20 000 km с газ от Лукойл?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
zevs
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Баня

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот zevs » Чет 04 юни 2009 6:50


колеги моита газова вече е на 100 хил. и си е пушка е на 75 хил сменях филтрите, но тва си е нормално.Ловато е системата и е обикновена за инжекцион ,газ слагам само в големите бензиностаннции.според мен газта нее толкова лоша дори и в лукоил,маи нещата опират повече до настроика на газовата и до маистор!




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот The_Machine » Чет 04 юни 2009 8:24


zevs написа:колеги моита газова вече е на 100 хил. и си е пушка е на 75 хил сменях филтрите, но тва си е нормално.Ловато е системата и е обикновена за инжекцион ,газ слагам само в големите бензиностаннции.според мен газта нее толкова лоша дори и в лукоил,маи нещата опират повече до настроика на газовата и до маистор!


Батко ква настройка и къв монтаж... тез лайна са си дошли от газта, монтажника няма вина за тях :)


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот I4o_naskov » Чет 04 юни 2009 8:51


и Аз зареждам пове4е на Лукоил но само на опредена бензиностанция в Бургас.Ина4е в4ера един познат ми каза 4е на Екото ве4е не била хубава гаста и тои зареждал на Ромпетрол.Каза 4е бил доволен и смятам да пробвам там ако не е добра пак ще си слагам на Лукоил. :D


Потребителски аватар
golf avenue
Мнения: 359
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 17:53
Автомобил: vw golf variant
Двигател: azj 02
Местоположение: Варна

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот golf avenue » Пон 08 юни 2009 11:23


и аз карам предимно с газ от Лукойл, като цяло съм доволен-вървеж/разход, а и филтъра ми не беше много задръстен. пробвал съм и на други газстанции, с Еко не върви така както с Лукоил, Петрол- не върви изобщо колата, незнам що. Ромпетрол въднъж сложих в Каварна, доволно. Вчера ходих до св.Влас и случайно заредих на Шел/ което се случва 1 път в годината, щото много ме дразнят с тяхната смарт карта, и хилядите зарибявки, v-палъри, и т.н., докато си платиш най-накрая/ нямаше къде на по-смислено място да заредя. впечатления- колата на газ досега не е вървяла така, въпреки баири, завои, изпреварвания, пътя е Варна-Бургас през Обзор,общо взето много доволен. отдавам го на случайна партида, но мисля да ги пробвам още 2 пъти, въпреки всичко

Последна промяна от golf avenue на Пон 08 юни 2009 11:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот Winner25 » Пон 08 юни 2009 11:26


golf avenue написа:впечатления- колата на газ досега не е вървяла така, въпреки баири, завои, пътя е Варна-Бургас през Обзор,общо взето много доволен. отдавам го на случайна партида, но мисля да ги пробвам още 2 пъти, въпреки всичко

Нещо подобно ми се случи като заредих на едно омв във варна :)
Колата вървеше много добре :да:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот mupk0 » Пон 08 юни 2009 11:31


golf avenue написа:и аз карам предимно с газ от Лукойл, като цяло съм доволен-вървеж/разход, а и филтъра ми не беше много задръстен. пробвал съм и на други газстанции, с Еко не върви така както с Лукоил, Петрол- не върви изобщо колата, незнам що. Ромпетрол въднъж сложих в Каварна, доволно. Вчера ходих до св.Влас и случайно заредих на Шел/ което се случва 1 път в годината, щото много ме дразнят с тяхната смарт карта, и хилядите зарибявки, v-палъри, и т.н., докато си платиш най-накрая/ нямаше къде на по-смислено място да заредя. впечатления- колата на газ досега не е вървяла така, въпреки баири, завои, изпреварвания, пътя е Варна-Бургас през Обзор,общо взето много доволен. отдавам го на случайна партида, но мисля да ги пробвам още 2 пъти, въпреки всичко

Карам само с газ от Шел.Супер икономична и вървежна газ е това за мен.В Стара Загора зареждам на малкият Шел,поне аз.Супер доволен съм.Отделно като отпусна душата на кранчетата и върви повече на газ отколкото на бензин(става въпрос за vmax)


Потребителски аватар
dimmit
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Трън

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот dimmit » Пон 08 юни 2009 22:13


да ви кажа не ви цакат евтино хем ви удрят в количеството хем ви съсипват колите но


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот R@do » Сря 10 юни 2009 12:19


Аз пък карам само с Лукойл, като затедя на Еко и ми скача разхода доста.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот designer1 » Сря 10 юни 2009 22:30


Колеги това за графита във филтъра на течната фаза ме навежда само на една мисъл, понеже помпата на цистерната от която зареждаме всички ние ГАЗТА се води по техническа терминология - пластинкова (за високо налягане) а самите пластинки за санправени от чугун (графит) всеки във филтъра си има такива прахове. Отчитам че и вътрешната страна на газовата бутилка (цистерните в които се сухранява газта: стационарни и автовози) също кородира или корозира несъм сигурен точно в термина, също падат някакви люспи ръжда. Това е просто неизбежо. Преди време си говорих с един колега химик или както аз муказвам "Кибик"- щото тва тия химиците не са хора па камоли инженери :beat_butt2 , ма както и да е отплеснах се. Та тоя същия ми каза така в БГ-то има само две компаний които внасят или зареждат газ на всички газостанций В ЦЯЛАТА СТРАНА , а именно Лук ойл и Газтрейд. Това са други няма!!!. Как да ви го набия в главиците и да го запомните и да прикючим веднъж завинаги незнам. ОМВ-газ пропан бутан в София в повечето случаи се зарежда от Газтрейд, знам защото съм го виждал с очите си!!! Няма Шел, няма ЕКО и там подобни! мале вече съм на четвуртат бира и забравих какво трябваше да кажа. Надявам се че съм прояснил малка част от нещата които ви тромозят :012:

Промяна :) 12.06.2009 Междо другото аз съм с БРЦ обикновенна газова, и филтърчето ми е едно такова миньон- BRC RIVER. Чистя го на всеки 6месеца до 1 година. Иначе като се задръсти и повече от 3-4к оборота немога да развъртя когато съм на скорост!!! :banghead:


Потребителски аватар
Mamaligar
Мнения: 370
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 19:23
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Русе

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот Mamaligar » Съб 13 юни 2009 20:47


Аз зареждах само на Лукойил с газов инжекцион съм и искарах едвам 17000 км. и колата направо умря на газ повече от 2500 оборота не мога да вдигна а в движение да не говорим.Отидох при майсторчето обясних му и каза веднага грубия филтър.Разви го и изсипа една шепа графит.След това колата стана самолет.От тогава зареждам само на Еко за сега доволно.


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот ARusev » Нед 14 юни 2009 17:33


Около 35000 км. карам с обикновено газово BRC, монтирано на Пасат с двигател 2Е (пълен инжекцион). Зареждам преимно на Шел, 4-5 пъти на ОМВ и 1-2 пъти на Лукоил.
Нямах намерение да почиствам филтърчето, което се намира в клапан извън изпарителя, т.к. е разположен на трудно достъпно място. Но преди 1-2 месеца, под влияние на този форум и т.к. имах време, го отворих - почти нямаше ( в сравнение със снимката от 1ва страница) графит.
Миналата седмица ходих до Търново и се повреди сондата на бутилката - не можах да заредя там. Изминах 450км с 42 литра газ (9,3/100км), като карах,както обикновено, с около 110-120 км/ч извън населените места, с 4 възрастни човека в Пасата, половината път на климатик.
Когато отворих бутилката, за да извадя сондата, нарочно я свалил и прегледах добре ( тя е торционна и без сваляне не мога да погледна в нея). Нямаши никакви боклуци в нея ( нито графит, нито вода). Тук обаче може и да заблудя някого, защото на изходящата тръба на сондата ми нямаше филтърче, каквото би трябвало да има - все пак газовото устройство е втора употреба.
Ако питате как върви Пасата на газ - Аз съм правоспособен шофьор от 24 години и съм карал доста автомобили. Е,не можах да направя някаква разлика във вървенето след поставянето на газовото устройсто. Изпарителя ми е 100 kW. В града, особено когато преминавам 4км. за 45-55 минути, гори много - през зимата отива до 16, че и 18 л/100.
Като заключение - не мога да кажа дали съм доволен от газта на Шел, т.к. нямам наблюдения в/у газта в другите бензиностанции. И аз мисля, че тя идва от едно и също място, но според мен за замърсяванията допринасят и съоръженията на бензиностанциите.
Малко се отклоних от темата, за което моля за извинение.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот designer1 » Нед 14 юни 2009 21:43


Колега ти направо къртиш мифки , последно така и неразбрахме има ли промяна при теб и какво точно е промененото и как най-вече :Mr Green Fun


acimira
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: 20 000 km с газ от Лукойл?

Мнениеот acimira » Чет 18 юни 2009 19:01


Зареждам газ само на OMV! Правила съм следния опит, зареждам 40 л. газ на Лукойл и минавам 461км. да бъда точна, опит на OMV 40л. газ = 560км. Колата си я карам по един и същи начин, разходът е смесен - градско и извънградско, оттам нататъка вие си правете равносметката.Карам VW Polo 1.4 2000г. :wink:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта