ABF с обикновенна газова

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

ABF с обикновенна газова

Мнениеот Escap3 » Съб 17 апр 2010 14:39


:arrow: Търсих но не намерих тема в търсачката
:x Та един приятел изка да си сложи на АБФ-а обикновенна газова щото не му се дават пари за ГИ :beat_butt2 аз му казвам че ще "киха-гърми" много и ще има доста неприятности на тоя 16V мотор, има ли някой колега който е с обикновенна газова на АБФ-а да каже как е, (Моля колеги който не са с обикновенни и си нямат на представа как стоят нещата да не пишат щото аз съм с обикновенна на АФТ и преди имаше доста негативни мнения но вече 30 000км нямам никакви проблеми :) )




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот The_Machine » Съб 17 апр 2010 23:16


Ремонтирал съм абф-и с обикновена газова... обикновено са с поцепени кутии за въздушен филтър, поскъсани въздуховоди от кутията към дросела... такива неща :)

Иначе за ставането - става и с обикновена, но колата ще се спъне и на бензин заради плочката...


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот van4ooo » Нед 18 апр 2010 19:36


Зависи как е направено маркуча се пречупва но не много.Не осещам разлика на бензин преди и след монтажа на газовата.Трябвати един инжектор симулатор и един ТАП(може и без него но има разлика във вървежа) и един клапан на филтърната кутия.За близо 100000км на метан е гърмяла 2-3 пъти защото нещо се беше скапило.


Потребителски аватар
toshko160
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 23:04
Автомобил: mk3
Двигател: 1.6 AFT
Местоположение: varna

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот toshko160 » Нед 18 апр 2010 19:49


колега сатава но всичко по колата трябжа да е перфектно ж запалитекната система схтото ако гр1мне не е мн добре и шще сажелява че не е сложил ГИ


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот IANSTO » Пон 19 апр 2010 1:30


Аз също съм с обикновенна но метанова ако това има значение !
Купих я с нея и в началото имах доста гърмежи . Понеже има монтирана отдушник ( или кихалка се нарича незнам точно как ) нямаше никакви поражения . При мен причината за гъмежите се оказа лошото състояние на вакумните маркучета ! Откакто съм ги сменил преди две години до сега не съм имал нито един гърмеж !
Сега имам проблем с работата на празен ход които се изразява в менене на оборотите . Надявам се след обслужване на испарителя да се реши !

Относно промяна в вървежа на бензин немога да дам обективно мнение , защото не съм я карал преди поставянето на уредбата . Това което мога да ти кажа е , че на няколко пъти съм я " пришпорвл " на бензин и ефекта бе подобен :horror: :horror: :horror:


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот 150 кс » Чет 22 апр 2010 22:02


Аз съм с такъв мотор с обикновена газова и нямам нито един гърмеж за 25-26000км,вси4ко е до настройки и естествено 4е като има нещо да не ти е наред ще гърми,но от много познати съм 4увал,4е абф-а перфектно става с обикновена газ,затова и такава си сложих и засега съм страшно доволен от вървежа и от разхода.


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот kakyra » Чет 22 апр 2010 22:08


Кажи на приятеля ти, като сложи обикновенна газ, да си няма проблеми да кара 2 дена на газ 1 набензин. Това е сигорен начин. Двигателя се задръства не се впръсква равномерно газта както бензина с инжекторите и идват много проблеми. Преди да слагам ГИ и аз мислих да слагам обикновенна но реших, че за 400лв. не си заслужава да си преебавам колата. Много съм доволен от ГИ-то и мога да ти кажа, че понякога ми се струва, че на газ върви мн. по- добре от колкото на бензин. Компютъра на ГИ-то прави магии. А това за 2/1 горивата, питах много познати който се занимават с газови глупости, та от 10 човека 1 да ми е казал, че няма да има проблем, а другите по този начин.


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот IANSTO » Пет 23 апр 2010 3:09


kakyra написа:Кажи на приятеля ти, като сложи обикновенна газ, да си няма проблеми да кара 2 дена на газ 1 набензин. Това е сигорен начин. Двигателя се задръства не се впръсква равномерно газта както бензина с инжекторите и идват много проблеми. Преди да слагам ГИ и аз мислих да слагам обикновенна но реших, че за 400лв. не си заслужава да си преебавам колата. Много съм доволен от ГИ-то и мога да ти кажа, че понякога ми се струва, че на газ върви мн. по- добре от колкото на бензин. Компютъра на ГИ-то прави магии. А това за 2/1 горивата, питах много познати който се занимават с газови глупости, та от 10 човека 1 да ми е казал, че няма да има проблем, а другите по този начин.


Здравей колега . Теб явно газаджиите много са те наплашили . Това дали ще е с обикновена или с газов инжекцион за бензиновите инжектори няма никакво значение ! И при двата случая те не работят когато колата се кара на газ . А относно карането на газ / бензин в съотношение с някакви дни въобще няма да го коментирам .
Ако можеш да дадеш малко повече информация за газавият си инжекцион ? Нещо като марка , цена ?

п.п. Хубаво е при поставянето на газова уредба да се постави и реле за бензиновата помпа , което да я исключва при работа на газ !


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот myrshavija » Пет 23 апр 2010 6:04


IANSTO написа:... Това дали ще е с обикновена или с газов инжекцион за бензиновите инжектори няма никакво значение ! И при двата случая те не работят когато колата се кара на газ ... [/color]

:да: Много на място.


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот 150 кс » Пет 23 апр 2010 7:29


IANSTO написа:
kakyra написа:Кажи на приятеля ти, като сложи обикновенна газ, да си няма проблеми да кара 2 дена на газ 1 набензин. Това е сигорен начин. Двигателя се задръства не се впръсква равномерно газта както бензина с инжекторите и идват много проблеми. Преди да слагам ГИ и аз мислих да слагам обикновенна но реших, че за 400лв. не си заслужава да си преебавам колата. Много съм доволен от ГИ-то и мога да ти кажа, че понякога ми се струва, че на газ върви мн. по- добре от колкото на бензин. Компютъра на ГИ-то прави магии. А това за 2/1 горивата, питах много познати който се занимават с газови глупости, та от 10 човека 1 да ми е казал, че няма да има проблем, а другите по този начин.


Здравей колега . Теб явно газаджиите много са те наплашили . Това дали ще е с обикновена или с газов инжекцион за бензиновите инжектори няма никакво значение ! И при двата случая те не работят когато колата се кара на газ . А относно карането на газ / бензин в съотношение с някакви дни въобще няма да го коментирам .
Ако можеш да дадеш малко повече информация за газавият си инжекцион ? Нещо като марка , цена ?

п.п. Хубаво е при поставянето на газова уредба да се постави и реле за бензиновата помпа , което да я исключва при работа на газ !

Колега незнам кой ти е казал,4е е хубаво помпата да се изклю4ва като работи на газ,но въобще не е хубаво,то4но обратното.Хубаво е да си върти горивото , :beer ина4е помпата заминава на кино.


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот kakyra » Пет 23 апр 2010 11:28


Добре, като няма разлика слагай си обикновенна газова на АБФ-а. Няма да споря тъй като не съм много запознат, но точно компа на ГИ-то е като инжектора на бензина. И въпреки всичко, ако не за друго поне мощноста не е мръднала. Усещам я при скорости от към 140 нагоре, и то само в ускоряването (почва да се усеща по леко ускорение). А моята е за 920лв. на изи газ с година цялостна гаранция и тн. Недей да пестиш 400лв. за газ, ще ти излезнат мн. нагорно.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот theultimate » Пет 23 апр 2010 12:35


Тия 400лв ще заминат за година, година и малко от 1-2л по-висок разход на обикновенната газова.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот myrshavija » Пет 23 апр 2010 18:21


kakyra написа:... точно компа на ГИ-то е като инжектора на бензина...

Какво каза :?:


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот kakyra » Пет 23 апр 2010 22:51


Казах, че компютъра на ГИ изчисява точно колко газ се впръсква. Обикновенната си подава едно и също количество. Стига бе, правите нещо без да научите за него. Седмица съм чел за тези неща, разлики и тн. Сега признавам, че хабер си нямам от каквото и да е по двигател инжекциони и тн. но това за компютъра каква му е дейноста знам. Но за колегата който пита и е пуснал темата пак ти казвам не правете икономий, че после солено излизат.


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABF с обикновенна газова

Мнениеот IANSTO » Пет 23 апр 2010 22:55


Колеги не се сърдете !!
В темата не става въпрос кое е по - добро газовия инжекцион или обикновенната газова . Говорим дали абф може да се кара с обикновенна газова , което е напълно възможно . Колегата споделя , че няма пари за Г.И. и търси по евтин вариант . Иначе наистина съм съгласен , че Г.И. е по добрият вариан , но е и по скъпият .


150 kc написа:
IANSTO написа:п.п. Хубаво е при поставянето на газова уредба да се постави и реле за бензиновата помпа , което да я исключва при работа на газ !


Колега незнам кой ти е казал,4е е хубаво помпата да се изклю4ва като работи на газ,но въобще не е хубаво,то4но обратното.Хубаво е да си върти горивото , :beer ина4е помпата заминава на кино.


Ами според мен точно там е проблема колега . Тя не го върти а само поддържа налягане . А всъщност налягането не е нужно по време на работа на газ ! ( поправете ме ако греша )



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта