мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот rim » Пет 23 апр 2010 22:53


Здравеите!Интересуваме поставял ли е някой от вас ламбда контрол система Ланди Ренцо във фирменният сервиз на Ланди Ренцо в Пловдив или Ямбол ?Моля дайте впечатления за тези два сервиза.




Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот Dino18 » Съб 24 апр 2010 8:45


Ако ще слагаш Ланди Ренцо знай че е добре всико да е тяхно .Казвам го защото има значение и изпарителя какъв е. Не че няма да работи и с друг но може да имаш и проблеми.Аз съм с БРЦ но този например не е сполучлив вариант.


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот rim » Съб 24 апр 2010 9:43


Смятам всички компоненти да са на Ланди Ренцо.Но тука във Варна не успях да намеря сервиз за газови уредби и да са слагали ламбда контрол система а пък аз не искам някой да се учи на колата ми все пак не са малко парите които струва целият комплект. :)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот van4ooo » Съб 24 апр 2010 21:09




Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот Dino18 » Вто 27 апр 2010 6:26


В Ямбол ще ти инсталират газовата точно както си е по всички правила, придъжат се точно към тия неща.Това което липсва ти го казах .В Пловдив също ми изглеждат много свестни . И на двете места са отзивчиви хора.Ако искаш обади се ако ресшиш да слагаш независимо в кой от двата града. Успех.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот velinsl » Пет 07 май 2010 22:20


Каква е цената на монтажа в Ямбол?


jorogas
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и унас

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот jorogas » Съб 08 май 2010 8:04


Зависи от много неща


Dino18
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот Dino18 » Съб 08 май 2010 20:55


Нормални са чените им ,не са надути.А работата им по инсталирането им е много- добра ,изпипват ги нещата.


rim
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 юни 2007 22:23
Автомобил: Ford Galaxy
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Варна

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот rim » Нед 09 май 2010 21:41


Здравеите!Цената която ми обявиха в Ямбол е 700 лева с изпарител ЕС04 с една година гаранция или 50000 км и 800 лева с изпарител SE81 с 2 години гаранция или 80000 км.
В Пловдив ми обявиха цена от 670лв. за първия вариянт и 720лева за вторият .Във Варна ми обявиха цена от 950 лева с една година гаранция.Има разлика в обявените цени и аз не мога да разбера на какво се дължи.Лошото е че ако отида в Ямбол да ми поставят газовата след 500 км. сигурно ще трябва отново да ми я донастройват и ще се наложи да ходя пак там.Продължавам да търся газаджии във Варна които са монтирали ламбда контрол но засега търсенето е безуспешно.Поздрави от мен!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот zfa159 » Сря 26 май 2010 9:07


А ти сигурен ли си,че искаш ламбда контрол? mhihi Аз си монтирах (Пасат 1.8 моно) но на фирмата АЕВ (италиански пак,доста хвален).След като ми скъса нервите в продължение на близо година,през която никой не можа да го регулира като хората,го изхвърлих понеже колатъа харчеше убииствено много гориво и не вървеше никак добре.В резултат на това ми замина катализатора (разтопи се заради богатата смес на газ) и чисто новта лабда сонда,коятос е наложи да си купя за да могат въобще да направят нещо с ламбда контрола и да се мъчат да го регулират и настройват.Съответно накрая го разкарах от колата и оттогава нямам ама никакви проблеми.Върви по-добре в градски условия и извън и харчи с около литър и половина/два по-малко на 100км.
По повод Ланди Ренцо - колегата ми си купи колата с монтирам ламбда контрол,който бе прегледан от хора тук,в България след покупката и имаше сходни проблеми на моите - лоша динамика на колата,висок разход....мъчиха го известно време и накрая просто го разкарахме и си мина на обикновенно кранче за газ....колата се роди и ефекта бе като при мен - по-нисък разход,доста по-добър вървеж и динамика.Колата е Рено Лагуна 2.0 16V .
Съответно си водих дискусия с доста хора преди да си купя ламбда контрола ми и те ми обясниха предимствата и недостатъците му.Предимството е,че регулира горивната смес така,че тя да е оптимална,защото иначе при кранчето тя се променя значително по-грубо при подаване на газ на колата.Предимство е ,че уж удължава живота на ламбда сондата и катализатора.
Недостатъците са основно в самия принцип на действие на устройството....като подадеш газ то трябва да отвори стъпоковото моторче,за да подаде повече гориво,което отнема малко време,после трябва да изгори подаденото количество и да получи сигнал от ламбда сондата (която трябва да работи мног точно и вероятно ще трябва да смениш твоята,както беше при мен),оттам вече си променя още положението на степ-моторчето и регулира подаването на горивото така,че то да е оптимално.Проблема е,че това е напълно неприложимо в градски условия,понеже адаптирането на адекватна горивна смес,отнема поне 2-3 секунди,а ти за това време вече си внесъл промяна в режима на двигателя (подал си още газ или вече спираш или пък си пуснал педала) и процеса започва отначало.Това води до разни аномалии в работата на двигателя в градски условия,като недостиг на мощност в първия момент или отатъчна газ,която не изгаря добре.
Съответно за извън града работата е по-добре,понеже там процесите се случват малко по-бавно и съответно има време за реакция на ламбда контрола и нещата са малко по-приемливи,но примерно ми се е случвало ако изкзачвам нанагорнище и съм дал газ до дупка,в един момент ламбда контрола да отчете богата смес,понеже влиза много газ,която не изгаря добре и съответно излиза много газ и в този момент да свие моторчето докато докара леко бедна смес,което е пагобно за твоето изкачване понеже падаш с поне 15-20км/ч надолу...да видиш кактерих Вкарел с 60км/ч mhihi .Точно поради тази причина (твърде бавното и понякога неадекватно поведене) го разкарах от колата си.
Специално при Ренцо-то трябва добре да си помислиш дали искаш да го слагаш изобщо,понеже после махането му изцяло е доста сложен процес т.е. в контролера са си релетата за газ/бензин и всичко и ако решиш после да го махнеш,тогава става сложно,защото трябва да се смени и копчето и нивомера,ако ти сложат такъв,който показва вътре колко газ имаш.
Да,ти ще излезеш със становището,че то има гаранция - добре,има я,ама нищо не пречи 1 година да киснеш по сервизите и да се караш с хората или 50 000км да се мъчиш,докато ти писне и го изхвърлиш от колата.При мен така стана.Те и колегие в сервиза,където я монтират, нямат какво да направят - просто системата не може да бъде по-оптимална или по-прецизна...затова измислха газовия инжекцион :) .Каквото и да сменят,каквото и да правят - тя така си работи като принцип.
А ти така и не си казал каква е колата...и не е лошо да се позамислиш да дадеш още малко парички и да минеш направо на ГИ .Там поне няма грижи и разхода е значително по-малък.Дори на моно,може да се сложи така че няма проблем.
:beer


Потребителски аватар
lambi
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: мнение сервиз за поставяне на ламбда контрол система

Мнениеот lambi » Сря 26 май 2010 14:30


колега кажи каде си питал че да не пълним темата



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта