Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 01 Ное 2014 0:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пет 17 Юни 2011 2:08 

Местожителство: Pernik
извинявам се че не ги написах в едно но се сетих от сниката,че на теб ти е нужно това което се продава или да ти го сменят направо газаджиите,а на мен ми трябва като твоето и за него незнам дали има адаптер така че ако некой знае помагайте моля

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Нед 26 Юни 2011 20:53 
Аватар

Местожителство: Horsens, Denmark
Автомобил: Peugeot 406 2.0 HDi
Привет. От известно време съм в Дания. Тук газ почти няма, а ако по някаква странна случайност намерите някъде, обиколил съм три града и никъде никой даже не беше чувал за такова животно като газта, та ако намерите газ нейде из Дания, то цената е като на бензина (но това са само слухове пускани от едни пияни литовци). Като минах през останалата част от Европа навсякъде имаше газ- Румъния, Унгария, Словакия, Полша, Чехия, Германия. Преходник беше нужен само в Дойчланд, но на повечето бензиностанции хората си имат преходници и ти услужват ако нямаш. Цените варират но са близки до нашите. Средно около 70-75 евроцента.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Нед 26 Юни 2011 21:26 
Аватар

Местожителство: Plovdiv/Strasbourg-France
Само да споделя, че газта отдавна не е 70-75 цента.Почти навсякъде е 85 цента scare

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 8:29 

Колеги в Австрия намирали се?В Холандия също знам че има ..планувал съм едно голямо пътуване за неопределено бъдеще...от България,Сърбия,Унгария,Австрия,Германия,Холандия и от там ферибота за UK :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 9:07 
Аватар

Местожителство: Pleven
agent_kowalski написа:
Колеги в Австрия намирали се?В Холандия също знам че има ..планувал съм едно голямо пътуване за неопределено бъдеще...от България,Сърбия,Унгария,Австрия,Германия,Холандия и от там ферибота за UK :)

Уау .... как се оправяш с ляв волан в Англия? Карал съм с десен в БГ но не ми се мисли каква лудница е ако си с ляв волан там :Mr Green Fun

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 13:03 
Аватар

Местожителство: Horsens, Denmark
Автомобил: Peugeot 406 2.0 HDi
badov написа:
Само да споделя, че газта отдавна не е 70-75 цента.Почти навсякъде е 85 цента scare

Казах средно, че е толкова. Тоест намира се и по 70 и по 80. Може би зависи от бензиностанциите. Ние зареждахме на ОМВ и Арал

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 15:02 

Това пътуване си ми е мечта отдавна,но трябват "излишни" долари,евро,марки ,паундове :D има макар и минимален шанс да успея да го реализирам към края на лятото,ако не догодина примерно :) Точно това е идеята да се хване ферибота от холандия и в там ще имам път не повече от 40 мили до там ,до където трябва да стигна :) Не лета със самолети,а и с колата ми е по-кеф,а и имам какво да правя по пътя в Германия и Холандия :)
Та така да не отклонявам темата :Mr Green Fun

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 18:19 

tsvetanovvvv написа:
agent_kowalski написа:

Уау .... как се оправяш с ляв волан в Англия? Карал съм с десен в БГ но не ми се мисли каква лудница е ако си с ляв волан там :Mr Green Fun

Аз съм от две седмици в UK и дойдох с колата,създадох тема преди пътуването и след като дойдох описах как е минало.Дано успея да помогна с това.За гас преходници имат по германските бензиностанции ,но в добрата стара англия се дзверат ,така че е добре да си вземете от Бг преходник"АСМЕ"за Германия и Белгия и UK/холандия преходник който се навива върху "АСМЕ"Защото е по удобно,от гледа точка на това че Германския преходник трудно се развърта,пък и резбата на нашата пълначка е по-ситна и лесно се разбива.Ето и темата за моето пътуване http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=270041

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 27 Юни 2011 18:29 

Е супер колега,е бях влизал в офф-топик форума сега ще прочета темата ти :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 25 Юли 2011 13:09 
Аватар

Местожителство: Варна/Плевен
Автомобил: opel omega 96
С риск да се повторя, искам да се посъветвам с Вас... значи, около Солун със сигурност има газостанция (някой ще ме упъти ли по точно?) LPG означава автогаз ??? Колко горе долу е цената на газта в момента (това е важно!)

Важно: Някой да е чувал за някакви ограничения по отношение на тегличи и т.н. в Гърция. В смисъл, няма да има проблем да се кара кола теглеща платформа с друг автомобил на нея?.

Благодаря!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пон 25 Юли 2011 13:39 

точно в солун не знам ,но като цяло газта е 85-92 цента.на всяка бензиностанция на ценитеима колонка за газ,но пише 0 ако няма.ако видиш цена значи има.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Вто 26 Юли 2011 8:22 
Аватар

Местожителство: Варна/Плевен
Автомобил: opel omega 96
agent_kowalski написа:
точно в солун не знам ,но като цяло газта е 85-92 цента.на всяка бензиностанция на ценитеима колонка за газ,но пише 0 ако няма.ако видиш цена значи има.

Благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Вто 26 Юли 2011 16:39 

digo_pl написа:
С риск да се повторя, искам да се посъветвам с Вас... значи, около Солун със сигурност има газостанция (някой ще ме упъти ли по точно?) LPG означава автогаз ??? Колко горе долу е цената на газта в момента (това е важно!)

Важно: Някой да е чувал за някакви ограничения по отношение на тегличи и т.н. в Гърция. В смисъл, няма да има проблем да се кара кола теглеща платформа с друг автомобил на нея?.

Благодаря!!!

В Гърция има ограничение за затъмнените стъкла ,а за тегличи зная че не е проблем ако колата е чужда,но по-добре е теглича да е свален.При мен като е фабрично закачен за бронята незнам как ще се свали.За гаста има в солун,по магистралата около лариса на Шел,атина,и Патра някъде в града

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Пет 29 Юли 2011 22:05 
Аватар

Местожителство: Лондон
Привет колеги, поради предстоящо пътуване до Лондон се поразрових из нета за планиране на маршрута и попаднах на следният сайт:
Има карта на всяка държава с газстанциите:

http://www.whatprice.co.uk/petrol-price ... rices.html

Дано да съм бил полезен :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: На газ в Европа Публикувано на: Съб 30 Юли 2011 17:09 

BIG_BOY написа:
Привет колеги, поради предстоящо пътуване до Лондон се поразрових из нета за планиране на маршрута и попаднах на следният сайт:
Има карта на всяка държава с газстанциите:

http://www.whatprice.co.uk/petrol-price ... rices.html

Дано да съм бил полезен :beer

Най-добре е за такъв дълъг път а си ползвате навигация.Мен ме откара до адрес в лондон.На нея си задавах и по маршрута за газостанции.В Германия те са извън автомагистралите,за Австрия ме трябва да се разчита,така че трябва да се сипе на унгарската граница и докъде изкара,малка почерпушка на колата с бензин и тн и не забравяйте адапторите за газ ,че са много скъпи тук

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа