настройка на оборотите голф 3 1.8ми

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Чет 27 май 2010 18:35


Колата е с изпарител Ловато електрически но държи 800 оборота и са му ниски!Интересува ме от къде да ги вдигна малко!От врътката за ускорителнато платно не стана!Някакви идеи!Гледам има още един винт от него ли да е?




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот i.e.i » Пет 28 май 2010 7:11


От пласмасовата "врътка" на изпарителя.
Какъв мотор е и колко са на бензин?


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Пет 28 май 2010 16:45


пробвах не стана от нея 1.8МИ и на бензин и на газ са 800


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот i.e.i » Пет 28 май 2010 16:50


Еми значи трябва да са толкова(ако е верен обототомера) ,моторчето(МПХ) ги контролира.Защо искаш да ги вдигнеш?


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Пет 28 май 2010 17:30


Защото работи неравномерно и претриса като ги увелича на 900-1000 работи добре


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот i.e.i » Пет 28 май 2010 17:44


Може и проблема да не е в реглажа.Започни с откачане на акумулатора и засмукване на въздух(вкл.от някое маркуче за вакум),състояние кабели,свещи.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот toni_tv » Пет 28 май 2010 18:53


И аз съм с такъв двигател и същия изпарител и при мен оборотите са някъде толкова на газ и бензин но нямам проблеми. Съмнява ме да притриса от това че са толкова явно проблема е някъде другаде


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Пет 28 май 2010 18:57


на бензин не претриса на газ го прави!Всичко по тоците и свещите е ОК


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот 4i4o-dido » Съб 29 май 2010 8:38


mitakathvp написа:на бензин не претриса на газ го прави!Всичко по тоците и свещите е ОК

Дай кода на мотора.ААМ/ABS/ADZ ги дават 700-1025.По принцип трябва да се провери центровката/предварение 6*+-1,а самите обороти се увеличават от настройките на компа/с VAG COM/.
Ако искаш пиши на ЛС.


Потребителски аватар
IcoEZ
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 27 ное 2008 17:47
Автомобил: VW Golf 2 1990
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: Шумен

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот IcoEZ » Съб 29 май 2010 9:52


Щом като на бензин е добре а го прави само на газ значи сместа не е наред нещо пробвай вместо за развиваш по-малко да завиваш пластмасовия винт на изпарителя докато оборотите се успокоят и всичко ще си дойде на място, ако ли не на газ анализатор. Успех!


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Съб 29 май 2010 13:32


4i4o-dido написа:
mitakathvp написа:на бензин не претриса на газ го прави!Всичко по тоците и свещите е ОК

Дай кода на мотора.ААМ/ABS/ADZ ги дават 700-1025.По принцип трябва да се провери центровката/предварение 6*+-1,а самите обороти се увеличават от настройките на компа/с VAG COM/.
Ако искаш пиши на ЛС.

Мотора е АБС


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот i.e.i » Съб 29 май 2010 17:35


Ще ти напиша как реших сходен проблем :
На маркуча до сервото има 2 разклонения 5мм, едното запушено с гумена тапа, а другото е за клапата на вътрешната циркулация. Просто маркучето което влиза в него беше хлабаво(клапата си функционираше), но въздуха, който влизаше, беше достатъчен за вибрации на празен ход. Резнах 1см от маркучето и готово.
Колкото до изпарителя, ако не си пипал месинговия винт отстрани, не го пипай. Ако си го въртял, го завърташ почти до край(без да стягаш).Пластмасовият винт го завиваш(по посока на часовника) и започваш да развърташ докато спре да повишава оборотите.
За да провериш състоянието на гумичките, откачаш едната букса от клапана за празен ход, даваш на контакт и от маркуча(предварително откачен) между изпарителя и моното не трябва да излиза газ.
Напиши по-подробно от кога е проблема(има ли някаква друга интервенция) и работила ли е преди това нормално.


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот mitakathvp » Съб 29 май 2010 18:47


При мен тоя маркуч като го натисна се чува как излиза въздух ще го проверя! Няма др интервенции от скоро си е сложих сам гаста всичко е наред разход и ускорение само претриса на ПХ!Мерси бате :bowdown


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот balamata » Съб 29 май 2010 21:14


i.e.i написа:Ще ти напиша как реших сходен проблем :
На маркуча до сервото има 2 разклонения 5мм, едното запушено с гумена тапа, а другото е за клапата на вътрешната циркулация. Просто маркучето което влиза в него беше хлабаво(клапата си функционираше), но въздуха, който влизаше, беше достатъчен за вибрации на празен ход. Резнах 1см от маркучето и готово.
Колкото до изпарителя, ако не си пипал месинговия винт отстрани, не го пипай. Ако си го въртял, го завърташ почти до край(без да стягаш).Пластмасовият винт го завиваш(по посока на часовника) и започваш да развърташ докато спре да повишава оборотите.
За да провериш състоянието на гумичките, откачаш едната букса от клапана за празен ход, даваш на контакт и от маркуча(предварително откачен) между изпарителя и моното не трябва да излиза газ.
Напиши по-подробно от кога е проблема(има ли някаква друга интервенция) и работила ли е преди това нормално.
Същия проблем имах и аз.И откакто запуших и двата въпросни отвора на маркуча до сервото и край с проблемите.Сложих силикон и в двете дупки и навих изолир за по сигурно и оттогава оборотите са ми около 1000 на празен ход и при двете горива.Оттам като смуче въздух и обедняваше много сместа.Същия ефект се получава и при скъсан тампон на моното.


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: настройка на оборотите голф 3 1.8ми

Мнениеот Mapoka » Нед 30 май 2010 10:55


4i4o-dido написа:Дай кода на мотора.ААМ/ABS/ADZ ги дават 700-1025.По принцип трябва да се провери центровката/предварение 6*+-1,а самите обороти се увеличават от настройките на компа/с VAG COM/.
Ако искаш пиши на ЛС.


Я разкажи как става с VAG COM-а, че ми стана интересно.
Същата работа съм и аз, въртят се около 750-800 и на газ и бензин, а ме дразни.
Като и дам аванс от делкото, оборотите са добри, но като поработи 15-20 мин загряла, стават около 800 и толкоз.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта