Колко газ Ви харчат колите:

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Iezekil » Вто 24 сеп 2013 18:24


И правилно!
По темата:
За 150к мотор даже и да е в купе на голф2 9,7 разход газ е постижим предполагам на извънградско...




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот velinsl » Вто 24 сеп 2013 23:20


ktamen написа:Ако маршрута му е под 5км бензина за загряване даже може да е повече от 2-3л. Така или иначе той не е писал колко бензин гори освен газта и разхода му може да се сметне също толкова точно както и на сливенския колега с петте неизвестни в уравнението.
:icon_lol :icon_lol :icon_lol
Основния проблем, беше, че във Варна обемът на бутилката не е фактор за това колко може да ти налеят.
Отиваш с 30 литрова бутилка, искаш 80л газ няма проблем - пълнят ги.

Това е достоен разход извънграско с клима за Г4. Градско, в час пик с София(поне от това, което съм чувал и 1-2 пъти преживявал)... не мисля. Освен на адски кратки разстояния с безброй студени стартове, там обаче бензина не трябва да е 2-3литра.

Последно зареждане 20лв газ, около 15 литра за 165км. Градско 60%(варненско), извън 40%.
9,3 разход. Автомобилът, изписан на профила.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4415
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Pet_rov » Сря 25 сеп 2013 7:51


Заредени за 15 лв 11.5 л от Лукойл Шумен.
Изминати 105 км - 85 градско и 20 извънградско.
Разход - 11 л.
Повече от доволен :beer


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот agumba » Сря 25 сеп 2013 21:19


myrshavija написа:
agumba написа: За четене, мога да чета, ама май на тебе карането не ти иде много отръки!
Ела да ме научиш! Ще покараме в центъра на София между 0830 и 1230 през седмицата - ако успееш да демонстрираш с ГИ разход на газ с 1л под каталожния на бензин, ще ти платя разходите за гориво СтЗ-Сф-СтЗ, за градското и за каса бира.

П.С. Като се замисля - сега двете коли в нашето семейство горят около литър газ над каталожния разход на бензин. Ако ме научиш как да сваля с 1л ПОД каталожния, ще спестявам по 2л газ на всеки 100км. Ако допуснем, че минавам по 20000км градско годишно, това са 400л газ. Добавям към "компенсацията" 100лв в брой. Което означава, че ще ти платя разходите за гориво, каза бира и 100лв, ако ме научиш да свалям разхода на газ с 1л под каталожния на бензин. Съгласен ли си?


Само едно не разбирам - защо все София ви е като мярка за всичко! Да караме из София, пиковото в София, и т.н. Ами, какво да направя, че градът се пренасели, и е много ясно, че дори и пиковото не е като нормално такова! Какво сега, да се шибнем посред най-голямата тапа на Сточна гара ли? Че тогава може и 30 на 100 да ударим, като пробутваме по няколко метра за час! Това ли ще е основния критерий за един разход - пиковите задръствания? Щото, както са ме учили мен, градското шофиране е по-скоро често маневриране, и движение на по-малки предавки, а не висене в задръствания! Също, има и друг тънък момент - градското може да се превърне в почти извънградско, ако хванеш една хубава зелена вълна, примерно! Така че, няма категоричен критерий, как може да се тества разход, в градски условия.

А колкото до каталозите, щом ти е настолната книга, вярвай си им, колкото щеш, твоя работа. По принцип не обичам да се движа с кола в града, освен, ако не се налага, и затова и поста ми беше, за снижен разход в извънградски условия, а не спор за такъв в града!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Mishonti » Чет 26 сеп 2013 0:51


agumba написа:Само едно не разбирам - защо все София ви е като мярка за всичко! Да караме из София, пиковото в София, и т.н. Ами, какво да направя, че градът се пренасели, и е много ясно, че дори и пиковото не е като нормално такова!

Чети малко повече преди да се караш :th_up Отговорът на myrshavija беще въз основа на това:
Smeagol написа:Последното засичане в час пик в София:


Потребителски аватар
IvanCHyZz
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 18:34
Автомобил: Audi A4 1.9 TDI
Двигател: AHU
Местоположение: Botevgrad

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот IvanCHyZz » Чет 26 сеп 2013 5:19


На празна бутилка заредих 20лв на 1.24 това малко над 16 литра газ но аз си ги смянтам за 16 изминал съм 223 км 162 от които извънградско със скорост не по-висока от 110 останалите 61км са ми градско доколкото смятам излиза към 7.2 разход :) П.С. тази кола ме убива с разход ту много ту малко....:)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот myrshavija » Чет 26 сеп 2013 5:26


Mishonti написа:...
:th_up :beer
agumba написа: Само едно не разбирам ...
Аз разбрах достатъчно - че по гръб не падаш и имаш безсмислен отговор за всичко.
Да разбирам ли, че, след като обяви, че не мога да карам, отказваш да ме научиш срещу заплащане?


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот agumba » Чет 26 сеп 2013 6:24


myrshavija написа:
Mishonti написа:...
:th_up :beer
agumba написа: Само едно не разбирам ...
Аз разбрах достатъчно - че по гръб не падаш и имаш безсмислен отговор за всичко.
Да разбирам ли, че, след като обяви, че не мога да карам, отказваш да ме научиш срещу заплащане?


Учи се нещо, което може да бъде възприето, в случая смятам, че усилията са излишни!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот myrshavija » Чет 26 сеп 2013 7:30


:mhihi Аз съм не само некадърен шофьор, а БЕЗНАДЕЖДНО некадърен шофьор.
Бих могъл да приема думите ти като обида, но ... :h020


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот bmwww » Чет 26 сеп 2013 10:14


Ами айде и аз да си напиша разхода.Моята кола градско,извънградско,комбинирано все 9/100 газ си дава.Пробвах всеки начин да я сметна колко харчи....пълно-празно и сметам изминатите километри или пък празно и сипвам 5,10 и т.н. литра и гледам колко километра минавам със сипаното ... ами пак 9/100 ми идва разхода . Верно,че в града я припомпвам на като ме защури на 3000об./мин преди да превключа ,а извънградско си я карам със 130 където може ама може ли пък да нема абсолютна никаква разлика с градско .....сега я чакам и зимата да гори 9 :biggrin ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Vlad777 » Чет 26 сеп 2013 10:24


bmwww написа:Ами айде и аз да си напиша разхода.Моята кола градско,извънградско,комбинирано все 9/100 газ си дава.Пробвах всеки начин да я сметна колко харчи....пълно-празно и сметам изминатите километри или пък празно и сипвам 5,10 и т.н. литра и гледам колко километра минавам със сипаното ... ами пак 9/100 ми идва разхода . Верно,че в града я припомпвам на като ме защури на 3000об./мин преди да превключа ,а извънградско си я карам със 130 където може ама може ли пък да нема абсолютна никаква разлика с градско .....сега я чакам и зимата да гори 9 :biggrin ?

Хвърлих боб и разбрах, че караш поло 1.0. Обаче 9/100 ми се струва доста висок разход за тази кола... :eek


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот bmwww » Чет 26 сеп 2013 10:40


Е какво значение има какво карам :biggrin не е ли по-интересното ,че винаги ми дава 9/100 . Leon 1.6 102 коня :biggrin !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Vlad777 » Чет 26 сеп 2013 10:59


На мен ми се случва често извънградското да ми е даже повече от градското - зависи как и с каква скорост караш


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот xalerrelax » Чет 26 сеп 2013 11:16


То и зависи какво точно е и "извънградското"...пример Бургас-Варна.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот ktamen » Чет 26 сеп 2013 12:05


Ако се понастъпи газта извън града разхода може да е и два пъти по-голям от градския.
Преди 5 години един моторист ме спря на Тракия, закъсал за бензин. Мотора го имал от 1 седмица и в София му горял 4-5 литра. На магистралата обаче със 180 разхода се оказал 8/100.
Не помня в коя тема един колега се оплакваше, че голфа му горял 26л/100км газ при скорост 190 и му се виждаше много, ама според мен си е съвсем нормално.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pe6o__ и 18 госта