Колко газ Ви харчат колите:

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 07 юли 2015 0:42


И колко бензин за тия километри!?




Потребителски аватар
M.Garev
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 23 ное 2014 23:14
Автомобил: VW Polo 6n1
Двигател: AER 1997
Местоположение: Плевен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот M.Garev » Вто 07 юли 2015 6:12


Нямaм си и нa предстaвa кaто го нaпълня до горе с бензин кaрaм достa дълго време.


sherco
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 01 сеп 2012 13:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот sherco » Чет 09 юли 2015 20:16


Голф 4 1.6 101 коня, комби - 4 човека, от Търново до Видин-София-Търново - с доста още обикаляния в градовете - общо 853 км. с 67 литра газ. Почти половината път с климатик - разход 7.85!!


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот plamski3 » Нед 12 юли 2015 21:01


sherco написа:Голф 4 1.6 101 коня, комби - 4 човека, от Търново до Видин-София-Търново - с доста още обикаляния в градовете - общо 853 км. с 67 литра газ. Почти половината път с климатик - разход 7.85!!


Колега, как стигна до такъв разход с 1.6 комби?! Разкажи малко за това с каква уредба караш, с какви настройки си, какво по-специално са правили на автомобила? Наистина съм заинтересован. Ако имаш път към София и имаш време бих желал да направим едно засичане по магистралата (ще преценим до къде и обратно, за да можем да изхабим газта) за моя сметка, за да видя какъв е вървежа на автомобила и каква е тайната в така мечтания за мен разход. Единственото условие е бутилката да е празна преди да я напълним. Ако си съгласен пиши ми на л.с., за да обсъдим експеримента. :beer

Иначе по темата:
1.Маршрут: София - Бургас (по Тракия)
заредени общо 36,96л (на празна бутилка с допълване)
изминати 300км
скорост 130-150км/ч
среден разход: 12,32л./100км.
бележка: 3-ма човека с малко багаж + постоянен климатик на 2

2.Маршрут: Бургас - София (по Тракия)
заредени общо 25,58л (на празна бутилка)
изминати 237км
скорост 120км/ч
среден разход: 10,79л./100км.
бележка: 2-ма човека с малко багаж + климатик

Колата е голф 4 1.6 SR (АКЛ)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот stefan4o » Нед 12 юли 2015 22:07


Засичане и от мен. Заредени 52л. гориво, изминати 503км. 50км са градско - Стара Загора, останалите са по АМ Тракия - Стара Загора - Бургас, после до Созопол - на отиване каране по магистралата с поддържане на скорост около 120км/ч. Към Созопол съм карал доста по-бавно - около 80-90км/ч (допълних 19л. газ, което делено на изминатото разстояние ми даде около 9.5/100). На връщане към Стара Загора - половината или 2/3 от разстоянието по магистралата карах със 120 км/ч, след това ми дойде пак музата (бях сам в колата вече) и започнах темпо 140-150-160, тествах я и на максимална скорост 170км/ч като я покарах около 4-5 минути така, гледах да поддържам около 150км/ч и намалявах само в 3-4 ситуации с изпреварване. С подобно каране разходът по борд + отклонението, което си ми дава винаги на газ възлиза някъде на 10.5л./100км.
Колата е Мк2 с 1.6PN мотор 70к.с.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот agumba » Пон 13 юли 2015 11:06


Колега, как стигна до такъв разход с 1.6 комби?! Разкажи малко за това с каква уредба караш, с какви настройки си, какво по-специално са правили на автомобила? Наистина съм заинтересован. Ако имаш път към София и имаш време бих желал да направим едно засичане по магистралата (ще преценим до къде и обратно, за да можем да изхабим газта) за моя сметка, за да видя какъв е вървежа на автомобила и каква е тайната в така мечтания за мен разход. Единственото условие е бутилката да е празна преди да я напълним. Ако си съгласен пиши ми на л.с., за да обсъдим експеримента. :beer


Колега, защо все си мислиш, че те лъжат? Кое не ти се вярва, че колите могат да горят 7-8 на 100 газ ли? Или пък, че ако ти не можеш да го постигнеш, си на принципа - ... е па таквоз животно нема...? Аз какво, на касовите бележки от бензиностанцията ли да вярвам, или на тебе? Вярно, не я карам празно-празно, но си имам съображения за това, пък и какво значение има, като плащам газта за 8 на 100, толкова ми отчита газколонката?
Впрочем, когато ми ремонтираха и настройваха ГИ, газаджията ми каза, че стойности, от 8-9, не са необичайни, но е до стил на каране! Ще повярваш ли, че след смяна на дюзи и настройка, разходът ми падна чувствително, преди това, като при тебе, под 10 не падах, ако ще и като мравка да пъпля? И като последно, но не по важност, нали знаеш, че правилото е, че колкото ти гори на бензин, толкова ще ти гори и газ, плюс литър, литър и половина? Ако ти гори 7-8 бензин, какво чудно има, да гори 8-9 газ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 13 юли 2015 11:58


plamski3 написа:
sherco написа:Голф 4 1.6 101 коня, комби - 4 човека, от Търново до Видин-София-Търново - с доста още обикаляния в градовете - общо 853 км. с 67 литра газ. Почти половината път с климатик - разход 7.85!!


Колега, как стигна до такъв разход с 1.6 комби?! Разкажи малко за това с каква уредба караш, с какви настройки си, какво по-специално са правили на автомобила? Наистина съм заинтересован. Ако имаш път към София и имаш време бих желал да направим едно засичане по магистралата (ще преценим до къде и обратно, за да можем да изхабим газта) за моя сметка, за да видя какъв е вървежа на автомобила и каква е тайната в така мечтания за мен разход. Единственото условие е бутилката да е празна преди да я напълним. Ако си съгласен пиши ми на л.с., за да обсъдим експеримента. :beer

Иначе по темата:
1.Маршрут: София - Бургас (по Тракия)
заредени общо 36,96л (на празна бутилка с допълване)
изминати 300км
скорост 130-150км/ч
среден разход: 12,32л./100км.
бележка: 3-ма човека с малко багаж + постоянен климатик на 2

2.Маршрут: Бургас - София (по Тракия)
заредени общо 25,58л (на празна бутилка)
изминати 237км
скорост 120км/ч
среден разход: 10,79л./100км.
бележка: 2-ма човека с малко багаж + климатик

Колата е голф 4 1.6 SR (АКЛ)


нищо странно не виждам в разхода на колегата, постига се и с Пасат 2000сс AZM на Газ, при каране със скорости до 90км/ч
При 130-150 както си писал 10,5-13л/100 км и нагоре.


sherco
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 01 сеп 2012 13:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот sherco » Пон 13 юли 2015 13:50


С газов инжекцион Vega съм, слаган преди година, когато си купих колата ( Голф 4 1.6 АКЛ комби)във Велико Търново. От тогава до сега нищо не е пипано. За настройки не знам, не съм бил там, когато е слаган, но гарантирам, че майстора е най-добрият в околността. Имам трима приятели от Дряново, със същия двигател 1.6, които също карат с този газов инжекцион и те са без проблеми в разхода и прочие. До сега веднъж съм имал извънградски разход над 9 ( мисля, че беше 9,45), от Дряново до Бургас, 5 човека с багаж, през Шипка и скорост 120-140 по Тракията. Винаги карам равномерно 90-120-140, в зависимост от пътя и условията и по възможност поддържам 120-140. Винаги разхода ми е между 7.5 - 8.5 на дълго.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот plamski3 » Пон 13 юли 2015 14:51


agumba написа:
Колега, как стигна до такъв разход с 1.6 комби?! Разкажи малко за това с каква уредба караш, с какви настройки си, какво по-специално са правили на автомобила? Наистина съм заинтересован. Ако имаш път към София и имаш време бих желал да направим едно засичане по магистралата (ще преценим до къде и обратно, за да можем да изхабим газта) за моя сметка, за да видя какъв е вървежа на автомобила и каква е тайната в така мечтания за мен разход. Единственото условие е бутилката да е празна преди да я напълним. Ако си съгласен пиши ми на л.с., за да обсъдим експеримента. :beer


Колега, защо все си мислиш, че те лъжат? Кое не ти се вярва, че колите могат да горят 7-8 на 100 газ ли? Или пък, че ако ти не можеш да го постигнеш, си на принципа - ... е па таквоз животно нема...? Аз какво, на касовите бележки от бензиностанцията ли да вярвам, или на тебе? Вярно, не я карам празно-празно, но си имам съображения за това, пък и какво значение има, като плащам газта за 8 на 100, толкова ми отчита газколонката?
Впрочем, когато ми ремонтираха и настройваха ГИ, газаджията ми каза, че стойности, от 8-9, не са необичайни, но е до стил на каране! Ще повярваш ли, че след смяна на дюзи и настройка, разходът ми падна чувствително, преди това, като при тебе, под 10 не падах, ако ще и като мравка да пъпля? И като последно, но не по важност, нали знаеш, че правилото е, че колкото ти гори на бензин, толкова ще ти гори и газ, плюс литър, литър и половина? Ако ти гори 7-8 бензин, какво чудно има, да гори 8-9 газ?


Не съм казал, че ме лъжат. Питам как се постига такъв разход? От 4 години имам колата и разход 7л на газ не съм засичал НИКОГА! (освен на бензин) Най-ниския ми разход е 8,5л., НО с 90км без изпреварване без климатик и едвам едвам се движа. Със 100 ми дава около 9 литра газ. Със 120 ми харчи около 10,8л. и т.н. Преди да взема колата е нямала газ(първи собственик съм в Бг). Аз и слагах газта - Lovato easy fast smart - 1100лв. в газ сервиза до Лукойл на изхода на Бургас. Момчетата са едни от най-добрите в района. Затова питам колегите, които се хвалят с разход от 7-8л/100км. на този двигател да споделят какво им е правено на колите. Да споделят размер на дюзи, налягане, настройка на карта и всичко необходимо, за да достигна и аз тези разходи. Да не говорим, че в София градско ми харчи 12-14 литра на 100! Иначе колата е изрядна. Няма грешки по компютъра, сменени са всички вакуми и въздуховоди и т.н.

Дайте да разнищим тази подробност в отделна тема ако е нужно, че не съм единствения, който не може да свали разхода до под 8. Ако се наемате да правим проучване и да сравняваме данни, да създам тема и да се разбере от какво се получават тези разлики в разхода.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот moimoimoi » Пон 13 юли 2015 18:47


поло 1.1 карбуратор
за 32000 км съм изхарчил 2521 литра
среден разход 7.87литра/100км


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот agumba » Пон 13 юли 2015 19:22


Дайте да разнищим тази подробност в отделна тема ако е нужно, че не съм единствения, който не може да свали разхода до под 8. Ако се наемате да правим проучване и да сравняваме данни, да създам тема и да се разбере от какво се получават тези разлики в разхода.


Значи, искаш да навлизам в тематика, от която не разбирам! Питай ме за допуски и сглобки, как да ти направя нещо от стомана или друг метал, но за газовите уредби съм доста бос! Вярно, на старите, обикновени газови, които имах на ладата и вентото, сегиз-тогиз пипах по нещо, но тука вече, на газов инжекцион, не смея!

Затова, направих така! Вземайки голфа, беше с качен ГИ /явно, още в Италия/, марка Тартарини. Убедих се, че тая марка е доста рядка в България, и се заех да издиря, кои сервизи се занимават с нея, тоест, имат актуален софтуер! Оторизиран сервиз се оказа, че има в Пловдив. Даже, издирих техният представител за Ст.Загора, че не ми се ходеше дотам. Но се оказа, че тоя "представител", хал-хабер си няма от тая, марка, искаше да му доставят софтуера на български, иначе, не се захващал!? Тогава вече, се наканих, и отидох на място, хората го видяха, смениха дюзите, настроиха го, и наистина, разхода ми падна рязко! Какво точно са правили по настройките, не знам, но си разбираха от работата!

Така че, ако не ти е гаранционен ГИ, отиди да го видят и другаде, няма да навреди! Вярно, твоят ГИ е Ловато, но не вярвам, да има чак такова значение марката!


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот plamski3 » Пон 13 юли 2015 19:38


agumba написа: Така че, ако не ти е гаранционен ГИ, отиди да го видят и другаде, няма да навреди! Вярно, твоят ГИ е Ловато, но не вярвам, да има чак такова значение марката!


След 2-рата година му изтече гаранцията, но все още го водя там където са ми го монтирали за обслужване (филтри на 15-20к км и преглед на настройките в движение, дали всичко е ок). Отделно още 3 сервиза в София са гледали колата (понеже реших да потърся мнение и от други майстори) и настройките за тях също са перфектни. Смея да твърдя, че почти няма разлика между каране на бензини на газ. Разбира се икономия мога да постигна със скопяването на колата, но тогава карането ще е голяма мъка.

Относно свързването с компютъра на газовата си имам оригинален софтуер и кабел, чрез които имам достъп до горивната карта, и всичко, до което имат достъп в сервизите. (Отделно имам и ваг ком и през него също следя разни параметри). Затова ми е странно, когато точно този двигател харчи 7-8 литра газ. Ако е скопен и да не гори ама и да не върви - по-добре да си ми харчи 10-12.

Та затова, ако на някой колега колата му върви еднакво на газ и бензин и му гори 7-8 нека да сподели карти, налягане и т.н.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 13 юли 2015 19:40


Момчета всички Фв от 1.1 до 2.0 харчат градско между 9 и 13 лятото.
Извън от 8 до 10. Това е.
Изключвам старата ми джета ,която даваше 6/100 .Вентото ми дава от 8 до9 извън,Градско си е лакомо ,ккто и вашите.Дълга тема с един извод.Фв са всичко друго ,но не и икономични.Без лоши чувства и хейт,обективна истина


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот kostik » Пон 13 юли 2015 20:26


С риск да се повторя:
VW Golf MK3 2.0 115 с обикновенна газова 11/100 извън градско при скорост 110-150 (тествано на връщане от морето) 13.5/100 при скорост 140-180(тествано на отиване) До сега този автомобил никога в моите ръце не е падал под 11 газ. Градско 13/100 стабилно (под градско имам предвид София в умерен трафик т.е 08:30 сутрин и около 18:30 вечер)


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Mishonti » Пон 13 юли 2015 21:42


Vidol Nikolov написа:Момчета всички Фв от 1.1 до 2.0 харчат градско между 9 и 13 лятото.
Извън от 8 до 10. Това е.
Изключвам старата ми джета ,която даваше 6/100 .Вентото ми дава от 8 до9 извън,Градско си е лакомо ,ккто и вашите.Дълга тема с един извод.Фв са всичко друго ,но не и икономични.Без лоши чувства и хейт,обективна истина


Абсолютно точно.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 201 госта