Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот bEcREATIVE » Нед 27 юли 2014 8:47


Колеги, ще слагам газчица в скоро време, та бих искал да ви попитам кой с каква газ кара, доволен ли е, и каква ще ми препоръча да си сложа? Към момента съм се ориентирал за BRC. :mhihi




L_Atanasov
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 7:04
Автомобил: VW Bora Variant
Двигател: AZD 2001
Местоположение: София/Сандански

Re: Golf 4, 2002, AZD (1.6, 16 V)- Газифициране

Мнениеот L_Atanasov » Нед 27 юли 2014 10:06


Колега, аз съм с бора комби 2001 азд мотор. Преди 6м сложих ГИ Фобос. До тук съм 10 000км. Проблеми никакви (все пак 10 000км не са кой знае колко). От опита ми с газови системи от преишни коли, които съм имал мога да ти кажа следното: Не е толкова важна марката и конфигурацията, а човекът който ти я монтира и настройва!

Иначе от Фобоса съм си доволен. Излезе ми 1 100лв. с бутика на мястото на резервната и зарядно зад капачката на резервоара. То тоя мотор си е куц и както не вървеше на бензин, така не върви и на газ! :) Разлика във вървежа не откривам никакъв! Среден разход ми дава 10/100, но имай предвид, че съм душманин!!! :) По магистрала се качва до 14/100 при поддържане на 170-180 км/ч постоянна скорост :)

Ако караш повече от 15 000км годишно категорично ти препоръчвам да се газираш! Просто разликата в парите е повече от двойна! Аз лично вече си я избих уредбата за половин година!

Ако си от София или района мога да ти препоръчам моя майстор.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf 4, 2002, AZD (1.6, 16 V)- Газифициране

Мнениеот the_red_camel » Нед 27 юли 2014 11:52


Колега аз колата преди горе долу 2 години я взех с ГИ Ловато и досега съм нямал проблеми, била е настроена супер кадърно и съм нямал абсолтно никакви проблеми, БРЦ е хубава марка и знам, че имат най новата система-не знам точно как се наричат но няма рейка а дирекно газови дюзи, но аз ти препоръчвам Ланди рензо те също предлагат същата система и са по-добри от БРЦ'то.. но все пак ти си знаеш, успех ти желая с газифицирането :th_up


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf 4, 2002, AZD (1.6, 16 V)- Газифициране

Мнениеот bEcREATIVE » Нед 27 юли 2014 16:56


L_Atanasov написа:Колега, аз съм с бора комби 2001 азд мотор. Преди 6м сложих ГИ Фобос. До тук съм 10 000км. Проблеми никакви (все пак 10 000км не са кой знае колко). От опита ми с газови системи от преишни коли, които съм имал мога да ти кажа следното: Не е толкова важна марката и конфигурацията, а човекът който ти я монтира и настройва!

Иначе от Фобоса съм си доволен. Излезе ми 1 100лв. с бутика на мястото на резервната и зарядно зад капачката на резервоара. То тоя мотор си е куц и както не вървеше на бензин, така не върви и на газ! :) Разлика във вървежа не откривам никакъв! Среден разход ми дава 10/100, но имай предвид, че съм душманин!!! :) По магистрала се качва до 14/100 при поддържане на 170-180 км/ч постоянна скорост :)

Ако караш повече от 15 000км годишно категорично ти препоръчвам да се газираш! Просто разликата в парите е повече от двойна! Аз лично вече си я избих уредбата за половин година!

Ако си от София или района мога да ти препоръчам моя майстор.


Колега да знам, че е дори по-важно кой и как ще ти я сложи, но все пак съм пуснал темата да чуя колкото може повече мнения. Супер, че нямаш проблеми. Дано и занапред продължаваш така. Да идва двойно по-евтино като караш на газ, то иначе нямаше да има голям смисъл да се слага. Карам само градско за сега, но това може и да се промени, зависи. Дори и само градско да въртя за около за година и полвина ще съм я избил :)
Колко ти харчи на бензин? За 10-12 000 км би трябвало да си я избиеш напълно...


L_Atanasov
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 7:04
Автомобил: VW Bora Variant
Двигател: AZD 2001
Местоположение: София/Сандански

Re: Golf 4, 2002, AZD (1.6, 16 V)- Газифициране

Мнениеот L_Atanasov » Нед 27 юли 2014 17:11


Ами на бензин се въртеше около 9 и малко среден разход.

Относно марките - добре си се насочил към брц. Не съм чул лоши отзиви за тях, освен относително по-високата цена. Съветвам те, обаче категорично да бягаш от ловато.

А газаджиите, които си разбират от работата могат да ти направят някаква комбинация от компютър, изпарител и рейка от различни производители, която да изкара повече от обичайното :)


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот владислав » Пон 28 юли 2014 11:12


Само че преди да слагаш газова си оправи колата, виждам че пускаш различни теми с проблеми. С газовата ще се задълбочат.


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот bEcREATIVE » Сря 30 юли 2014 14:25


владислав написа:Само че преди да слагаш газова си оправи колата, виждам че пускаш различни теми с проблеми. С газовата ще се задълбочат.



Да имах два проблема, които не се знаеше точно от какво са, но от единия насам вече мина месец, а от другия към 3 седмици и не са се обаждали след предприетите действия. След около 10 дни смятам да я слагам газовата, така че имам още малко тестово време :neutral Така или иначе не мога да седя и да чакам до безкрай дали няма да се появят отново. Ако се появят след като сложа газта, ще е по-тъпо, но какво да направя. То и с моя късмет, нищо чудно да е точно тогава :a045


Потребителски аватар
Golf_Gogo
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 14:41
Автомобил: Passat Alltrack B8 + Golf 4
Двигател: 2_0 TDI DFCA + 1_6 16V BCB
Местоположение: гр. София

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот Golf_Gogo » Сря 30 юли 2014 15:30


Аз съм с Голф 4 2003г. 1.6 16V, 105 к.с. (BCB двигател) и сложих Romano Antonio с OBDII комуникация. Излезе ми 1 360 лв. с бутилка на мястото на резервната гума (тороидална) и дюза за пълнене ниско на бронята (чупела се пластмасата при капачката на резервоара, ако се монтира там). Монтираха ми я в "Мишо газ сервиз" и останах изключително доволен - всичко си беше изпипано като хората, а проблеми с автомобила за сега нямам (дано си остане така и за в бъдеще). Грешки от газовата компютъра не регистрира, а и няма реле за ресетването му (изгоря ми бобина на втори цилиндър и си седеше грешката записана, както и си светеше индикатора на таблото). Та бих ти препоръчал тази комбинация, според мен си струва. Особено предвид факта, че гаранцията на газовата е 5 год. или 150 000 км.


L_Atanasov
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 7:04
Автомобил: VW Bora Variant
Двигател: AZD 2001
Местоположение: София/Сандански

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот L_Atanasov » Сря 30 юли 2014 16:03


владислав написа:Само че преди да слагаш газова си оправи колата, виждам че пускаш различни теми с проблеми. С газовата ще се задълбочат.

Колегата е абсолютно прав! Имай предвид, че има и неща, които са тръгнали и газовата уредба само ще ускори момента в който окончателно ще дадат фира.
Моят пример е следния - преди около пет години съдрах ангренажен ремък. Тогава майстора каза, че всичко е ОК и има само осем криви клапана. Сменихме ги и всичко потръгна. Баща ми си я кара след това пет години на бензин (каране силно казано - за 5г. 20 000км).
Обаче 3000км след като сложих газта и започнах да я експлоатирам аз, душманинът започна да прекъсва втори цилиндър :) е, шлайфане на глава и смяна на останалите осем клапана :) Не че газта беше виновна за това, просто след слагането йпроблемът излезе наяве.


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот bEcREATIVE » Чет 31 юли 2014 22:47


Golf_Gogo написа:Аз съм с Голф 4 2003г. 1.6 16V, 105 к.с. (BCB двигател) и сложих Romano Antonio с OBDII комуникация. Излезе ми 1 360 лв. с бутилка на мястото на резервната гума (тороидална) и дюза за пълнене ниско на бронята (чупела се пластмасата при капачката на резервоара, ако се монтира там). Монтираха ми я в "Мишо газ сервиз" и останах изключително доволен - всичко си беше изпипано като хората, а проблеми с автомобила за сега нямам (дано си остане така и за в бъдеще). Грешки от газовата компютъра не регистрира, а и няма реле за ресетването му (изгоря ми бобина на втори цилиндър и си седеше грешката записана, както и си светеше индикатора на таблото). Та бих ти препоръчал тази комбинация, според мен си струва. Особено предвид факта, че гаранцията на газовата е 5 год. или 150 000 км.


Романо чувам доста добри отзиви за тях, дори според един приятел са по-добри и от BRC


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 2002г. AZD (1.6 16 V)- Газифициране

Мнениеот bEcREATIVE » Чет 31 юли 2014 22:49


L_Atanasov написа:
владислав написа:Само че преди да слагаш газова си оправи колата, виждам че пускаш различни теми с проблеми. С газовата ще се задълбочат.

Колегата е абсолютно прав! Имай предвид, че има и неща, които са тръгнали и газовата уредба само ще ускори момента в който окончателно ще дадат фира.
Моят пример е следния - преди около пет години съдрах ангренажен ремък. Тогава майстора каза, че всичко е ОК и има само осем криви клапана. Сменихме ги и всичко потръгна. Баща ми си я кара след това пет години на бензин (каране силно казано - за 5г. 20 000км).
Обаче 3000км след като сложих газта и започнах да я експлоатирам аз, душманинът започна да прекъсва втори цилиндър :) е, шлайфане на глава и смяна на останалите осем клапана :) Не че газта беше виновна за това, просто след слагането йпроблемът излезе наяве.


Ами още по-добре, ако има нещо скрито да излиза по-бързо, че само се нервя като има уж някакъв проблем, пък после го няма, пък после пак излезе. Да излиза, да го оправям и да забравям



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта