Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Мнениеот technopolis » Вто 09 юни 2020 17:39


Здравейте, имам два въпроса за нов T-Cross.

1. Двигателя с 1.5TSI - 150hp - дали е от ревизираните от серията на VAG с харчене на масло и проблеми с ангренаж/верига
2. Скоростна кутия DSG 7 степенна - имаше едни варианти, които се водеха сухи други в маслена баня тези от кои са?

Знам,че говорим за нов автомобил и по горе изброените въпроси може и да нямат отговор, но съм длъжен да пробвам някой може и да знае къде се проверява или да има информация.

Благодаря.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: T-Cross

Мнениеот joro_kem » Вто 09 юни 2020 17:56


привет! и на двата въпроса има отговори в основния раздел. 1) да - последна версия на двигател 1,5 тси е и 2) кутията е "суха" и все така проблемна след определен пробег


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: T-Cross

Мнениеот technopolis » Вто 09 юни 2020 18:06


Прегледах и ползвах търсачката затова питам спрямо двигателя преполагам, че е последна версия но с маслото как е...не намерих.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: T-Cross

Мнениеот Stivi » Сря 10 юни 2020 0:14


44 000лв за повдигнато Поло с този двигател не бих дал...никога !

Последна промяна от Vlad777 на Сря 10 юни 2020 7:08, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение за безполезен спам!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: T-Cross

Мнениеот Vlad777 » Сря 10 юни 2020 6:58


Колега Stivi, мисля, че тук никой не се интересува с колко пари разполагаш и за какво би ги дал. Питането в темата очевидно не е зов за помощ да му се дадат 44000 лв, за да си купи кола, а колегата пита за мнение от хора, които са запознати и имат досег с модела и механизацията. Аз примерно не бих дал и 200 лв за дачия, но това си е мое мнение и няма нищо общо с темата или питането на автора, така че не намирам за нужно да затрупвам форума с ненужна информация. Още повече, че T-cross с този двигател и DSG започва от 38000 лв без отстъпките и това може да се провери за по-малко от 30 секунди в конфигуратора. icon_idea

Двигателят 1.5 TSI е супер за този автомобил. Имам вече около 25000 км на T-ROC с този двигател и съм много доволен от него. И като динамика и като разход. В Т-Крос ще е още по-добре. Това е нова концепция и няма проблемите на по-старото 1.4 TSI.

Карал съм и т-кросс с 1.0 TSI, което не ми допадна - има нужда постоянно да е в обороти и става доста шумен и за мен няма необходимата динамика. За разлика от 1.5 TSI.

Скоростната кутия със сухите съединители наистина е проблемна, но със сигурност проблемите започват след 200 000 км, което според мен няма особено значение за собственик на автомобил от магазина.

Успех с търсенето и покупката!


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Мнениеот technopolis » Сря 10 юни 2020 13:35


Колега Stivi парите не са проблем в случая благодаря за мнение, че ти не би дал. Колата искам да е малка и по висока предимно градско за жена ми! Не бих попитал дали е в маслена баня или не, дали е читав мотора не би ми дремело, защото е в гаранция но колата ще я кара жена ми около 4г и после я давам на родителите ми а не я връщам в представителството за нова или продавам. Както в случая направих със старата и кола наскоро. От тук произлиза и въпросат ми. Надявам се сега да има смисъл или не ми дреме дали има по горните въпроси за някой колеги.
Незнам наистина, защо в повечето теми за въпрос по даден автомобил трябва и да се обеснява автора от къде има парите дали е разумно да ги даде точно за това и прочие.

Колега Vlad777 много благодаря за мнение това ми трбваше като насока спрямо колата.

Темата е за заключване.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Мнениеот hooligan_sk » Чет 11 юни 2020 13:31


Очаквай смяна на съединители около 150 000км, струват към 1500лв в момента. В зависимост как и колко се ползва, този момент може никога да не настъпи. Останалото по колата е ок. :th_up


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Мнениеот technopolis » Чет 11 юни 2020 14:57


Благодаря :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Нов T-Cross 1.5TSI DSG7

Мнениеот samo_pechka » Чет 11 юни 2020 15:08


Съвсем за кратко се качих на Кю2 ( аналог на Т рок ) , докато моята бе в сервиз за дреболия и ми я дадоха да я карам . Минах с нея около 160км градско и малко извън. Колата бе с 1.5 мотор , ДСГ и на 8 месеца . Допадна ми приятно като вървеж , скоростите много леко се превключваха . Имах други забележки , но те нямаха връзка с мотор и скорости. Идеална е за града , леко повдигната позиция . Забележките ми бяха прекалено многото пластмаса по врати , интериор, малко кекавите лостчета под волана и ръбовете на седалките, леко ми убиваха отстрани :redface ма и аз не съм от най-слабите, та може дефекта да е при мен :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта