Въпрос за вакумен изпарител ловато

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
petarlp
Мнения: 91
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот petarlp » Сря 28 апр 2010 11:29


Колеги имам следния въпрос. Преди 2 години ми сложиха на колата газово устройство с вакумен изпарител на ловато. Газовата беше ползвана на предната ми кола лада самара. Попитах когато ми слагаха газовото дали ще стане на новата ми кола и отговора беше , че проблеми няма никакви. Колата е vw golf3 1.4mi ABD . Още щом монтираха уредбата забелязах , че колата не пали на газ студена . Палих я на бензин , защото ми казаха , че е по-добре за колата. Ок 2 години никакви проблеми карах си колата палих я на банзин . Но скоро почна да гори повечко и отидох при други газаджии за да я погледнат. Оказа се , че има нужда от смяна на мембраните . Ок смениха ги разхода стана по-приличен , но паленето на студен двигател(и то само сутрин , при повече от 3-4 часа неработил двигател) отново е трудно. Обясниха ми новите майстори , че тази газова уредба не е за моята кола защото е с вакумен изпарител и за това го прави въртела. Явно в началото не може да подкачи газ. Сега вече се чудя на кого да вярвам. Има ли някакво значение от колата нали за да пусне газ просто трябва да се появи вакум към изпарителя? В началото не е толкова силен ли ? Питам защото на ладата нямах грижи с паленето. Благодаря предварително.

Последна промяна от petarlp на Чет 29 апр 2010 7:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот The_Machine » Сря 28 апр 2010 21:46


По-скоро мястото, от което са взели вакуум е кофти :)
Или пък дърпа въздух от някъде - например тампона под моноинжекцията...

Пробвал ли си с обогатител дали ще запали?


Потребителски аватар
petarlp
Мнения: 91
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот petarlp » Чет 29 апр 2010 7:57


За тампона на моното съм 100% сигурен че е напълно здрав . А и преди 1 година го сменях . На бензин пали от раз , дори и при -20 тази зима :) . Явно наистина е кофти мястото от където взимат вакума. Ще взема да щракна една снимка на изпарителя ако може да ми помогнете.
Странното е , че след като запали двигателя . Гася колата и пали като пушка на газ. Явно само в началото не му стига вакум да подкачи.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот i.e.i » Чет 29 апр 2010 8:38


Пробвал ли си да натиснеш копчето за принудително подаване на газ преди палене?


Потребителски аватар
petarlp
Мнения: 91
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот petarlp » Чет 29 апр 2010 8:47


Да и няма резултат . Натискам го 2-3 пъти на контакт и пак не пали. По принцип да не трябва да се задържа по-дълго време?


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот Peterman » Чет 29 апр 2010 8:58


Аз също не можех да паля на газ сутрин, а също и като минат няколко часа и колата изстине.
Дълго ходне по мъките и накрая ликвидирахме проблема - при студен двигател дроселовата клапа е затворена (с дупчен карб съм), а на газта и трябва въздух, при мен някаква пластина на автоматичния смукач се била прецакала. И така сложихме една ламаринка която да спира затварянето на дроселовата клапа съвсем докрай - т.е. при крайно затворено състояние пак има 2 мм отвор. от тогава пали на газ и при минус 10 гр. :applause:


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот i.e.i » Чет 29 апр 2010 9:18


petarlp написа:Да и няма резултат . Натискам го 2-3 пъти на контакт и пак не пали. По принцип да не трябва да се задържа по-дълго време?

Първо провери дали работи(трябва да се чува).Натиска се и се задържа 2,3 ,5 сек.(различно е).
Ако всичко ти е изправно-реглаж (празен ход и тройник)


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот vladtod® » Чет 29 апр 2010 12:44


petarlp написа:Да и няма резултат . Натискам го 2-3 пъти на контакт и пак не пали. По принцип да не трябва да се задържа по-дълго време?

В зависимост от разстоянието на маркуча от изпаритела до дросела варират секундите,след това със малко газ въртиш на стартер иначе става преобогатяване и пак не пали.Просто трябват експерименти стига всичко по центровката ,въздушния филтър ,палци ,свещи и т.н. да е наред.


Потребителски аватар
petarlp
Мнения: 91
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот petarlp » Чет 29 апр 2010 19:55


Благодаря на всички за съветите . В момента поне се радвам , че разхода е доста добър след смяната на мембраните 10-11л/100км газ , докато преди беше 14-15л. :-) .Говорим за разход в града. Още не съм я пробвал извънградско .


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за вакумен изпарител ловато

Мнениеот mIRIx » Вто 18 май 2010 21:15


Колега petarlp по принцип на моноинжекция се слага електрически изпарител с автоматичен ключ който пали на бензин ислед преминаване на определени обороти около 2000 обръща на газ. При него има първоначално подаване на газ. Когато палиш на газ може да пробваш да припомпиш на обогатителя 2-3 пъти и тогава да въртиш. Другото което е имаш ли плочка и къде е сложена под или над дюзата



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта