настройка на оборотите голф 3 1.8ми

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот 4i4o-dido » Пон 31 май 2010 16:36


Mapoka написа:
4i4o-dido написа:Дай кода на мотора.ААМ/ABS/ADZ ги дават 700-1025.По принцип трябва да се провери центровката/предварение 6*+-1,а самите обороти се увеличават от настройките на компа/с VAG COM/.
Ако искаш пиши на ЛС.


Я разкажи как става с VAG COM-а, че ми стана интересно.
Същата работа съм и аз, въртят се около 750-800 и на газ и бензин, а ме дразни.
Като и дам аванс от делкото, оборотите са добри, но като поработи 15-20 мин загряла, стават около 800 и толкоз.

С VAG-COM естествено първо проверяваш за грешки,ако искаш си ги пишеш и ги изтриваш .След това влизаш в сервизните/базови /настройки и с адаптацията ги променяш/зависи от модификацията на програмата-аз ползвам 311/409/.Промяната с една единица ги вдига с 25 оборота.Докато не дадеш да се запишат,излизайки от режима,си оставят предишните.В този режим ако имаш и обикновен стробоскоп,можеш да си видиш и предварението,защото в този момент компа не играе.Ако пуснеш стробоскопа и не си в режима ще видиш как белега бяга постоянно,защото компа си го мести според него.




Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот Mapoka » Вто 01 юни 2010 9:30


4i4o-dido написа:С VAG-COM естествено първо проверяваш за грешки,ако искаш си ги пишеш и ги изтриваш .След това влизаш в сервизните/базови /настройки и с адаптацията ги променяш/зависи от модификацията на програмата-аз ползвам 311/409/.Промяната с една единица ги вдига с 25 оборота.Докато не дадеш да се запишат,излизайки от режима,си оставят предишните.В този режим ако имаш и обикновен стробоскоп,можеш да си видиш и предварението,защото в този момент компа не играе.Ако пуснеш стробоскопа и не си в режима ще видиш как белега бяга постоянно,защото компа си го мести според него.


Мога да кажа че при мене както винаги, нищо не става.
Явно "контролера" е твърде стар модел и не може му се наля акъл.
На адаптация ми тръгва само канал 00, а излиза че е "неуправляем"
На базови настройки, същото като на meas "blocks"
(пак само канал 000, ама аз там се примирих че немога нищо да разчета)
Изображение

ПП почти 100% съм сигурен че на по новите модели всичко ще си функционира (поне според аутодата, новия модел ел инст е с/д 07.'94)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта