Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Zafrumi
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 21 май 2009 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Zafrumi » Сря 10 фев 2010 18:52


Ако ще е Фобос, то в никакъв случай не ходете в Долни Богров. :banghead:
Имам едно Ауди, на което му е монитран Фобос в Плевен и бях много доволен. Поради тази причина реших да си сложа и на Голф. И там ми беше грешката - откакто съм го монтирал тази кола бял ден не е видяла. Ходил съм над 7 пъти да ми правят настройки и какво ли не и просто.... нямам думи. Ротацията на персонала е постоянна, хората масово бягат от там и нали се сещате при това положение какво е качеството на монтажа. На всичкото отгоре не поемат отговорност за проблемите, ами само си измислят причини в колата. Е, пипат там нещо и не взимат пари, ама е... ти и "спестените пари", след като не ми решават кардинално проблемите. И в момента имам проблеми, но като ми остане време ще се разходя до Плевен. Със "професионалистите" от Долни Богров не желая да си имам повече взимане-даване! Имам още няколко познати, които си сложиха газовите там - и те имат проблеми, а колите са различни марки.




Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Wish_Master » Пон 22 фев 2010 19:22


Здравейте. След почти 3 години на бензин, най-накрая се реших да сложа газов инжекцион. Двигателят е 1.6 101hp AFT. Ориентирал съм се към Фобос като цена/качество. Мисля да отида за монтажа при Станислав Стоянов, тъй като също четох много добри отзиви за него.
Въпросът ми е ако някой знае какви компоненти слагат(т.е. какви дюзи, компютър и тн), какви са като производство, съответно качествени ли са? Има ли някаква част от стандартния комплект, която е добре да заменя с по-добра?


Потребителски аватар
jero88
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 28 юни 2009 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот jero88 » Чет 25 фев 2010 10:22


Дюзите не са от най добрите :( тракат доста силно,направо ставаш като комън рейл дизел :D Софтуера е български,а другите чаркалъци са сбирщайн :D Общо взето съм доволен,с подобен на твоя двигател съм АКЛ,но на бензин си е по добре :да:


injection
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот injection » Чет 25 фев 2010 17:00


Не се вкарвай в приключение с тая система по добре дай малко повече пари и си реши задачата !Колата ти е с променлив колектор ако не се лъжа ....и там става трудничко ! :banghead:


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Wish_Master » Чет 25 фев 2010 17:31


Е за каква марка да гледам? То има и BRC за 1600лв, но незнам дали си заслужава да набивам толкова пари за тази кола. Имаше и разни ГИ за 900лв, затова се спрях на нещо средно като цена. Нищо не е окончателно решено, все още събирам впечатления.


injection
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот injection » Чет 25 фев 2010 18:27


Имаш ЛС!


Потребителски аватар
orgasmatron
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 19:47
Автомобил: Passat B4 Syncro
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот orgasmatron » Съб 27 фев 2010 9:15


Новата ми кола я купих с инжекцион на Фобос, общо взето колата не вървеше на газ при по високи скорости.
ГИ беше монтирано в Стара Загора, миналата седмица ходих до сервиза в Долни Богров. Оказа се че "майсторите" в СЗ са вързали изпарителя не там където трябва, бяха го вързали на един маркуч, който излиза от тройника на антифриза и отива до разширителния съд и съответно при по голяма скорост газта замръзва ...
Оправиха го.
Направиха ми добро впечатление в Д.Богров.
Иначе и при мен ижекторите тракат много , почти като дизел става колата като мине на газ.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Wish_Master » Нед 28 фев 2010 17:11


Тракането не ме притеснява. Това е чисто естетически минус. Основното ми изискване е да работи без проблеми на бензин и газ, да не правя 100 операции за да прехвърля от едното на другото в движение и тн.(някои откачат акумулатори, колата гасне след прехвърляне от газ на бензин и други подобни), съответно надеждност и добро гаранционно обслужване.
Доколкото разбрах имало 2 режима на работа; икономичен и нормален. Това с копче от купето ли се избира или се задава с някакъв софтуер?


injection
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот injection » Нед 28 фев 2010 19:38


Доколкото разбрах имало 2 режима на работа; икономичен и нормален. Това с копче от купето ли се избира или се задава с някакъв софтуер?:banghead: срещу 150 лв за адаптер и програма ти се предлага нещо което го няма "икономичен или нормален" то ако беше така пройзводителя на автомобила щеше да направи такива чудесии.... има един режим на работа на машината и това е НОРМАЛНИЯ ..... ПРАВИЛЕН


Потребителски аватар
jero88
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 28 юни 2009 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот jero88 » Пон 01 мар 2010 9:34


Има 3 режима:нормален-като на бензин,икономичен и спортен.Като цяло си прехвърля от газ-бензин и обратно без проблем и вече близо година не съм имал никакви проблеми.И на мен ми направи впечетление че на високи обороти спира да върви,даже и тема писах :D


Zafrumi
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 21 май 2009 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Zafrumi » Пон 26 апр 2010 18:12


Незнам с какви части работят, но за една година всичките им макручи са напукани по краищата. Като отида следващия път (за златната им задължителна профилактика) , определено ще ги накарам да ги заменят всичките. :beat_butt2


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот mIRIx » Вто 18 май 2010 21:23


Общо взето Фобоса е добра система тук там има малки забележки. Вече 2-3 години лъзгам сменям филтри и от време на време ръчкам настройки.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта