Замръзнал изпарител?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Съб 14 мар 2009 14:05


Здравейте,
Да ви попитам 1 въпрос свързан с изпарител. Ставам днес да ходя на училище със старата джетичка и тръгвам аз минавам около 50-60метра и колата забива муцуна, после се оправя и пак забива след 10-20метра и така си повтаря. Спирам аз да видя под капака (не че и разбирам нещо де :oops: ) ама гледам изпарителя станал бял като снежинка целия(а температурата на водата на таблото ми сочеше на 1/3, т.е. позягряла е малко). Мъчих я така до училището и там вече се пооправи. Абе като отворих капака там вече не беше замръзнал. Досега винаги съм я палел на газ (така ми каза и майстора).
Наскоро сменях задръстен радиатор на парното може ли да има нещо общо?
Колата е Джета 2 ПН 1.6.




iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот iceto » Съб 14 мар 2009 14:15


може маркуч към изпарителя да се е задръстил, може да не е обезвъдушен /ако е монтиран много на високо/, може антифриза да ти е малко

откачи изходящия маркуч от изпарителя и виж дали тече от него


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот snupeca » Съб 14 мар 2009 14:17


На мене на ладата ми замръзна веднъж, същите симптоми, но ми загряваше яко, защото не можеше да превърти през изпарителя. Ако не се пооправи скоро опитай да го разледиш
ПП: Аз пък знам, че е най-добре да се пали винаги на бенз, особенно като е студено :mrgreen:


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот Andonov » Съб 14 мар 2009 14:37


Просто не сте я обезвъздушили и системата ти не е била пълна догоре.
Това става особено често като е свързан изпарителя паралелно.


TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Съб 14 мар 2009 15:13


Ходих сега при масйтора, при който по принцип си ходя. Каза че маркуча който излиза от двигателя към изпарителя е студен. И някаква гумичка която седи на гарнитурата най-вероятно се е свила и не отпуска вода към изпарителя.
Говорих и с баща ми(той е карал колата преди това) и той каза, че при него се случвало същото и било от някакъв болт който му сменяли 2-3 пъти и все се прецаква. Трябвало да се почукне.. ? :roll:


TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Нед 15 мар 2009 18:36


Сега я покарах малко на бензин и после обърнах на газ ... въпросният маркуч беше горещ. Може би гумичката на входа като се е позагряла и се е отпуснала и е пропуснала вода?


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот theultimate » Пон 16 мар 2009 18:25


Аз като тръгвах директно на газ, хем карам леко - под 2000 оборота докато отлепи стрелката и при първото леко настъпване колата започваше да забива и да придърпва. И то говорим за външни температури около 15 градуса, не ми се мисли зимата какво е. Просто ако държиш да палиш на газ оставяй колата 2-3 минути да поработи на място или просто карай на бензин малко. Така не излиза по-скъпо, защото докато загрее на газ гори ужасно много, тъй като част от газта може да се изпари чак в колектора.


TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Пон 16 мар 2009 19:35


Ами аз я паля на газ понеже въпросният майстор ми каза: "Няма к'во да я палиш на бензин - направо на газ." :oops: :roll:
Както и да е. Утре ще вървя пък ще видим какво ще направим :)


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот veselin111 » Вто 17 мар 2009 18:32


Между другото аз виняги паля на бензин и след това автоматично минавам на газ ако е топло, а ако е студено карам малко на бензин!
П.П.Че откога учениците започнаха да ходят с автомобили на училище-няма ли градски транспорт??? :lol:


Потребителски аватар
JOY
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 19 юли 2006 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот JOY » Пет 20 мар 2009 16:52


П.П.Че откога учениците започнаха да ходят с автомобили на училище-няма ли градски транспорт??? :lol:

Може да има повтарящи :lol: .Сори за спама.


TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Пет 27 мар 2009 13:25


Толкова прост проблем, че направо ме е срам :oops:
Тъй като майстора ме влачи 1 седмица с "утре, утре" реших да отворя и да погледна.(толкова му и разбирам де ама..) Отварям и гледам няма вода... (преди това бях доливал) паля и всичко на 6. Размърдах маркучите и хоп един скъсан ... смених го и изпарителя вече е топъл :) Тъй като е малко на височко сложен и трябва да имам вода почти на максимум :)


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот iceto » Пет 27 мар 2009 17:31


iceto написа:може маркуч към изпарителя да се е задръстил, може да не е обезвъдушен /ако е монтиран много на високо/, може антифриза да ти е малко

откачи изходящия маркуч от изпарителя и виж дали тече от него


както виждаш не е толкова сложна процедурата, поне ако ти се случи отново ще знаеш от къде по почнеш :beer


TheSheriff
Мнения: 87
Регистриран на: Чет 12 юни 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот TheSheriff » Пет 27 мар 2009 18:50


Мерси за съвета колега :wink:
Относно училището тази година завършвам и се надявам да съм студент пък вие ме пратихте да повтарям :P :beat_butt2 :lol:
А градско транспорт до там няма (от нас). Пеша си стигам за 30-35мин. ама сутрин като се успи човек ... :)
И всички таксита казват, че нямат свободни се налага :)


Потребителски аватар
JOY
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 19 юли 2006 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот JOY » Съб 28 мар 2009 0:49


Мерси за съвета колега :wink:
Относно училището тази година завършвам и се надявам да съм студент пък вие ме пратихте да повтарям :P :beat_butt2 :lol:

:да:


Потребителски аватар
Lorisss
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнал изпарител?

Мнениеот Lorisss » Съб 28 мар 2009 23:43


И аз го имам този проблем като паля на газ понякога и аз тругвам за даскало и като закъснявам бързам да тръгна обаче не става така трябва да я изчакам да вдигне иначе няма мърдане случвало ми се е да я "загрея" и тя гасне аз я паля и накрая без ток останах когато вдигнах капака изпарителя на лед просто я загрявай малко по - дълго



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта