Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот ivan_pop » Пет 22 мар 2024 17:43


ktamen написа:
Vlad777 написа:На последния ми ГТП се заприказвахме за глобен шофьор с 50лв за изгоряла крушка, човека се опитал да я смени на място, ама катаджийката любезно му обяснила, че не е квалифициран и трябва да иде в сервиз.

Трябвало е да обжалва човека!
А полицайката имала ли е сертификат който и дава право да преценява кой каква квалификация има!?
Моята кола като я купих, в Италиянския талон беше вписано Евро 2.Да ама при регистрацията в КАТ милиционерите това не са го написали в Българския ми талон.И сега кой е виновен по принцип?
Ако аз съм виновен за нещо като шофирам, то полицаите са пет пъти по-виновни от мен!




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот stefan4o » Пет 22 мар 2024 18:02


samo_pechka написа:Така да се върнем на темата: писал съм поне два пъти на тема еко. Това е рестрикционен механизъм в цялостта си .
Идеята е ясна.
Имаше дори писанки из нета за "революционна" идея дори да се забрани ремонти по коли над 15 , имащи отношения по безопасността и/или газове. Т.е. ако ти откаже АБС блока примерно, да се смъкне тая кола от отчет , щото ще бъде забранен ремонта му...
Тъй де, пробва се народа как ще реагира....

Бинго. Първо бедните ще са под ножа, после по-заможните. Докато накрая само богопомазаните (те се смятат за такива) ще могат да се движат с лични превозни средства :no Така им се иска де :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот kris11 » Пет 22 мар 2024 18:53


ivan_pop написа:....Моята кола като я купих, в Италиянския талон беше вписано Евро 2.Да ама при регистрацията в КАТ милиционерите това не са го написали в Българския ми талон.И сега кой е виновен по принцип?!

Тази институция КАТ са още в 20 век. Какво очакваш ? Както и всяка държавна институциия, тромава бавна . Пълна олигофрения на идиоти.
пр. 2011 г нямали интернет за проверка акт. състояние на фирма, има още но не ги помня вече, 2019 пред Ямбол нямали таблети за проверка на ГО / не им били дали/.2024 г същата история , караха ме да ровя за ГО, не могат да разчетат листа за ГТП - четата кога е бил прегледа и оп нямало преминат ГТП , а не четат по-надолу докога важи. Фиш за светлини за 20 лв - ходи го плати в срока за отстъпка - е няма има профилактика на сайта им само за 3 седмици - не съм за 2-3 лв отстъпката при заплащане в срока, но да проверявам дали е излязал през няколко дни в продължжение на 3 седмици / утре някой идиот ще ме спре и оп имам непплатена глоба/.
Пълна олигофрения на държавни институции, а колко пари са налятио в тях.
Преди 2-3 дни прочетох новинарска партенка за задължителни устройства против заспиване на водача , за новите авто задължителна за останалите до 3г да имат :horror Утре нова идиотия .


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот StS » Пон 01 апр 2024 12:32


Zdravko Zankov написа:
fur1ous написа:Виждам,че си от Враца, там съм виждал най-много пушаци.
Всяка втора кола с ВР номер пуши на ужас като карам по Хемус, т'ва не знам дали си го забелязал във вашия град :mhihi
Нещо сбъркано има там. В града локално не знам как е, щото не минавам често.

Отново вадиш генерални заключения, а не да не пътувам и аз в цялата страна.



Минавам за съжаление често пред Враца и селата, и си е така...Не е като да не прави впечатление...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот Vlad777 » Пон 01 апр 2024 12:44


ktamen написа:За 1 час на колата може да се демонтират резервоара и бензинопроводите, а колко пари, време и нерви ще са нужни за да се получи заветната бумажка?
В съвременния свят стана норма за всяка добре звучаща думичка да се изисква сертификат, дали действително отговаряш на реалните, материални показатели за тази думичка е третостепенен въпрос, важното е да си платиш за сертификат на сертфицирана организация и постепенно тези сертификатори поемат пълен контрол над всичко.
:screwy Значи викаш трябва да е нормално и законно всеки сам да си прави каквито иска интервенции по горивната система на колата? :screwy Един ще си маха бензиновата система, друг ще си сложи газ, маз, мазут, а други водород, а защо не и динамит и реактивен двигател с керосин? :screwy И всичко да е безконтролно и да не се искат никакви одобрения от някой, който реално може да оцени дали е това изобщо е безопасно за околните или не е? :screwy или "на око" и на "честна дума" да го преценим? :screwy Ама отивай в Африка - там съм гледал по клипчета, че всеки може да си прави каквото си поиска и дялкат тампони от парче гума... :screwy Пък ако гръмне или се обърне - голяма работа - ще се родят други роби... :screwy


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот ktamen » Пон 01 апр 2024 20:38


Сърдечно благодаря за емоционалния отговор, ама си се поувлякъл и си забравил да отговориш на пределно ясен и елементарен въпрос:
ktamen написа: колко пари, време и нерви ще са нужни за да се получи заветната бумажка?

:question :question :question
Вместо това ми приписваш някви хипотетични щуротии.......
Не съм против самата идея за сертификати - против съм уродливото и опорочаване и наглата злоупотреба с тази идея.
За да ти спестя гадаенето как си представям оптималния вариант за въпросната манипулация с промяната на горивото - Може да е подобно на слагането на газова уредба, ама на обратно - Някой реже бензиновите чаркове - после в някой пункт за ГТП или направо при първия следващ ГТП отбелязват, че колата може да се движи само на газ и готово.
Така харесва ли ти или не ти допадат простички и работещи решения на простички проблеми.
Едит:
Клипчето гледа ли го? Рейгън и той ли пропагандира за Африкански Ценности?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Защо автомобил на газ получава еко категория 1?

Мнениеот ivan_pop » Вто 02 апр 2024 19:10


Vlad777 написа:Значи викаш трябва да е нормално и законно всеки сам да си прави каквито иска интервенции по горивната система на колата? :screwy Един ще си маха бензиновата система, друг ще си сложи газ, маз, мазут, а други водород, а защо не и динамит и реактивен двигател с керосин? :screwy И всичко да е безконтролно и да не се искат никакви одобрения от някой, който реално може да оцени дали е това изобщо е безопасно за околните или не е? :screwy или "на око" и на "честна дума" да го преценим? :screwy Ама отивай в Африка - там съм гледал по клипчета, че всеки може да си прави каквото си поиска и дялкат тампони от парче гума... :screwy Пък ако гръмне или се обърне - голяма работа - ще се родят други роби... :screwy

Не е нормално да не се спазва закона, пък бил той добър или лош!Ама това важи и за народа/електората и за държавните служители!Е да де ам държавните служители и те нарушават закона.Както казваше царя "трябва да се смени чипа".Но това нещо може да стане след мнооого дълго време!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта