Ъгъл на запалването на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
ivaylito
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Ъгъл на запалването на газ

Мнениеот ivaylito » Пон 19 апр 2010 8:48


Колата е голф 2 1,6 карбуратор.Сутрин ако реша да паля на бензин пали от раз няма проблем,аз обаче искам да паля на газ,а колата пали доста трудно от 2-3 път и с доста въртене на стартера.Ъгъла на заплването ми е настроен на 18 градуса,а знам че за газ тряабва да е около 20-21 градуса.Въпроса ми е тези 2-3 градуса на вакумния регулатор на къде тряабва да ги въртя-по часовниковата стрелка или обратно на часовниковата.И след като променя ъгъла дали това ще се отрази на разхода,защото сега ми гори на газ 7 извънгардско и 10 градско и съм доволен да не да го разваля,или най-добре да си паля на бензин и да минавам на газ.Какво бихте ме посъветвали?Благодаря предварително.




rado_thunder
Мнения: 119
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ъгъл на запалването на газ

Мнениеот rado_thunder » Вто 20 апр 2010 13:10


Много хора казват че е по-добре да се пали на бензин и като позагрее колата да се прехвърля на ГАЗ. Преди и аз имах Г2 1.6 с карбуратор Пиербург братчеда в Благоевград ми я направи от рас да пали на газ и нямах никакви проблеми дори и зимата само като е мног студено палех и чаках 5 мин на място да поработи колата щото тръгнеш ли замръзва изпарителя. При палене на газ в студено време се ебават мембраните ама мисля че 20-30 лв за мембрани са по-добре от колкото да даваш около 100лв на зима за бензин, но вече ти си решавай какво да правиш.


Потребителски аватар
IcoEZ
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 27 ное 2008 17:47
Автомобил: VW Golf 2 1990
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: Шумен

Re: Ъгъл на запалването на газ

Мнениеот IcoEZ » Вто 20 апр 2010 15:46


Като въртиш обратно на часовниковата стрелка ъгъла на запалването се увеличава. Ако искаш бележи си както е в момента и завърти леко делкото с ококло милиметър да мръдне за проба да можеш после да си го върнеш както е било.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта