Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот 4on4on » Съб 09 май 2015 18:01


Ако някой от София има такъв модул би ли бил склонен да го вържем него само за 10 мин, да видя дали ще сработи за да знам къде се крие проблема.
Модела е AEB393H.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11931
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 10 май 2015 12:38


Клапана за газовата не е ли някъде в коша при мотора, съответно кабела му да е някъде там. Не е същото с клапана на бутилката, до него май има разлика в кабелите. Поне така предполагам че си го вързал към клапана на евросондата на бутилката щом кабела е под колата.


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот 4on4on » Нед 10 май 2015 16:44


Самият клапан е в коша, но кабелът (плюса) който върви отдолу е същият, мерихме го при различния положения (контакт, запален, на бензин, на газ) и е едно към едно. Образно казано, вързах го на кабела, точно преди да почне да се качва нагоре към двигателя, не исках да пускам толкова дълги кабели да ги навързвам в коша.

Най-странното е че днес сутринта като запалих колата, новомере се беше вдигнал. После отидох и сипах 10 литра бензин, да видя колко ще се качи още, и според мен си отчете коректно (на око около 1/5 покачване на бензиномера, при положение че резервоара е 50 литра). Само не разбрах защо това не се отрази още вчера след въпросните 5 минути, а чак на следващия ден. Съответно не ми стана ясно дали за да сработи трябва да я държа 5 мин в покой на бензин, или качвам се и тръгвам да карам, като колата стандартно си обръща на газ след 1-2 мин, като въпроса е да не я гася мин 5 минути ... Не разбрах, понеже вчера изтествах всички възможни положения...

Както и да е,затворих я. Скоро ми предстои пътуване до Варна и ще е удобен момент за тест. Все пак ако има някой запознат при какви условия сработва емулатора нека да пише. Мисля че инфото ще е от полза и за останалите.


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот SpeeDLine » Пон 11 май 2015 18:49


Здравейте колеги не съм монтирал точно такъв емулатор, но според мен той трябва да работи когато колата е на газ тоест да не позволява на стрелката да пада докато караш на газ а не да възстановява показанието.
Успех и поздрави :)
пс: прочетох инструкцията би трябвало да обновява и показанието.


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот 4on4on » Пон 11 май 2015 19:56


Аз от инструкциите разбирам че всеки път ресетва (нулира) показанието на нивомера в момента в който колата се запали и работи на бензин. В последсвие при работа на газ, ако измина 1000 км стрелката ще отчете спад, но при следващо палене ще се ресетне отново. Така го разбирам аз като начин на работа.


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот SpeeDLine » Вто 12 май 2015 23:14


Тогава защо му е притрябвал + газ?


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Грешни показаня на бензиномер след монтаж на ГИ

Мнениеот 4on4on » Сря 13 май 2015 22:35


+а от газта според мен контролира устройството, да разпознава кога на какво се кара, съответно кога да е активно, кога да се изключва... не знам



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта