Мнение за дифузьор на смесител

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот agent_kowalski » Сря 21 дек 2011 22:16


на мен лично повече ми допада варианта да изпреварвам с галене на педала на газта, отколкото понижаване на предавка и лютеницата

Приятелю ти си за дизел, не за газ :mrgreen:
Това май е единственото по което се провъзнасят дизелджиите,следкато нафтата вече е доволно скъпа.Разхода от 5/100 не върви като аргумент.
Не че е лошо нещо това,но мен не може да ми компенсира дразнението от тракането на двигателя и саждите,които виждам в огледалото.И друго си е да напълниш оборотомера на нещо по-палаво като някой vtec например :mrgreen:




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот stefan4o » Сря 21 дек 2011 22:25


За всеки истината е различна. По-ниските обороти имат своето предимство - в колата е по-тихо. Като я вкарам в лютеницата се чува доволно, все пак няма кой знае каква шумоизолация. Не мога да ти опиша, но чувството е доста добро, осезаемо се усеща разликата. Иначе е наистина като дизел, започва от 2000 и свършва бързо до 4500 оборота. После... нема никой :lol: Но все пак тя такава е и концепцията на самия двигател (нали се досещаш защо на EZ и на SB двигателите се монтират най-дългите скорости 4Т?).
Писах тоя дълъг роман, за да може всеки сам за себе си да си направи някакви изводи, заключения или предпочитания ако щеш. По принцип не крия знания и опит натрупани на собствен гръб и никога не съм разбирал хората, които го правят, може би защото не го правя с комерсиална цел, знам ли. Вероятно съм поредният открил топлата вода, но реших все пак да опиша впечатленията си в тоя дълъг роман, понеже из нета не е толкоз цветно обяснено, или поне аз не открих. Просто се казва направи това и това и очаквай това и това. Освен това съм на мнение, че когато автомобилът е настроен да има сила точно там, където ми е пикът на въртящия момент освен, че е по приятен за каране на газ, разходът на гориво е доста приемлив, в никакъв случай не мисля, че е висок, предвид това, което получаваш. С 32мм дифузьор не успях да постигна това, което направих сега. Явно не е само до настройка работата, ами и до пресмятане :beer


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот mupk0 » Чет 22 дек 2011 0:58


Стефчо,аз само да добавя нещо.Днес имах преход от 330км.Единствената промяна от преди е ,че направих колата да смуче въздух отзад фара(точно на 5см зад буксата за крушката).Колата работи супер и за мое учудване....330км-28лв(23Л) :D Което е прецедент за моята кола....(на отиване от Габрово-Севлиево-Ботевград се караше с 80-100,по магистралата 110(4 човека(2 момичета с багаж след края на семестъра)),а навръщане 2ма човека празни,но една идея по-бързо каране :D Направо останах :screwy Като видях колко събра бутилката на двете пълнения....


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот agent_kowalski » Чет 22 дек 2011 9:08


mupk0 между другото и при мен смуче въздух от там,не знам дали има кой знае какво значение,но и се радвам на приличен разход :)
stefan4о, Евала за романа още веднъж.Полезни са такива неща да може човек да прочете като търси решение на някакъв въпрос или проблем.Точно за това ти казах "да не те засегна" за празния ход в смисъл такъв да на кажеш "гледай го тоя/тия аз пиша тука квко ли не ,тия се правят на интересни и се заяждат за глупости" :beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот vaiper 1 » Чет 22 дек 2011 17:03


Стигнахте до моите идеи вие момчета :Mr Green Fun но мн четохме, че и пари хварлихме маи :D
Това което искаме като варвеж и динамика нестава с тиа мотори и тиа коне :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот stefan4o » Чет 22 дек 2011 18:10


Що не каза по-рано, да не се мъча хм... :bowdown


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот stefan4o » Съб 24 дек 2011 23:21


Ъпдейт за разхода. Изминах 180 км с 28л.газ, като половината от тях със стария тройник. Като цяло това прави точно 15.5л/100км. Предполагам се дължи отчасти и на фактът, че доста си я понастъпвах из града, но голяма част от него е дошла само и единствено от това, че вече не е така динамична в любимия ми работен диапазон, понеже ми се налагаше да задържам крака си повечко на газта, за да върви както аз искам.
Като заключение, което подчертавам дебело, че е само мое и не гарантирам, че важи при всички останали автомобили искам да кажа, че определено динамиката при по-стегнат тройник и по-отвит болт на изпарителя ми допадаше повече. Чувах коментари от колеги, че колкото по-отвит тройникът, толкоз по-добре. За съжаление обаче при мен се оказа, че не е съвсем така. Или поне не и с моя стил на каране в градска среда.
Разбира се допускам варианта, че от ЕКО може и да не са ми сипали 28л., понеже от година насам никъде не успяваха да ми заредят повече от 20-21л. в бутилката, а те успяха цели 28 :wink: (бутилката ми е 30л.). Ще заредя и от любимият ми Петрол и ще тествам да видя пак резултатът. Ако разходът е подобен, не мисля, че има причина да карам точно с тия настройки :wink:
Интересната за мен част тепърва предстои. Сега трябва да съчиня как точно с помощта на клапанчета, реленца и жици да съчетая най-доброто от тези два варианта:
1. Хубави ниски и средни обороти
2. Малко повече сила в оборотите след 4500
3. Приличен разход на гориво - до 13/100 го приемам за нормално в гр.Стара Загора с тоя кошник


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот nepreklonniq » Нед 25 дек 2011 9:27


Това значи ли че си сменил тройника с друг?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот stefan4o » Нед 25 дек 2011 9:40


Смених го с друг, само с идеята да не пипам настройката на предишния. Имах един бронзов с два болта за реглаж.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот agent_kowalski » Нед 25 дек 2011 9:44


stefan4o сега е мой ред да ти обясня че разхода ти е нормален :D При теб се е качил от 12-13 на 15 ,при мен от 8 на 10 и нещо.С тоя сняг много трафик много бръмчане на "първа-изключи-първа..." отделно един ме беше запушил и тръгнах да излизам през една пряспа,и там ми пропадна задната гума в нещо като шахта и половин час бръмчане насам натам докато се измъкна че ме мързеше да слагам вериги,отделно като има хубав сняг по малките улички обичам да се връткам ,ако в колата няма жени да пищят и разхода скочи над 10 mhihi
На ромпетрол бях заредил хубава им е газта,доволен съм :)
А ти виж засечи пак,защото ако ти е наред сондата не може да ти вкарат 28литра в 30 бутилка.Аз съм с 40 и влезе ли повече от 33 почвам да дивея.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот nepreklonniq » Нед 25 дек 2011 10:01


Май започнах да разбирам защо разхода ми в града е голям...тройника ми е виновен...
до сега карах с един алуминиев...а оригиналния на ловато го бях свалил, защото ми се видя ненадежден - пластмасов и доста странно!!! като го гледах през отвора...както и да го въртях не затваряше напълно!!! от едната страна има процеп...при завито до край положение той си пуска газ...а металния затваря плътно НО ПЪК РАЗХОДА С НЕГО Е ОГРОМЕН...защо така не знам...
Вчера направих пробег със стария-пластмасовия ...сложих газ за 10лв. при празна бутилка...изминати 105км -12 градско и другото до едно чирпанско село...доволен съм много от вървежа - с лекота вдига 160...
Единственото сега, дето ме притеснява е защо при потегляне от място, ми вкарва мирис на газ в купето от вентилатора - генерацията е нова от край-до край???


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот agent_kowalski » Нед 25 дек 2011 10:15


И на мен ми мирише от вентилатора.Тука е една тема за зимната газ бях писал подробно можеш да прочетеш.Накратко според мен мирише от тампона между генерацията и колектора.На бензин като съм от вентилатора мирише на бензинови газове,не е да ми изпуска някъде газ.Това се усеща точно на място и при ниска скорост в града.Вчера пътувах до Бургас не съм спирал вентилатора(обичам да ми е топло)и не съм усетил грам мирис на нищо през целия път.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот nepreklonniq » Нед 25 дек 2011 10:18


сигурно имаш в предвид меката връзка...но ако е от нея трябва да издава особен звук...едно такова бръждене...


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот agent_kowalski » Нед 25 дек 2011 10:44


Да при мен го има този звук и някак ме радва,затова не съм го оправил :D


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за дифузьор на смесител

Мнениеот nepreklonniq » Нед 25 дек 2011 10:52


Какъв ти е пасата?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта