Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Вто 17 ное 2009 16:48


Не знам дали е коментиран този въпрос до сега- Рових из търсачката, но понеже още не работи като хората нищо ни излезе. Та както знаем на 2е може да се сложи обикновенна газова, защото е с метални колектори. Има ли смисъл да давам повече пари за инжекцион или предимвствата ще са минимални ?




Потребителски аватар
capri_80
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven/Sofia

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот capri_80 » Вто 17 ное 2009 16:55


Stoi написа:Не знам дали е коментиран този въпрос до сега- Рових из търсачката, но понеже още не работи като хората нищо ни излезе. Та както знаем на 2е може да се сложи обикновенна газова, защото е с метални колектори. Има ли смисъл да давам повече пари за инжекцион или предимвствата ще са минимални ?


Зависи по колко километра ще навърташ! Ако караш повечко си заслужава газов инжекцион! аз съм с такъв отскоро и засега съм доволен! харчи почти същите литри както на бензин и върви добре!


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Вто 17 ное 2009 17:07


capri_80 написа:
Stoi написа:Не знам дали е коментиран този въпрос до сега- Рових из търсачката, но понеже още не работи като хората нищо ни излезе. Та както знаем на 2е може да се сложи обикновенна газова, защото е с метални колектори. Има ли смисъл да давам повече пари за инжекцион или предимвствата ще са минимални ?


Зависи по колко километра ще навърташ! Ако караш повечко си заслужава газов инжекцион! аз съм с такъв отскоро и засега съм доволен! харчи почти същите литри както на бензин и върви добре!


То хубаво колега...ама може ли за конкретизираш, защо аджеба гори по-малко от обикновенна газова. Взима данни от ламбдата ,ок...ама на газ тая ламбда нали се сещаш, че ще се скапе за няколко месеца и после какво правим ?


Потребителски аватар
capri_80
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven/Sofia

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот capri_80 » Вто 17 ное 2009 17:11


Защо да се скапе?! Газта се впръсква колкото е необходимо и когато е необходимо като количество!


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Ivo_ » Вто 17 ное 2009 19:18


Определено си има смисъл от ГИ. Той се изплаща най-малкото от спестените ядове от обикновената газова уредба.
Има си точно дозиране на газта, няма миризми, няма мембрани и пр. Колекторите са метални, но не забравяй дебитомера! Ако гръмне с обикновената газова, дебитомера е възможно да го отнесе и после нов. Друг неприятен момент за мен, е че с обикновената газова си скопяваш колата на бензин. Не е възможно да се настрои горивото оптимално в целия диапазон от обороти и от там разход/вървеж не са така добри като на ГИ.
Аз преди 3 години бях пред същата дилема, но сега не съжалявам че съм се спрял на ГИ. Изплати се няколко пъти.


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот gsimania » Вто 17 ное 2009 22:30


Аз съм с 2Е и обикновена АГУ.Ако сега слагах АГУ щях да сложа ГИ без да се замисля.Ако искаш аргументи мога да изпиша някой друг ред. :да:


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Вто 17 ное 2009 23:10


capri_80 написа:Защо да се скапе?! Газта се впръсква колкото е необходимо и когато е необходимо като количество!


В смисъл, че изходящите газове са богати на сяра който от своя страна скапват ламбдата.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот pedalchobaba » Вто 17 ное 2009 23:19


В този ред на мисли, нека някой, който е слагал ГИ на 2Е, да ме светне откъде взима информация блока за управление на ГИ за импулсите на бензиновте дюзи, след като те и четирите са вързани в рейката успоредно, само на една двойка кабели. Т.е. как става определянето на кой цилиндър, кога да му отвори газовия инжектор.


Потребителски аватар
zdravko
Мнения: 241
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот zdravko » Сря 18 ное 2009 7:48


Аз пък мискля, че на кола, струваща 2000 лв. не си струва да се слага ГИ, струващ 1000 лв.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Сря 18 ное 2009 8:46


zdravko написа:Аз пък мискля, че на кола, струваща 2000 лв. не си струва да се слага ГИ, струващ 1000 лв.


В моя частен случай ще е 400 лв...колкото обикновенна. Та дилемата се запазва :)


Потребителски аватар
JOY
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 19 юли 2006 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот JOY » Сря 18 ное 2009 15:08


Stoi написа:
zdravko написа:Аз пък мискля, че на кола, струваща 2000 лв. не си струва да се слага ГИ, струващ 1000 лв.


В моя частен случай ще е 400 лв...колкото обикновенна. Та дилемата се запазва :)


Значи просто нямя дилема :D , слагай ГИ-то и си свиркай.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Чет 19 ное 2009 0:17


Както знаем 2е-то е с full-group впръскване. Сред газаджиите се шири мнение, че при този род впръскване е по-добре да се сложи обикновенна газова и евентуално един ламбда контрол.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот pedalchobaba » Чет 19 ное 2009 8:08


Дори и ламбда контрола не е задължителен, защото блока за управление няма постоянен плюс и се ресетва до заводските настройки при всяко гасене.
Е, разбира се ако в движение се мине от газ на бензин, то до следващото спиране ECU-то ще е в авариен режим, но все пак колата ще върви, пък и ситуацията не е често срещана.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот Stoi » Чет 19 ное 2009 8:17


pedalchobaba написа:Дори и ламбда контрола не е задължителен, защото блока за управление няма постоянен плюс и се ресетва до заводските настройки при всяко гасене.
Е, разбира се ако в движение се мине от газ на бензин, то до следващото спиране ECU-то ще е в авариен режим, но все пак колата ще върви, пък и ситуацията не е често срещана.


Нещо бъркаш ролята на ламбда контрола при обикновенна газова. Тя работи постоянно и във всеки един момент прави някаква корекция на притока газ.
"
ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ ползва информацията от ламбда сензора в автомобила и в зависимост от състоянието на сместа /бедна или богата/ променя притока на газ от изпарителя към смесителя на АГУ.
ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ управлява стъпков мотор със коплиран дросел чрез който извършва регулирането на притока на газ от изпарителя към смесителя на АГУ.
"


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газ на 2Е 2.0 115 ! Обикновена vs газов инжекцион ?

Мнениеот pedalchobaba » Чет 19 ное 2009 10:48


Признавам.
Обърках се с емулатор.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта