Голям разход на газ - идеии ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Голям разход на газ - идеии ?

Мнениеот spa » Сря 23 юли 2008 22:32


Здравейте. Имам VW Vento 1.8mi ABS. Газова уредба ТАРТАРИНИ - на 2 години и половина и към 27000км. Автоматичен превключвател - винаги паля на бензин.

Та сега и за проблема: от известно време има повишено харчене на газ в градски условия - обикновено около 13/100, извън градско около 8.5/100, магистрала около 10/100. Преди 2 месеца минах елкон и газ анализ (човека си разбира работа и друг път съм бил при него и не имало проблем след това). Колата беше настроена. Вървенето и беше повече от доволно. След което направих един преход извън града на който ми даде 9/100 при натоварена кола с минаване на Стара планина.

След това на следващите градски зареждания ми даде 20/100. Едно извън градско (планинско - кчаване и спускане) с малко градско 13/100. Направо се стреснах. Минах на по-икономично каране и пак същото. Колата поради топлото време се кара предимно на климатик. Бих разбрал ако се вдигне с климатика на 15, но на 20 ми се струва много невероятно. Веднага отидох при газаджията той направи замервания които показаха напълно нормално настроена кола. След това годишен преглед на газовата - даде леко изтичане след газовият клапан. Рекох си аз от това е. Пак при газаджията, където той го притегна и вече няма изтичане. Според него теча е толкоз малко, че няма как да вдигне такъв разход от това.

И сега съм пак на изходна позиция. Ако някой има някакви идеи ще се радвам да ги сподели. Хората казват ама то на климатик и натоварено градско може да има такъв разход. Но в действителност рядко се виси много по сфетофарите или натоварването да е в трафик. Все пак Пловдив не е София.

заб. Може да се опитам да покарам на бензин и да видя как е там, но това е свързано със 150лв бензин поне.




Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Мнениеот quattro^^ » Сря 23 юли 2008 22:49


Мембраната на изпарителя как е?иначе въздушен филтър,ама иди до друг газаджия най-добре :wink:


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Сря 23 юли 2008 22:52


sick_fuck написа:Мембраната на изпарителя как е?иначе въздушен филтър,ама иди до друг газаджия най-добре :wink:


Изпарителя не е отварян за да се види мембранта. Според газаджията ако има проблем с него то колата би правила други проблеми, а не да работи гладко. Филтъра е сменен преди по малко от 1500км когато беше направен и елкона. Специално съм доволен от газаджият, но не пречи да пробвам другаде. Но въпроса е след като системата изглежда идеиално настроена и по елкон и по газ анализ, работи без проблеми. Няма течове на газ. Компютъра се резетва след всяко гасене дали ще има смисъл?


Потребителски аватар
ВидиМС
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 27 май 2008 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот ВидиМС » Чет 24 юли 2008 21:31


Колега от къде зареждаш? Да не е там проблема? Има тема къде с колко може да те излъжат.Не бързай да разбутваш колата. :D


avtovodesht
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 19 юли 2006 8:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот avtovodesht » Чет 24 юли 2008 23:40


Колега, а откъде сипваш газ, винаги от едно и също място ли?


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spa » Чет 24 юли 2008 23:41


ВидиМС написа:Колега от къде зареждаш? Да не е там проблема? Има тема къде с колко може да те излъжат.Не бързай да разбутваш колата. :D


Обикновено зареждам на ЕКО или Лукойл. В случая последните зареждания които биаха със разход 20/100 за от ЕКО. Винаги съм бил доволен от там. Ама знае ли се ?


avtovodesht
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 19 юли 2006 8:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот avtovodesht » Чет 24 юли 2008 23:43


Обикновено зареждам на ЕКО или Лукойл. В случая последните зареждания които биаха със разход 20/100 за от ЕКО. Винаги съм бил доволен от там. Ама знае ли се ?

Опитай от една и съща бензиностанция, иначе на Еко горивата са наистина добри. Иначе и при мене има една такава дилема, разхода ми се струва по висок отколкото трябва да бъде, а колата я гледаха и настройваха 2 пъти на газоанализатор и пак същата работа. Но моя разход е към 9-10 на 100 извънградско и съм с газов инжекцион


Потребителски аватар
proxy
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот proxy » Пет 25 юли 2008 8:10


Моят REG OMVL започна да ми дава 20 градско (преди това 12/13). Отворих изпарителя, освен гнуста която се беше събрала вътре се беше скъсъл един О пръстен. Преди да го отворя усещах едно гадно придърпване, когато съм на скорост за задържа гаста малко повече време в едно положение, после като я пусна и колата почва да придърпва. В момента го няма това придърпване и гори около 14. Предполагам се дължи на това, че не е правен реглаж след като разглабях изпарителя.


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пет 25 юли 2008 9:30


Ще ползвам темата. 1.8HV с карб кейхин 26-30ДЦ изпарител ловато вакумен плочка с два маркуча. Много голям разход! Направо незнам вече какво да правя! Всеки я настройва при майстори беше и нищо всеки път разхода ми е еднакъв! Дори ако не я настъпвам ми си я къткам ми харчи повече! На какво може да се дължи? За 10лв което са 8.2 литра минавам 45км градско и почва да забива муцуната, а на 50 вече няма никой! :evil: Имам идей за голяма икономия но ще ги прилагам по-натам. За сега ще се радвам на идей от какво може да е :?: :idea:


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Пон 04 авг 2008 8:18


Tinko написа:Ще ползвам темата. 1.8HV с карб кейхин 26-30ДЦ изпарител ловато вакумен плочка с два маркуча. Много голям разход! Направо незнам вече какво да правя! Всеки я настройва при майстори беше и нищо всеки път разхода ми е еднакъв! Дори ако не я настъпвам ми си я къткам ми харчи повече! На какво може да се дължи? За 10лв което са 8.2 литра минавам 45км градско и почва да забива муцуната, а на 50 вече няма никой! :evil: Имам идей за голяма икономия но ще ги прилагам по-натам. За сега ще се радвам на идей от какво може да е :?: :idea:
Провери за течове по бутилката, да не ти изпуска като зареждаш и топчето на дюзата да не уплътнява както трябва. Може и изпарителя да е за чистене :roll: Като начало провери въздушния филтър :wink:


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пон 04 авг 2008 10:42


Всичко е ок там! ;)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пон 04 авг 2008 12:46


Tinko написа:Всичко е ок там! ;)

Аз се повтарям ама пак да кажа....ако газовият клапан е задръстен с гарфит се получават следните фекети:
1.Котвата не затваря плътно и газ изтича непрекъснато във всмукателните колектори ....дори и при спрян ДВГ...миризма не се усеща защото всичко се отлага в ДВГ и изпускателната уредба..това естествено дига разхода независимо от настъпването...

2.Газта"свършва" по-рано....всвъщност не свършва,ами поради запушената цедка налягането пада критично при намаляване на газта и ти се струва,че газта е свършила....фалшив висок разход....
Всичко това при мен се отстрани с изчистването на цедката на газовия клапан....сега разходът ми е около 10/100 градско и то на къси разстояния..


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пон 04 авг 2008 14:15


Ами уж смених там филтърче някакво, беше станало на.... почистих си и магнита ама май ще сменям целия клапан, че нещо ми понамирисва от него... :roll:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Вто 05 авг 2008 9:15


Tinko написа:Ами уж смених там филтърче някакво, беше станало на.... почистих си и магнита ама май ще сменям целия клапан, че нещо ми понамирисва от него... :roll:

Ами ти май вече сам си отговори за повишения разход.... :wink:


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Вто 05 авг 2008 10:33


joker написа:
Tinko написа:Ами уж смених там филтърче някакво, беше станало на.... почистих си и магнита ама май ще сменям целия клапан, че нещо ми понамирисва от него... :roll:

Ами ти май вече сам си отговори за повишения разход.... :wink:


Офф сега малко проблеми с колата, но ще сменя всички клапани разни такива по газта... Че в момента си е май над 15. И ще пиша да видим дали се е оправил... :wink:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта