен. С туран-а 150 не се усещат. Ще изчакам да му сменя маслото и ще го пробвам. Относно разхода от Габрово до Пловдив веднъж ми показа комб. р-д 5.8л/100, но настъпя ли го над 120 разхода отива към 7.

привет и от мен аз карам туран от няколко месеца (вече разработен)
и опасенията ми са, че не е много устоичив на завоите по магистралата
имам чувството че ще се преобърне и вече не го юркам толкова въпреки че ми позволява


Потребителски аватар
Plamen_ig
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_ig » Пет 28 ное 2008 0:59


Здравейте.
Вече мога да се похваля.
От днес съм горд собственик на това:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И да ви кажа оказа се че е голям кеф да го карам.
Врътнах му днес почти 200км. ей така за пробата.
Мога да кажа ,само че съм страшно доволен.
Като покарам малко ще дам повече мнения.

За сега ме измъчва само един въпрос- как се пуска печката в тази кола.Поне 1 час рових из мениутата,успиах да сменя езика на английски(става с оригинално CD,което беше в колата),видях куп други неща,но не разбрах от де се пуска това чудо.
Ако някой има предположения или идеи да казва да пробвам.

Последна промяна от Plamen_ig на Съб 29 ное 2008 0:20, променено общо 2 пъти.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn, w_smith и 50 госта