Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 25 Окт 2014 23:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Как е устроен изпарител Landi Renzo?схема за разглобяване Публикувано на: Пет 25 Сеп 2009 9:24 
Аватар

Местожителство: Plovdiv
Колеги,от известно време от изпарителя ми изпуска газ от един винт ,който е разположен по средата му. Има пружинка под него.Моля някой, ако знае как се сменя малката гумичка под него, да обясни. Така и не знам за какво е.Въртя го в различни посоки, но няма видима разлика в работата на мотора. Разбрах само,чe сместа се регулира от друг винт, който е на тясната странична част и е покрит с черно пластмасово капаче. Благодаря!

Последна промяна от Ivaile на Пет 25 Сеп 2009 15:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Каk во е устройството на изпарител Landi Renzo разглобяване Публикувано на: Пет 25 Сеп 2009 10:58 
Аватар

Местожителство: София
Ако само винта(запразния ход) ти е проблема,около него има 1 о-пръстенче.
Сложи ново,защото или го няма или се е "вкаменило".

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Каk во е устройството на изпарител Landi Renzo Схема? Публикувано на: Пет 25 Сеп 2009 11:21 
Аватар

Не зная за какво е този винт :roll: :oops: Той е с aлуминиева глава за добро хващане, а под него има пружинка с d.1 см. и някакъв електромагнит но не този за входa на газта, който е горе!Може би е ел . смукач?Затова ако някой има схема моля да я прати :bowdown

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как е устроен изпарител Landi Renzo?схема за разглобяване Публикувано на: Пет 25 Сеп 2009 16:43 
Аватар

Местожителство: София
Мисля, че се регулираше константното количество подавана газ с този винт...
Не е ел. смукач - бобинката е за газовия клапан на изпарителя :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как е устроен изпарител Landi Renzo?схема за разглобяване Публикувано на: Пет 25 Сеп 2009 17:36 
Аватар

БЛАГОДАРЯ ВИ,I.E.I.и The Machine! :oops: Изобщо не включих, че това е електромагнитният клапан за подаване на газ в изпарителя! Развъртях го с ключ 19 и наистина, О-пръстенчето се оказа изхабено, както предположи I.E.I.! Близо 18 год.сЪм бил с Lovato , този го имам от 5 год. и е втора употреба, :drunk НО не ми се е налагало да го пипам досега и затова задавам наивни въпроси...... :screwy :beer

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа