Прекъсва на газ ....

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Съб 05 сеп 2009 18:36


Здравейте колеги :wink: Имам странния проблем с газовия инжекцион на VW GOLF 3 1.6i 101k.s . Странния проблем е че има едно прекъсване на високите обороти от 4000-6500rpm.Някои път почва и от 4500. Прекъсването мога да го обясня така ... все едно прекъсва точно по часовник,точно през една секунда или две,а не понякога (примерно първото да е през една ,второто през три и т.н) Сменени свещи с чисто нови NGK за двигателя на няма и 500км.Кабелите са в изправно състояние.Днес бях в сервиза кадето ми го поставяха да им обясня какъв е проблема закачихме компа и я разкарахме.Интересното Също беше че на диаграмата кадето се отчита редът на впръскване точно когато почне въпростоно прекъсване компа отчиташе на диузите права линия (все едно впръскват и 4етерите едновременно). Резултатът е без отговор от майстора - Незнае от какво се получава това. Следва да обиколя и другите майстори из пловдив да видим какво ще кажат и те. Моля нека ако някои е имал друг подобен проблем да сподели или евентуално ако има някакво решение на въпроса (проблема)също да споделя .БЛАГОДАРЯ ВИ . VW FOREVER :обичам ви :oops:




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот The_Machine » Съб 05 сеп 2009 22:45


Kакъв е инжекциона?
Как са бензиновите времена по време на прекъсването?
На място има ли го, или само в движение?


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Нед 06 сеп 2009 8:23


Газовия инжекцион е на СтарГас с дюзи ValTek , изпарителя немога да се сетя какъв беше после ще погледна ... . Проблема го прави само в движение от втора скорост нагоре , на първа рядко да го направи.. Неразбирам много от програмата той маистора се занимаваше нещо с времената.Но мисля че не е барал времената на бензиновите защото при теста колата постоянно беше на газ, даже по едно жреме нз.какво барна почна мн тромаво да набира и като му казах го оправи веднага като барна явно времето на газовите дюзи ... :shock Незнам дали ще го направи примерно ако съм на дълъг път на четвърта скорост или пета и карам дълго така на проблемните обороти , просто не съм пробвал.Ако има значение компа беше тестван на BRC_ LPG Version: 4.70 Предупреждавам че неразбирам мн. от газови инжекциони и го обяснявам така като аз го разбирам ... :oops: :oops: Само се моля да има решение на проблема ...


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот The_Machine » Нед 06 сеп 2009 20:57


Бензиновите времена пряко не може да ги пипа през газовия софтуер - тях с чипосване евентуално... :)
По бензиновите времена може да се видят доста неща...


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Нед 06 сеп 2009 21:49


През седмицата ще се ходи на газ анализатор да видим той какво ще каже... Интересното е че не ми и казаха от какво евентуално може да се получава това... :roll: . Да се допитам само гаранцията която се предоставя за газовия инжекцион обхваща механичните и монтажни дефекти които могат да се преченят... немисля че това може да влезне като дефект които да включва гаранцията нали .. ??? :roll:


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот The_Machine » Нед 06 сеп 2009 22:41


Ех, да имах повече такива срамежливи клиенти като теб :Mr Green Fun

Стига глупости бе!!!
Колата е конвертирана на газ и трябва да работи на газ както трябва, затова са ти взели пари, а не да ти хвърлят уредбата в колата и после -"оправяй се"... не става така - отивай и се разправяй с тях.


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Пет 11 сеп 2009 18:01


The_Machine Благодаря ти за заинтересуванноста :wink: :bowdown Само да спомена ... Миналия ден бях на елком, вързахме количката с компа и какво да покаже кой ... Датчик на Хол ... , изчистихме грешките и пак си излезна прословутия датчик на Чарлс Мартин Хол ... интересното е че майстора почна да ми разправя че трябвало да ми прави прекъсването и на бензин но по леко... а аз не усещам да има такова ... ДА попитам възможно ли е това прекъсване да е от датчика ... :roll: :roll:


Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот m&m16v » Съб 12 сеп 2009 22:05


Напълно възможно е!


Потребителски аватар
kalin_as
Мнения: 195
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот kalin_as » Вто 15 сеп 2009 8:11


или е от газовата уредба а може да си е нещо от газта, - при мен понякога с една и съща газ си пълни оборотомера докрай, а след няколко дни още със същата газ и ми присецва при всяко превключване на скоростите, но след 3000 оборота се оправя. На бензин няма такова нещо!


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Чет 17 сеп 2009 21:07


... И след смяна на датчика проблемът продължава да ме тормози .... :cry: Отново ще ходя до майстора да видим какво ще правим .... Съмнявам се да не е някакъв механичен проблем на една от дюзите или компютъра ... или изпарителя .. или изобщо в цялата газова .... каточили съжелявам че сложих газов инжекцион .. уж по хубаво а то какво..... само проблеми покрай него ... да бях сложил обикновенна по добре щеше да е .... :banghead:


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на газ ....

Мнениеот juve1 » Съб 26 сеп 2009 20:23


След голямо чудене и мислене.... на път да се отчая от всичко проблема се реши .... :Mr Green Fun . Как решихме проблема след толкова време.... Закачихме лаптопа с компа и преди да тръгнем на разходка - сменихме Щуцерите на газовата рейка с по големи , след настройка на компа намалихме коефицента по умножение за време впръскване на дюзите и проблема се реши .. След запитване защо така ставаше майстора ми отговори че преди коефицента е бил мн висок и при тези обороти на мотора дюзите влизали в някакъв критичен момент и неможели да смогват и се шашквали нещо ... (така разбрах аз) Много се радвам да спомена че всичко вече е наред . Колеги пожелавам ви мн безавариини колометри и по малко проблеми с газовите уредби :Mr Green Fun С поздрави :обичам ви love.vwclub



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 214 госта