Настройване на ГИ Фобос 4

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Пет 29 апр 2016 17:14


Здравейте колеги, не съм от VAG групата, но в други форуми толкова обширно никой не говори за газовите уредби та затова реших тук да пиша.
Колата е 1,6 105к.с. газовата ми е на година и половина, сменил съм филтрите веднъж. Имам кабел за диагностика и настройка, но настройката не успявам да я разбера, автоматичната ок, но ми се иска и ръчно да я бутна, в ниските се дърпа и хълца, мисля, че е богата, а и разхода ми е високичък дава ми 10/100 с предимно извънградско каране (70% извънградско) смятам, че поне до литър литър и половина може да падне още. Та някой би ли ми обяснил при ръчната настройка, когато местя точките ляво-дясно горе-долу, какъв е ефекта при местенето защото не разбирам този множител който пише в ляво ?
Софтуера ми предлага обновяване на версията на софтуера на газовия компютър по-добре ли е да го обновя ?
Мисля, че най-лесно ще е по графика, не знам кажете според вас. Мога да прикача снимка със сегашната графика и таблица да си кажете мнението ? При газаджии не ми се ходи, че работя в сервиз и като гледам колегите как се отнасят направо не ми се стъпва в сервиз.


Изображение




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот ivan_pop » Пет 29 апр 2016 17:43


Аз не разбрах точно въпроса?За местене на кои точки става въпрос и за кой множител в ляво?
От сайта на Фобос може да си свалиш описание на програмата и да четеш,като нямаш доверие на майсторите!Интересно,като се разболееш сам ли си поставяш диагноза и сам ли се лекуваш?!


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Пет 29 апр 2016 17:49


За точките от графиката тава въпрос, жълтите който са на самата линия която се коригира.
А това за докторите ще го пропусна, че ако почнем да говорим и там колко е зле положението, колкото свестни лекари има толкова и майстори всеки гледа да си вземе парите а работата-каквото стане!
Благодаря, намерих в сайта на фобос пдф-а определено ще ми е полезен!


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот ivan_pop » Пет 29 апр 2016 18:29


Настройката по таблица е по-прецизна.


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Съб 30 апр 2016 1:43


Тоест, ако разбирам правилно, в диапазона обороти който мисля, че идва богата сместа маркирам и намалям с определен процент стойностите, а ако е бедна съответно увеличавам с даден процен стойностите в тези обороти ?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот KBK » Вто 03 май 2016 8:36


Да колега, но първо те съветвам да нулираш дългосрочните адаптации на канал 032, след това караш колата 100-150 км на бензин, за да може компа да се адаптира към бензин и чак след това в движение караш на газ и следиш показанията на ламбдата - канал 033 и ако идва бедна сместа увеличаваш коефициентите в таблицата за съответния диапазон или ако е богата съответно намаляваш. Ще познаеш че си я настройл като хората (оеднаквил с бензиновото гориво) ако след някакъв интервал от време дългосрочните ти корекции не са се отдалечили драстично от бензиновите- аз лично мийте съм ги направил да се разминават с 1-2%.


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Пон 09 май 2016 19:35


Ясно, благодаря много колега, полезна информация, определено ще се позанимая с това като остана свободен.
Само може ли да поясниш какво ще рече канал 033, канал 022, не видях в програмата такова означение, виждам иначе къде са показанията на ламбдата ?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот KBK » Вто 10 май 2016 6:39


Да това са показанията на ламбдата сондата 08 Measure blocks group 032 и 033. Като в 033 е ясно това са short fuel trims тоест моментните показания на сондата а в 032 са long fuel trims тоест адаптациите на ECU-то. Първото поле е дългосрочната адаптация на празен ход а второто поле е дългосрочната адаптация в движение. Успех с настройката ако трябва още помощ пиши.


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Сря 11 май 2016 18:50


Благодаря колега, ще пиша до къде съм стигнал като пробвам, предполагам тази събота-неделя ще се захвана.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот ivan_pop » Сря 11 май 2016 19:26


NoFeArr написа:Ясно, благодаря много колега, полезна информация, определено ще се позанимая с това като остана свободен.
Само може ли да поясниш какво ще рече канал 033, канал 022, не видях в програмата такова означение, виждам иначе къде са показанията на ламбдата ?

Колегата не е споменал,че тези канали не са в програмата на Фобоса а в една друга програма!


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Чет 12 май 2016 21:16


Коя е другата програма, в която са тези канали ?
Или е програма за друг газов инжекцион ?


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот phantom_ » Пет 13 май 2016 8:52


За Vag-com става въпрос програма за диагностика на Ваг автомобили ..Не е за друг газов инжекцион.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот KBK » Пет 13 май 2016 11:19


Е колега нали казваш че знаеш къде и гледаш показанията на ламбда сондата, тея канали както съм ти писал а и колегата над мен става въпрос за бензиновия компютър.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот ivan_pop » Пет 13 май 2016 19:00


KBK написа:Е колега нали казваш че знаеш къде и гледаш показанията на ламбда сондата, тея канали както съм ти писал а и колегата над мен става въпрос за бензиновия компютър.

Колегата има в пред вид,че в програмата на Фобоса има прозорец за ламбда сондата.Ама ако не свързан съответния кабел,нищо няма да се види там.Освен това в програмата на Фобоса не може да види тримовете как са.
Дано да съм лош пророк,ама мисля че колегата няма да успее сам да се справи с Фобоса!


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Настройване на ГИ Фобос 4

Мнениеот NoFeArr » Сря 18 май 2016 14:19


Разполагам и с друга програма за следене на бензиновия компютър и сондите, просто при нея не са на канали разделени а е по друг начин затова се обърках от каналите. Имам известен напредък в настройката подобриха се нещата но като остана свободен отново ще си поиграя, може да изскочи и някое въпросче още. Благодаря на всички.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта