колата често гасне като се остави на свободен ход

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
BoXeR_555
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

колата често гасне като се остави на свободен ход

Мнениеот BoXeR_555 » Съб 15 май 2010 6:38


Проблема е следния,колата често гасне като се остави на свободен ход или пък ако не изгасне не работи изобщо гладко.Другия2 проблем,е че ако и авам газ и мине определени обороти и изключа от скорост колата автоматично двига на 3500-4000 оборота и си стой форсирана.Ако вклуча на някоя скорост и намаля оборотите си падат или пък някой път се орпавя от почукване на педала леко и оборотите се нормализират.На бензин тези номера не ги прави и за това изключвам да е жило на педала.




Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Проблем с газовата :(

Мнениеот Peterman » Съб 15 май 2010 12:00


смянял ли си консумативи скоро - въздушен филтър, мембрани почистване на газов филтър? не каза каква е колата и mi или карбуратор


Потребителски аватар
BoXeR_555
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с газовата :(

Мнениеот BoXeR_555 » Съб 15 май 2010 16:50


Моно е.Значи цялата газова уредба без изпаритела е чисто нова.Изпаритела дефакто и той си е нов защото на предишната кола преди да я бракуват се използва по-малко от месец и е БРЦ с доста голям капацитет.Филтъра го смених преди 10 дни.


Потребителски аватар
BoXeR_555
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с газовата :(

Мнениеот BoXeR_555 » Нед 16 май 2010 0:52


Още един проблем май изникна и той е голям разход.В сряда напълних уредбата към 23-24 литра и днес ми свърши и съм изминал около 130-140 км.Възможно е да е от газостанцията защото не ми вдъхва доверие,но се пак си е доста.Утре ще сипя на ОМВ да видя какво ще стане и колко ще харчи.Няой ще ми каже ли горе долу как да си регулирам сместа.Аз съм само с едно кранче.Попринцип сега си го регулирах на една на улицата като гледах колата как ускорява.Отварях клапата доакто не усетих че нямаше зачудване при набиране на колата и горе долу си поемаше ускорението като на бензин.Так ли трябва да бъде или аз грешно мисля?




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колата често гасне като се остави на свободен ход

Мнениеот The_Machine » Нед 16 май 2010 18:34


Koлкото до предишнните проблеми - почисти и си смажи стъпковото моторче...


Потребителски аватар
BoXeR_555
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: колата често гасне като се остави на свободен ход

Мнениеот BoXeR_555 » Нед 16 май 2010 20:59


Мерси колега,ще гледам да го нарпавя това.Но нямаше ли същшото да ми го прави и на бензин ако е от него?


Потребителски аватар
hashashin_BAC
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: колата често гасне като се остави на свободен ход

Мнениеот hashashin_BAC » Сря 19 май 2010 15:06


Здравей колега,
и Аз имам същият проблем, вдигането на обороти ми се появяваше само като е студено, иначе почти всеку пут като я пусна по инерця гасне в движение.
колкото до бензиностанцийте и на мен ми се е случвало съштото бях заредил в Лукоил 25лв и не бях минал повече от 40 км, помислих си че е газовата уредба, отидох на газаджия(един приятел, удари ми един кес, и ме прати да напълня бутилката) :Mr Green Fun :beat_butt2
от тогава зареждам само на ШЕЛ или ОМБ, на лукоил гаста нещо не ме кефи, колата ми няма никаква мощност(и не ми се дават пари за въздух) :bishop


Потребителски аватар
BoXeR_555
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 19:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: колата често гасне като се остави на свободен ход

Мнениеот BoXeR_555 » Чет 20 май 2010 6:47


Заредих на ОМВ и нещата от към разход май се пооправиха,но ще видим когато м исвърши газта в колата на колко км е,но проблма с оборотите си остава



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта