ABF с обикновенна газова

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот 150 кс » Съб 24 апр 2010 7:07


Аз знам ,поне при мен е така и майстора който ми я слага така ми и каза.Имам реле ,но то е за изклю4ванне на дюзите,а помпата върти горивото-от нея към мотора и се връща от излишното,ако греша някой да ме поправи,но аз знам ,4е при мен е така :beer




Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот van4ooo » Съб 24 апр 2010 13:57


:да: Една от причините да работи помпата на газ е с цел да се охлаждат инжекторите от бензина и не е лошо да се мине и някои километър на бензин хем да поотпуши инжекторите хем да изгорите позастоялия бензин и да сипите пресен.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот The_Machine » Съб 24 апр 2010 16:58


Мдамм...
Помпите не поддържат налягане, а си извъртат горивото, което помага да не се утаява бензина.
И все пак гледайте максимум на месец - месец и половина бензина да го сменяте... тоест дръжте колата малко над резервата и примерно веднъж месечно доливайте пресен бензин, в противен случай леките фракции в бензина се изпаряват и в резервоара остава един гнусен разтворител, който е доста агресивен...


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот 150 кс » Съб 24 апр 2010 21:09


The_Machine написа:Мдамм...
Помпите не поддържат налягане, а си извъртат горивото, което помага да не се утаява бензина.
И все пак гледайте максимум на месец - месец и половина бензина да го сменяте... тоест дръжте колата малко над резервата и примерно веднъж месечно доливайте пресен бензин, в противен случай леките фракции в бензина се изпаряват и в резервоара остава един гнусен разтворител, който е доста агресивен...


Колега адски си прав :beer ,затова моята я направихме като паля да пали на бензин и като поработи малко на място на две хиляди оборота си обръща автомати4но.Не съм специалист ама моя АБФ работи два пъти по хубаво на газ,явно вси4ко си ми е наред щото не съм имал и гърмел досега,дори и леко кихане :lol:
Може би е много важно на кво разстояние ще е изпарителя от дросела щото моя е на не пове4е от 20см


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот Escap3 » Вто 27 апр 2010 0:20


Колеги не става дума дали ГИ е по добре от обикновенна газова - То се знае
Просто моя приятел ме помоли да проверя дали мотора ще има проблеми с обикновенната газова, пита ме защото има повечето неща който са му нужни за да отиде на колата


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот IANSTO » Вто 27 апр 2010 1:47


150 кс написа:
The_Machine написа:Мдамм...
Помпите не поддържат налягане, а си извъртат горивото, което помага да не се утаява бензина.
И все пак гледайте максимум на месец - месец и половина бензина да го сменяте... тоест дръжте колата малко над резервата и примерно веднъж месечно доливайте пресен бензин, в противен случай леките фракции в бензина се изпаряват и в резервоара остава един гнусен разтворител, който е доста агресивен...


Колега адски си прав :beer ,затова моята я направихме като паля да пали на бензин и като поработи малко на място на две хиляди оборота си обръща автомати4но.Не съм специалист ама моя АБФ работи два пъти по хубаво на газ,явно вси4ко си ми е наред щото не съм имал и гърмел досега,дори и леко кихане :lol:
Може би е много важно на кво разстояние ще е изпарителя от дросела щото моя е на не пове4е от 20см


Аз лично се нуждая от малко разясняване как точно върти бензина !
Не търдя , че съм технически грамотен но при работа на бензин помпата подава максималния дебит от гориво на инжекторите . След което ... инжекторите ако не исползвуват цялото гориво а само определена част от него връщат осатака към резервуара . Това така ли е или не ?
Как тогава работи системата при работа на газ след като инжекторите не функционират , че малко се обърках ?


Escap3 написа:Колеги не става дума дали ГИ е по добре от обикновенна газова - То се знае
Просто моя приятел ме помоли да проверя дали мотора ще има проблеми с обикновенната газова, пита ме защото има повечето неща който са му нужни за да отиде на колата


Колеги , имате мнението на клубния газаджия , както имате и мненията на няколко потребители . Извода според мен е : ако е монтирана както трябва няма да имате никакви проблеми , но ако не е ще имате много срещи с газаджията


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот Escap3 » Вто 27 апр 2010 11:58


:да:


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот The_Machine » Вто 27 апр 2010 20:59


Обратната тръба на повечето уредби дори е по-дебела от напорната :)
Горивото минава през регулатора, пълни рейката, инжекторите взимат колкото е необходимо и остатъка се връща - съвсем спокойно обратката си поема целия дебит на помпата дори ако инжекторите са затворени...


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот 150 кс » Сря 28 апр 2010 11:31


Колега IANSTO какво зна4и максимален дебит,4е не разбрах нещо?
За мен отговора на темата е ,4е става,но трябва да се монтира от специалист,а не бръснар някакъв си. :beer


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот IANSTO » Чет 29 апр 2010 2:21


150 кс написа:Колега IANSTO какво зна4и максимален дебит,4е не разбрах нещо?


Това е максималното количество което ижекторите могат да инжектират в цилиндрите !
Това бе просто теза за работата на бензин .
Но както е описал колегата по горе то първо минава през реглатор и реика която подава необходимото гориво .
Малко ме е яд сега , защото преди половин година дадох 40 лв. да ми изолират помпата а се оказва съвсем излишно . Да не кажа вредно !


ttony
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 16 дек 2005 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот ttony » Пон 10 май 2010 21:43


40-50хил. км без нито един проблем с обикновена газова уредба. Изпарител Ловато, плочка. След 100км/ч на 2-ра се усещаше забавяне заради намаления от плочката дебит. Палене задължително на бензин и мигновено прехвърляне на газ. Бензиновата помпа беше спряна, при работа на газ.
Това беше преди 5-6 години, сега не бих сложил "обикновена газова".



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта