SOS спря на ГАЗ - РЕШЕН !!!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

SOS спря на ГАЗ - РЕШЕН !!!

Мнениеот velinsl » Сря 13 май 2009 14:20


Днес имах се сблъсках със следния проблем:
Сутринта заредих за 5лв газ, след тръгнах след като свърши бензина в карбуратора превключих на газ. Колата подскочи два пъти и остана да се движи по инерция на скорост, без двигателя да и осигурява грам тяга. Минах на бензин - проблеми няма. От начало си помислих, че няма газ не стига газта. Свалих тръбата, която излиза от електроклапана на газта, газ има доволно.
Доро и си помислих в началото че клапана не ми е изправен. Излязох извън града и един час и половина изпускам газта в коритото на една река, да е в квартала, че крана на бутилката и той работеше перфектно.
И така след един час и половина изпускане на газ ми просветна, че не може 5лв газ да се изпускат час и половина, при условие че двете тръби на клапана на газгта са изцяло извадени от клапана. Занчи по клапана проблем нямаше. Прибрах се все още имаше доста газ в бутилката явно и то не малко.
След прирането на автомобила пак побръмчах малко, на бензин перфектен, не дава да барнеш ключа. Обаче в момента в който превключа на газ колата я изревавм до 3500 оборота и загасва, с лудо помпене на газта може да вдигне оборите за кратко до 1000-1200, не повече от секунда и умира отново.
До скоро само не можеше да пали на газ, а от днес вече и не работи. :horror:
Интересно ми е какъв може да е проблема и как мога да си го реша по възможност - САМ. Омръзна ми давам пари по газаджии.
За сведение сменял съм де що гумичка има ваакумния ми изпарителя в края на ноември. Газ само на LUKOIL. Двата ми клапана и на бензина и на газта на си абсолютно изправни. Проверено. :да:
Ако някой има идея за някой кадърен газаджия от Сливен, който може да ми направи АГУ-то да работи без пробем поне 6 месеца ще съм благодарен.

Последна промяна от velinsl на Чет 28 май 2009 16:33, променено общо 4 пъти.




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот xalerrelax » Сря 13 май 2009 14:23


колега щом до клапана идва газ и преминава през него значи е нещо от изпарителя дане би да си пипал оборотите от врътката и сега да няма достатъчно за да подържа колата запалена


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот velinsl » Сря 13 май 2009 14:36


Не не съм, но ако го развия до край или навия и полека го затягам да напасна оборотите дали ще стане. Как е максимално отпушен?
До колкото прочетох този винт е просто "байпас" и при това лудо помпене едва ли трябва да се очаква газта да минава през него.


Потребителски аватар
steli
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 02 сеп 2006 13:48
Автомобил: Голф2
Двигател: ЕZ 1989
Местоположение: Pleven

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот steli » Сря 13 май 2009 16:58


Каква е колата колега?


Потребителски аватар
steli
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 02 сеп 2006 13:48
Автомобил: Голф2
Двигател: ЕZ 1989
Местоположение: Pleven

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот steli » Сря 13 май 2009 17:06


Аз съм с Г2.При мен се получи така след като се разпадна щуцера на плочката за 2 камера.Тя не се вижда и можеш да стигнеш до нея като бъркаш по продължение на маркуча.Решението е нов щуцер при стругар.Успех :да:


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот xalerrelax » Сря 13 май 2009 17:19


би трябвало да стане и да го напаснеш


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот velinsl » Сря 13 май 2009 21:03


Каква е колата колега?

Колата е Б3. Не съм писал какъв е автомобила, тъй като може да се случи и на Пасат и на Голф и дори на Бора, стига да е с ваакумен изпарител и карбуратор.

При мен лесно се стига до плочката един болт и една скоба. Близо две минути след отваряне на капака вече мога да имам достъп до плочката и то без да бързам, така че не е проблем да и направя обстоен преглед.

При мен се получи така след като се разпадна щуцера на плочката за 2 камера.Тя не се вижда и можеш да стигнеш до нея като бъркаш по продължение на маркуча.Решението е нов щуцер при стругар


Значи ли това, че проблема е в плочката, а не в изпарителя?

Последна промяна от velinsl на Нед 17 май 2009 16:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот The_Machine » Сря 13 май 2009 22:20


Виж първо за изпаднал маркуч или неплътност по всмукателния тракт... било то вакуумче, маркуч от изпарителя към плочката или друго такова...

След това махни маркуча от изпарителя към плочката и докато е на контакт на газ колата всмукни вакуумния маркуч и виж дали ще започне да пуска газ... а като спреш всмукването трябва постепенно да спре да пуска..
Би трябвало да можеш да всмукнеш малко количество въздух през вакуумното маркуче и да не можеш повече да "дърпаш" оттам - ако продължаваш безкрайно - скъсана вакуумна мембрана...
Не бива по принцип и да съска много яко от изпарителя...


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот 4i4o-dido » Чет 14 май 2009 7:35


Както обясняваш,че точиш газта оставам с впечатлението че си имал предостатъчно газ в бутилката.Имах сходен проблем и се оказа запушена тръбичка на сондата в бутилката.Ако е това на празна бутилка отварчш фланеца почистваш и продухваш.Може и от тръбата на клапана да духнеш с компресор в обратна посока към бутилката, но боклука си остава вътре.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: SOS спря на ГАЗ

Мнениеот velinsl » Пет 15 май 2009 10:15


Днес ще я правя. Ще пиша за резултатите, ако успея.
Ето и резултатите: Опитах се да послушам колегата Машината, обаче не успях да извадя тръбичката за вакуума.
Реших да последва и втория съвет на колежката Стели - да си проверя щуцера. Свалих въздушния филтър и какво мислите видях - маркуча усукан, щуцера развит на два три оборота, а края на маркуча беше това на снимката. Отрязох го с цела да мога да пробвам с нормален край дали това ще е проблема и така се оказа. Завих щуцера и се оправи.
Вече работи на газ, макар и не както трябва. Развих винта на изпаратиля до край и почна да пали.
Все още не държи обороти, така че битката продължава.

Май от тук е по-добре вече да я закарам на газаджия да видим какво ще направят и те по въпроса - центорвка, регулировка и гаранция поне два месеца безупречна работа.

Последна промяна от velinsl на Нед 17 май 2009 16:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: SOS спря на ГАЗ - временни резултати

Мнениеот i.e.i » Съб 16 май 2009 11:56


Сега я остави да загрее и върти винта докато стабилизираш оборотите. Вероятно няма нужда от друга настройка.
Задължително нормално загрял двигател.

Последна промяна от i.e.i на Сря 20 май 2009 8:11, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: SOS спря на ГАЗ - временни резултати

Мнениеот velinsl » Вто 19 май 2009 23:37


Днес като развих винта на изпарителя почти до края и взе да пали на газ.
Почва да ме съмнява те този троиник пуска по-малко газ от необходимото. Май ще пробвам системата "два оборота и половина"



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта