Помощ за един спор

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Помощ за един спор

Мнениеот Nikkolay » Чет 08 апр 2010 0:43


Вярно ли е, че при обикновенна газова уредба не е желателно да се пълни догоре, защото в първите десетки километри разхода щял да ти е по висок тъй като газа в бутилката бил в много по-голямо налягане като е догоре пълна и отивала повече газ съответно..... :screwy




Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Помощ за един спор

Мнениеот kossel » Чет 08 апр 2010 3:11


Nikkolay написа:Вярно ли е, че при обикновенна газова уредба не е желателно да се пълни догоре, защото в първите десетки километри разхода щял да ти е по висок тъй като газа в бутилката бил в много по-голямо налягане като е догоре пълна и отивала повече газ съответно..... :screwy

Разбира се че не е вярно, има си изпарител т.е. дозатор който ти вкарва толкова газ колкото ти е тежък крака :?:


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за един спор

Мнениеот Nikkolay » Чет 08 апр 2010 22:02


death


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за един спор

Мнениеот The_Machine » Чет 08 апр 2010 22:34


Изпарителя е и редуцир-винтил, който при някакъв диапазон входно налягане (мисля беше 8-16 бара) изкарва сравнително еднакво налягане на изхода :)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за един спор

Мнениеот van4ooo » Пет 09 апр 2010 17:04


И аз съм го чувал това по спомени ефекта беше отрицателен на руската бричка.В бутилката газта е течна а по тръбопровода в газообразно състояние(както запалката) а изпарителя я загрява допълнително а когато бутилката е пълна до горе влиза много течна газ в изпарителя тои неможе да я превърне в газообразно и колата почва да се дави (качва разхода)- поне така си мисля аз.


Потребителски аватар
kingpin_83
Мнения: 110
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за един спор

Мнениеот kingpin_83 » Пет 09 апр 2010 19:44


За горенето не занам, но със сигурност върви повече със пълна бутилка.


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Помощ за един спор

Мнениеот 4i4o-dido » Съб 10 апр 2010 14:58


van4ooo написа:И аз съм го чувал това по спомени ефекта беше отрицателен на руската бричка.В бутилката газта е течна а по тръбопровода в газообразно състояние(както запалката) а изпарителя я загрява допълнително а когато бутилката е пълна до горе влиза много течна газ в изпарителя тои неможе да я превърне в газообразно и колата почва да се дави (качва разхода)- поне така си мисля аз.

По същата логика при пълен резервоар с гориво/вез значение бензин или дизел/,същото оказва по-голям натиск върху помпа и т.н. и трябва да гори като хала.Да му мислят тогава тези с резервоари 60-80л.УЖАС!!!


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за един спор

Мнениеот van4ooo » Съб 10 апр 2010 18:23


Чичо :) не е точно така говориш за течни горива а някои хора с пълен резервоар им гори като хала защото вместо бензинови пари от EVAP клапана блика яко бензин.Въпреки,че няма изпарител газовата горелка вклучена към догоре пълна бутилка гори доста неприятно :wink: .


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: Помощ за един спор

Мнениеот Freak_in_VW » Чет 15 апр 2010 19:52


van4ooo написа:Чичо :) не е точно така говориш за течни горива а някои хора с пълен резервоар им гори като хала защото вместо бензинови пари от EVAP клапана блика яко бензин.Въпреки,че няма изпарител газовата горелка вклучена към догоре пълна бутилка гори доста неприятно :wink: .

Колега не бъркай автомобила с горелка , няма нищо общо!При газовата горелка като вземеш пълна бутилка и я запалиш на СЛАБ пламък ще си гори така докато свърши газта.Обаче ако я напечеш здраво (бутилката е на сянка и t не е по висока от ...15C )след по-мако от час бутилката замръзва и налягането спада доста рязко-много по-слаб пламък.При абтомобила колкото и да го газиш не можеш да постигнеш такъв разход че да вледениш бутилката.Разхода на колата зависи само от обем на мотора настройки и най-вече чепика на шофера.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за един спор

Мнениеот van4ooo » Чет 15 апр 2010 20:09


Колега не говоря за вледеняване а за навлизане на много течна газ в маркуча на горелката(или изпарителя.Докато работи горелката накараи някои да обърне бутилката наобратна за малко да видиш какво става.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: Помощ за един спор

Мнениеот Freak_in_VW » Чет 15 апр 2010 22:03


Става като на концерт на Rammstein !!! heavy metal zork heavy metal zork heavy metal zork
Ама дали ще сипваш по 5 лева всеки ден или ще я пълниш на max веднъж седмично(цифрите са условни!)-разхода си е същия.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Помощ за един спор

Мнениеот theultimate » Чет 15 апр 2010 22:47


През топлия изпарител трудно ще мине течна газ. На теория наистина по-високото налягане трябва да води до по-богата смес. Ама идва момента че газ за 5лв редовно свършва и караш до бензиностанцията на бензин....нещата се обезсмислят.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта