Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Мнениеот gogogo79 » Чет 18 юни 2020 20:34


Здравейте. Търся информация (ако има запознати) за закупуване на автомобил (втора употреба)от така наречените автомобилни пазари в Западна Европа, където преди пускане на автомобила в продажба , все пак техните специалисти го преглеждат технически от –до изготвят доклад за състоянието и т.н.
Например тези https://www.autohus.de/en/services/fahrzeugankauf/
До колкото дочувам , не малко хора даже стрелят онлайн и правят покупката без да са видели колата на живо.
Въпросите са ми:
Какво мислите за такъв род практики?
Има ли някой , който е минал по този път?
Сложна ли е процедурата и заслужава ли си риска?




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Мнениеот Кайзен » Чет 18 юни 2020 21:46


Какво точно те интересува?

Това не са тържища, или поне DAT Autohus не е тържище. DAT Autohus е най-големия купувач на върнати лизингови автомобили в северна Германия, като имат анбиции да станат най-големия в цяла Германия.

Специалистите, които проверяват автомобилите, които пристигат не са техни, а сертифицирани DEKRA специалисти.

При покупка като частно лице нямаш почти никакви преимущества, защото има "скрити разходи" (около 1140€), които не се начисляват за автокъщите или търговците купуващи много автомобили от тях.

Най-накратко покупката протича по начина обяснен във видеото:

Отиваш, регистрираш се, казваш към кои автомобили имаш интерес, получаваш ключовете, имаш право на пробно шофиране само на територията на DAT Autohus с макс. скорост 50км/ч (и то ако имаш късмет, защото официално разрешени са 30км/ч). Ако си избереш автомобил се свързваш с търговец, сключваш обвързващ договор и правиш предплащане. След това колата се предоставя на DEKRA за проверка, за което купувача заплаща 250€. За тези пари получаваш протокол за състоянието на колата и части, които трябва да се сменят, за да може да получиш TÜV и едногодишната златна гаранция (Gold Garantie) на стойност 899€ - т.е. общо 1139€ върху цената в интернет. За отстъпки може да забравиш. Ако бъдат установени дефекти, което е като закон, то трябва да платиш и за тяхното отстраняване. Най-често срещаното е смяна на дискове и накладки за около 400-500€, защото без това не може да получиш TÜV. И така много бързо, още преди да си получил колата, тя струва около 1640€ над цената в обявата.

Според мен е по-добре да се купи употребявана кола за 2000€ по-скъпо от "нормален" дилър с нормална 1г гаранция. В интернет е пълно с оплаквания как на даден автомобил 200км след покупката се появява грешка (запушен ДПФ, ЕГР, скъсан маркуч на турбо и т.н.), за която златната гаранция (Gold Garantie за 899€) не важи, защото това са износващи се части и трябва да си ремонтираш колата са собствена сметка. Всъщност голяма част от "нормалните" употребявани автомобили са минали през фирми като DAT Autohus, но понеже автокъщите ги купуват в големи количества, за което получават и отстъпки, и не са задължени да плащат за гаранция и TÜV.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 юни 2020 21:54


Сефте чувам за такива спецове и доклади по пазари ... А това от линка ти не е пазар!
Погледнах какво се продава по диагонал , ми цените са мъжки, дори и въобще не са пазарни :) , дори аз лично не виждам някави предимства
Ходил съм на такива места преди години, примерно около Франкфурт, ( немското Горубляне ) отказал съм се , има много замаскирани простотии , ако не чуваш петела -изгаряш, за джамбази става-да.


gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Мнениеот gogogo79 » Пет 19 юни 2020 6:21


Благодаря за изказаните мнения. Определено ми внесоха някаква яснота.. Като цяло повод , да се заинтересувам стана тая статия https://autobild.bg/%D1%83%D0%BF%D0%BE% ... BA-%D0%BD/
Където пише ,че частните лица , които купуват автомобили за себе си от такива места стават все повече... Но като цяло ми се вижда адски тегава работа сякаш...


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за покупка на автомобил от тържища за втора употреба в Немско , Холандия и около ?

Мнениеот Кайзен » Пет 19 юни 2020 6:46


Дамммм, платените публикации явно вършат своята работа. А и статията е от периода на голямата медийна кампания на DAT Autohus през 2017-2018, с която искаха да увеличат продажбите си многократно.
А AutoBild за пореден път показа и доказа, че е една нискоразрядна платена жълта медия, на която въобще не трябва да се вярва.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 65 госта