Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот The_Machine » Съб 25 апр 2009 20:09


Аз си ги правя тоно 1.8Т -тата направо на конвейер - никакви грижи нямат...

Надали проблема е бил във Фобос-а ;)




Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот kirhadj » Нед 26 апр 2009 10:27


Dorian написа:А някой да е слагал фобос на 1.8Т или на някакъв турбо-мотор,защото на едно приятелче му сложиха и неможеха да го настроят да не прекъсва или иначе казано между 2 и 3000 оборота като надуе турбината яко и колата не ускорява веднага ами първо забива-забива и леко леко тръгва да ускорява.Дори се наложи да махат газовото защото майстора се отказа да го слага :beat_butt2
Някой ако има с ''газиран'' турбо-мотор да сподели при него как е и каква марка да се търси че с Фобоса голяма греда удари моя приятел :roll:


Колега, аз съм с 1.8Т и нямам никакви проблеми (за да бъда честен, на 2-ра около 4100об/мин се получава леко прекъсване, ама все няма време да отида до майстора да отстрани този проблем) вече 25000км (тук трябва да добавя, че имах малък проблем при смяната на firmware миналото лято, защото майсторите от сервиза не разбират много много от настройки и се наложи да ходя при Павката от Илиенци, за да направи настройките (едно 6+ за него, много ми хареса как работи и как настрои колата), така че газовата си работи идеално). :banghead: Ама и аз съм един..... :dummy:
Дано съм бил полезен.


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот Dorian » Нед 26 апр 2009 20:56


The_Machine написа:Аз си ги правя тоно 1.8Т -тата направо на конвейер - никакви грижи нямат...

Надали проблема е бил във Фобос-а ;)

Колега ти каква марка газои уредби монтираш :?:
И аз си мисля че майстора нещо не направи както трябва,но той каза че колата имала някакъв проблем и Фобоса неставал за нея.Препоръчайте някой газаджия от Варна който да не слага газов инжекцион на 1,8Т за пръв път mhihi


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот The_Machine » Пон 27 апр 2009 1:47


Засега монтирам Bigas, Stefanelli, Lovato, AG Zenit, Power Jet...
Настройвал съм и Бардолини и няколко неизвестни полски на 1.8Т ... :) :012:


Потребителски аватар
btkmobail
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот btkmobail » Сря 06 май 2009 21:23


Dorian написа:А някой да е слагал фобос на 1.8Т или на някакъв турбо-мотор,защото на едно приятелче му сложиха и неможеха да го настроят да не прекъсва или иначе казано между 2 и 3000 оборота като надуе турбината яко и колата не ускорява веднага ами първо забива-забива и леко леко тръгва да ускорява.Дори се наложи да махат газовото защото майстора се отказа да го слага :beat_butt2
Някой ако има с ''газиран'' турбо-мотор да сподели при него как е и каква марка да се търси че с Фобоса голяма греда удари моя приятел :roll:



http://sofgas.hit.bg/

Звънни и ги питай момчетата!
Адски точни са и бачкат супер, няма да ти откажат съвет!!!
В галерията им забелязах, че са слагали и на едно Ауди битурбо LPG :)


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот The_Machine » Чет 07 май 2009 21:55


btkmobail написа:
Dorian написа:А някой да е слагал фобос на 1.8Т или на някакъв турбо-мотор,защото на едно приятелче му сложиха и неможеха да го настроят да не прекъсва или иначе казано между 2 и 3000 оборота като надуе турбината яко и колата не ускорява веднага ами първо забива-забива и леко леко тръгва да ускорява.Дори се наложи да махат газовото защото майстора се отказа да го слага :beat_butt2
Някой ако има с ''газиран'' турбо-мотор да сподели при него как е и каква марка да се търси че с Фобоса голяма греда удари моя приятел :roll:



http://sofgas.hit.bg/

Звънни и ги питай момчетата!
Адски точни са и бачкат супер, няма да ти откажат съвет!!!
В галерията им забелязах, че са слагали и на едно Ауди битурбо LPG :)


Баце, момчето е от Варна :)


Потребителски аватар
btkmobail
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот btkmobail » Пет 08 май 2009 19:39


The_Machine написа:
btkmobail написа:
Dorian написа:А някой да е слагал фобос на 1.8Т или на някакъв турбо-мотор,защото на едно приятелче му сложиха и неможеха да го настроят да не прекъсва или иначе казано между 2 и 3000 оборота като надуе турбината яко и колата не ускорява веднага ами първо забива-забива и леко леко тръгва да ускорява.Дори се наложи да махат газовото защото майстора се отказа да го слага :beat_butt2
Някой ако има с ''газиран'' турбо-мотор да сподели при него как е и каква марка да се търси че с Фобоса голяма греда удари моя приятел :roll:



http://sofgas.hit.bg/

Звънни и ги питай момчетата!
Адски точни са и бачкат супер, няма да ти откажат съвет!!!
В галерията им забелязах, че са слагали и на едно Ауди битурбо LPG :)


Баце, момчето е от Варна :)



Е няма кой да погледне :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
profesor humel
Мнения: 451
Регистриран на: Пет 08 май 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот profesor humel » Пет 08 май 2009 19:43


A бе, колега, имам 4 коли на газ, и да ти кажа от Lovato съм най-доволен - и на инжекциона, и на карбуратор, само да ти направят всичко в ред и няма проблеми :bishop


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот krass1 » Съб 09 май 2009 9:30


Един голям + за Фобус и от мен ... изглежда много си зависи от сервиза кадето ти го сожат и настроят .... за колегата от варна мога да му препоръчам сервиз на 10км от Добрич което не е много далече намира се в село Стефан Караджа те са оторизиран сервиз за Фобус .... от целия окръг хората искат да си сложат тама ГИ-тата така,че обикновенно става с предварително записване на опашка ..... мога да ти покажа снимка на двигателя след като ми сложиха ГИ-то всичко е подредено и направено по най-прилежния начин няма висящи жици и тн. правят много качествена настройка ... вече 10 000км съм изминал и нито веднъж съм нямал проблем с ГИ-то харчи ми като на бензин и варви толкова... можеби само на някакви по екстремни тестове на бензин ще е по стабилна ама в ежидневно каране неможе да се забележи разлика....

ако ти трябва повече инфо за сервиза пиши ЛС


irenium
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот irenium » Чет 23 юли 2009 20:32


Здравейте,Влязох само да кажа че ФОБОС са супер зле, колата ми мина вече 50 000 км и до сега никога не ми е вървяла добре. Смених съединител заради лагера, което беше причинено от постоянното предурпване. Стоях във ФОБОС 8 часа и половина, закрепиха го за малко и след два дни същата работа. Така че да го духат!!!!!!!!!!!!!!!

Последна промяна от Tyan на Чет 23 юли 2009 22:35, променено общо 1 път.
Причина: Езика!!!


ivan25
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 06 юли 2009 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот ivan25 » Вто 27 окт 2009 10:38


Според мен с газовия инжекцион на ФОБОС няма да сбъркаш.От личен опит и с други инжекциони мога да ти кажа ,че са на доста добро ниво.Остава само да си подбереш само добри майстори като в техния сайт може да видиш техни дистрибутори,които според мен ще ти направят качествен монтаж :D


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот tvt555 » Чет 12 ное 2009 23:11


...От самата система на Фобус не се притеснявай! карам с фобус вече 3г. и 70000 км. Нямам сериозни проблеми. Гледай обаче каде ти я слагат. В Плевен ...най - добре. До колкото знам в момента системата е доста подобрена.
Голф 3 АЕЕ...


Потребителски аватар
jero88
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 28 юни 2009 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот jero88 » Нед 15 ное 2009 0:09


1.6 АКЛ и от мен един + за Фобос :да:


Потребителски аватар
napster
Мнения: 1158
Регистриран на: Съб 23 дек 2006 18:29
Автомобил: BMW E30
Двигател: 1.6 LPG
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот napster » Чет 26 ное 2009 20:16


От пролетта карам с ГИ Фобос и досега несъм имал никакви проблеми освен че веднъж ми се запуши евронивомера от "чистата" ни газ, но веднага ми го почистиха в сервиза и ми прегледаха настройките наново. Т.е. досега нямам от какво да се оплача


ivan25
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 06 юли 2009 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнения за ГИ Фобос - на пропан и на метан

Мнениеот ivan25 » Пет 27 ное 2009 11:45


И аз засега мога да кажа само добри думи за моя газов инжекцион на ФОБОС.От както ми га монтираха в техния сервиз в Долни Богров съм ходил при тях само за смяна на гавите филтри.Оше с автоматилните настрайки ми даде отличен разход и доста добро поведение на колата.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта