превключвател газ-бензин

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Съб 03 апр 2010 15:55


Здравеите!Реших да сложа агу BRC на моя двигател 1.8 ABS.Интересува ме автоматичният превключвател кога е по - добре да превключва на газ при 2000 оборота или при достигане на температура 40 градуса на антифриза.С кое от двете ще имам по малко глвоболия за вбъдеще?Аз лично съм да превключва при определена температура.




Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот alexx » Съб 03 апр 2010 16:12


Аз лично съм да превключва при определена температура.
по този начин дюзата ще работи повече и ще се скапе по-малко


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Вто 06 апр 2010 11:42


Здравеите!Днес ходих при един газаджия за да се уговоря за цената на газовото и той ми каза че е по-добре да се превключва ръчно на газ след като се запали колата на бензин иначе компютъра на колата се шашкал и давал грешки ако е автоматично превключването .Щял да ми сложи рест реле .Наистина ли е проблем автоматичното превключване за моя двигател и нужно ли е това рест реле да се монтира за да нямам проблеми?


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот alexx » Вто 06 апр 2010 19:13


Наистина ли е проблем автоматичното превключване за моя двигател
Не не е проблем. Стария голф беше ABS новия е ADZ и пак е така, но се превключва на обороти.
нужно ли е това рест реле да се монтира за да нямам проблеми?
за реле е добре, ама има вариант без реле да се изпълни "ресета"


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот The_Machine » Вто 06 апр 2010 23:34


По-добре бягай далеч от този майстор, който твърди, че се ошашквал компа от автоматичното превключване mhihi


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Сря 07 апр 2010 21:10


Благодаря за отговорите колеги ! Ще търся друг газаджия явно във Варна е трудно човек да намери свестен сервиз.Казаха ми че до газостанцията във Възраждане има сервиз за газови и работели само с предварително записване за седмици напред ,дали е свестен този сервиз за газови уредби? Колеги от Варна ако някой е слагал газово там моля за мнение.


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот ARusev » Сря 07 апр 2010 21:30


rim написа: Ще търся друг газаджия явно във Варна е трудно човек да намери свестен сервиз....

Това не е вярно, колега. Разбира се и на най-добрия майстор можеш да му намериш недостатъци.
Преди 5 години ми монтираха газовото в сервиза на Деян и Марин ( дано да не бъркам имената им) на околовръстния път. Ако се движиш в посока от "вятърната мелница" към Виница, втората група гаражи със сини врати вляво. Като изключим някои допустими "несъвършенства" ( доста време съм се занимавал с контрол на качеството), всичко останало е "задоволително".


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Чет 08 апр 2010 17:36


Колеги бихте ли ми казали принципа на работа при превключване на газ на определена температура на антифриза.Аз си го обяснявам така сутрин колата се пали на бензин и при определена температура на антифриза заработва на газ,ако загася колата и след няколко часа запаля колата при положение че температурата на антифриза е близка до температурата при която се превключва на газ .Колата няма ли да да се опита да запали направо на газ.Доколкото съм запознат при превключването на определени обороти бензин-газ няма значение дали колата е топла или студена тя винаги пали на бензин.Най-вече ме интересува кой от двата принципа на превключване дава по-малко проблеми за в бъдеще и е по добре за колата?


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот GT limited edition » Чет 08 апр 2010 17:45


rim написа:Колеги бихте ли ми казали принципа на работа при превключване на газ на определена температура на антифриза.Аз си го обяснявам така сутрин колата се пали на бензин и при определена температура на антифриза заработва на газ,ако загася колата и след няколко часа запаля колата при положение че температурата на антифриза е близка до температурата при която се превключва на газ .Колата няма ли да да се опита да запали направо на газ.Доколкото съм запознат при превключването на определени обороти бензин-газ няма значение дали колата е топла или студена тя винаги пали на бензин.Най-вече ме интересува кой от двата принципа на превключване дава по-малко проблеми за в бъдеще и е по добре за колата?



Колега всичко се ръководи от температурния датчик ... каквото измери тои такава информация подава на компютъра и тои вече решава дали е достигнала определената температура за прехвърляне на газ , която се донастроива по предпочитания от Газовия комп ;) Ако не съм прав нека компетентните да ме поправят :да:


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот The_Machine » Чет 08 апр 2010 22:17


Има си таймер, не пали директно на газ :)


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Пет 09 апр 2010 11:53


Забелязвам че преминаването от бензин на газ при определена температура се ползва най-вече за газовия инжекцион.За моноинжекция става ли без проблем да се ползва същото превключване от бензин на газ въпреки че няма газов компютър?


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот The_Machine » Пет 09 апр 2010 20:17


To не е същото... в газовия комп всичко е интегрирано - при обикновената уредба трябва копчето да поддържа тази функция...


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот rim » Съб 17 апр 2010 19:39


Здравеите колеги !Някой колега от Варна моля да ми каже къде могат да ми монтират газова уредба и ламбда контрол, че когото и да питам никой не е монтирал ламбда контрол а не ми се ще да ставам опитно зайче.Благодаря ви предварително!Вече се отчаях от газаджиите във Варна почвам да се замислям дали да не отида до Ямбол да ми сложат Ланди Ренцо някой ползвал ли е сервиза в Ямбол моля споделете дали си разбират от работата?


Потребителски аватар
vdv
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 19:51
Автомобил: vw golf 3
Двигател: ABD 92
Местоположение: София
Контакти:

Re: превключвател газ-бензин

Мнениеот vdv » Съб 17 апр 2010 20:30


Здравейте!Реших и аз да дам едно рамо на темата.Понеже карам на газ от доста време и съм минал през всички вазможни варианти на газови уредби стигнах до извода че всичко трябва да е автоматизирано,но винаги последната дума да е моя.Та,монтирах си най-обикновенно ключе с три положения така че винаги да мога да определям режима на колата.
1.Автоматично
2.газ
3.бензин
За "газ" и "бензин" няма да ви говоря всички сте наясно :)
Автоматичната функция едни пичове в София ми я измислиха и реализираха.Не е нещо изключително,но е важно да се сетиш и да знаеш какво да търсиш.Та за функцията,въпросните момчета взимат сигнал от подгрева на всмукателния колектор.Докато колата е студена подгрева работи до достигане на температура от 70 градуса на антифриза с което помага на горивото да се разпраши.След достигането на температурата компютъра го изключва защото антифриза вече върши тази работа.И така вече имаш "Автоматичен режим".От тук нататък можеш да подобряваш или не "автоматизацията" като е хубаво да се поинтересуваш какво и кое е най-доброто за колата ти.

Аз съм си я направил ВИНАГИ да пали на "бензин" и ако е "загряла" да превключи на "газ" така никога нямам проблем с паленето :wink:


п.п. Ако не ти се занимава със изработването на електрониката и/или мисленето каде да се "вържеш" - 02/988-10-35 търсиш Вальо или Коцето и те ще ти помогнат :banana

Успех



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта