въздух в бутилката

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
CASISA
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

въздух в бутилката

Мнениеот CASISA » Сря 19 май 2010 23:29


имам един въпрос правилно ли е или не е да се развива периодично тръбичката преди газовия клапан да се изпуска налягането тъй като след свършване на газта в бутилката /колата не пали дори на газ / остава някакво количество въздух / нивомера си показва някаква мин стойност -не е повреден пояснявам/ един познат на 1.5-2 седмици развива тръбичката за да излезе този въздух ли е газови пари ли е.........та ако е правилно пояснете за що се прави




Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въздух в бутилката

Мнениеот IANSTO » Чет 20 май 2010 0:21


CASISA написа: ....... след свършване на газта в бутилката /колата не пали дори на газ / ........


Можеби тук сте се объркали и сте имали впредвид , че след свършване на газта в бутилката и след последващото зареждане колата ви неможе да запали на газ ( а защо на газ нетрябва ли да палите на бензин )

Не е нормално да се отвиват и завиват тръбички !!



Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Re: въздух в бутилката

Мнениеот MobilLife » Чет 20 май 2010 14:59


Вече 6 год. карам на газ ама такова чудо не съм правил.....


Lachi
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 17 май 2010 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: въздух в бутилката

Мнениеот Lachi » Чет 20 май 2010 17:22


Даже е грешно да се развиват, защото се деформират уплътнителните сфери и започва да изпуска газ. Това, което излиза при развиване на тръбичките е изпарена газ, която при зареждане се сгъстява и се намира над течната фаза на газта и не пречи на работата на двигателя.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въздух в бутилката

Мнениеот The_Machine » Чет 20 май 2010 19:15


аз само така да попитам при херметично плътна система откъде ще се вземе тоя въздух? :)
Да, има някакво минимално количество, но то си седи в бутилката и не пречи...


CASISA
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: въздух в бутилката

Мнениеот CASISA » Чет 20 май 2010 23:06


и аз му казах че според мен не е правилно но нали знаете внушението на хората е голяма работа -той почна да спори че така било по добре поради измислени от него ред причини и аз за това реших да питам за да разбера--- Но митът е разбит


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: въздух в бутилката

Мнениеот azrod » Нед 23 май 2010 1:37


Това, че нивомерът ти показва нещо дори и малко, а колата не върви на газ НЕ означава, че това е въздух. Има си някакво минимално налягане за работа на двигателя и в такъв случай съм чувал, че газта не може да се изразходи до последния грам и да остане абсолютно празна бутилката.

Има и малка вероятност това, което е в бутилката при отказ да работи ДВГ на газ да е въздух - откъде ли ... ами както се добавя вода в бензина и нафтата, така може да се добави и въздух в газта :))))


CASISA
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: въздух в бутилката

Мнениеот CASISA » Нед 23 май 2010 20:39


до колкото знам зареждането на газ става на принципа на пулвелизатора /кото първобитните самоделни бояджийски духалки -където сипваш боя в един малък съд духаш през една тръбичка и отпред боята излиза на пара/ така че е важно с кокво налягане ви зареждат колата защото колкото е по малко налягането то толкова повече ще е въздухът срямо газта по мои сведения гледайте манометъра на колонката да е над 9 атмосвери незнам точно но мисля че от 9.5 до 11.5 е в нормите ако греша нека някой по компетентен ме поправи на бензиностанция мен лично са ми зареждали на 6.5 атмосвери за 5лв - минах 27км с мъки като там където си зареждам по принцип с 5 лв минавам 40-45км



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта