Защо се заскрежава изпаритела?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 11:14


Парно нямам изобщо - духа си чисто студено.
Изпарителя е студен и тече вода по малко от единия щуцер.
Колата не прегрява , даржи си 80 градуса и си вкл. перката.
Маркучите на радиатора - Горния е горещ а долния като отвори термостата и тои се затопля.
Какво става сега не мога да разбера :banghead:




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 13 окт 2011 11:18


че не прегява добре.за радиатора пак е знак че е наред.темостата също.значи теча на изпарителя е един проблем,който за сега няма общо с другия.пробвай това което ти казах пусни парното загрей колата отвори капачката и гледай маркучите ,които отиват към парното и изпарителя къде почват да стават топли,или поне по-топли.


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 11:22


Ами аз ония ден така направих. Маркучите към изпарителя почват да стават топлички а изпарителя си е чисто студен и капеше от щуцера . Но казвам топлички не горещи като този горния на радиатора .


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот nokiangage » Чет 13 окт 2011 11:24


low_creep написа:колеги и аз имам същия проблем сега. изпарителя ми е студен и ми изчезна парното . и другото е , вчера видях че единия щуцер на изпарителя ми е просълзил и от там тече антифриз scare какво да правя не знам


Колегата agent_kowalski ти дава добри съвети :да: провери наистина тънкото маркуче към разширителния съд...
Иначе доливал ли си скоро, от кога тече/сълзи от там, с вода или с антифриз караш? Питам те, защото миналата седмица си играх да оправя един подобен теч от маркучето, което влиза в единия щуцер - колкото и да натягах скобата на другия ден като вдигна капака пак беше мокро там. Та решението при мен беше да откача маркучите и да ги отрежа до хубава гума, защото точно при скобата при мен бяха толкова напукани, че стягането на скобата не вършеше работа. Режеш до хубава гума и с нови лъскави скоби и се оправиха нещата. При теб маркучите в какво състояние са?


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 11:27


Ами маркучите са хубави. Слагах газовата преди 4-5 месеца и ги купувах чисто нови тогава. Да губи ми антифриз като гледам в разщерителния съд и все доливам


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 13 окт 2011 11:30


нормално е да губи вода и да доливаш нали имаш теч.ако имаше парно тогава най-вероятно нещо в самият изпарител се е запушило но щом няма и парно според мен освен теча изпарителя няма друг проблем.в смисъл ако караш на газ и е студен скоро ще има и друг проблем,но да речем че за сега няма.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот nokiangage » Чет 13 окт 2011 11:37


Ами според мен за да избива там или примерно има хлабава скоба, запушено онова тънкото маркуче или капачката за обезвъздушаване е проблемна...За изпарителя да е запушен, не ми се вярва. Това мое мнение не трябва да те ангажира с каквото и да е, най-добре първо да се провери преди да се сменя нещо, особено сезона който иде е хубаво да си с изправна система, а не като мен да мръзнеш и да доливаш миналата зима!

Така да кажа при мен преди нещата как стояха - радиатора ми беше спукан съвсем малко и след като смених с нов и се наля нова охладителна течност разбрахме, че това малкото маркуче е било запушено и е не е могла системата да се обезвъздуши, съответно по-голямо налягане и избиваше. Съответно с теч зимата замръзваше изпарителя, нестабилни обороти и никакво парно или след като долея мъничко се закрепи, ама до другия ден :Mr Green Fun . Но по-интересно е, че не се обезвъздуши системата с едно достигане на оптимална работна температура, а поне на моята кола ми трябваше едно извънградско около 100 км и нещата се оправиха. Ти предимно в града ли я караш колата, в такъв смисъл дали е имала възможност да поработи и на обороти и на дълъг път повечко време за да се обезвъздуши и да изкара ако е имало въздух в самия изпарител или някъде в системата?


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 12:21


Уфф направо не знам вече кое да гледам и какво да правя :banghead: :banghead: :banghead:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 13 окт 2011 12:28


Отиди при някой да погледне колата :)


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 12:36


То с пари всеки може. Майката му е да се справяме с проблемите ние . :да:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 13 окт 2011 12:47


Еми и аз винаги се зоря сам да оправям колите,като не мога търся помощ няма начин.Сега опитваме се тука да дадеме акъл,сега ако не можеш да се справиш няма лошо,явно не си механик.Лошо няма.Но все пак колата трябва да се оправи.Най-малко сега в студа ако караш така ще разсипеш изпарителя и пак ще дадеш доста пари.
Успех :да:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот muns61 » Чет 13 окт 2011 13:43


Антифриза бистър ли е? Надува ли ти маркучите на охлаждането? Опитвал ли си да обезвъздушиш парното чрез разкачване на маркучите към радиатора?
..................................
Абе да не са те спрели от ТЕЦ а? :D


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 13:52


Ами не е много бистър и маркучите не са много корави , до колкото знам маи трябва да са по корави. Ето и снимка да видите от каде тече от изпарителя http://mpsz.snimka.bg/hobby/asdf.324002.25312273


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот nokiangage » Чет 13 окт 2011 14:01


А маркучето, там където е скобата влажно ли е? Натегнал ли си я мъжката?


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо се заскрежава изпаритела?

Мнениеот low_creep » Чет 13 окт 2011 14:09


Яката съм го стягал. То не тече от маркуча и щуцера а от там където щуцера излиза от капака на изпарителя



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта