Гасне при спиране с двигателя - помощ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот jordancho » Пет 20 май 2011 9:16


Не, на бензин не гасне, но понякога и там ми пропадат оборотите, точно за това си мисля, че ЕКУ-то се шашка, но на бензин някак си успява по бързо да се опомни и не гасне. То вярно, че МПХ се грижи за оборотите, но то е просто един изпълнителен механизъм, който се управлява от ЕКУ-то, и ако не го управлява както трябва, ето ти и резултата.
Не е от месинговия винт, сума ти пъти съм го вадил и съм го чистил, и не е затворен до край, та нали той пуска газта за празния ход и ако го затворя до край двигателя ще изгасне.
Много съм си играл с изпарителя и с месинговия винт и пластмасовия дето е за чувствителността - и него съм го настройвал по 2-3 различни начина, по книга от производителя, със затваряне докато спре да пуска газ, с леки потегляния, и резултата е все същия - докато работи перфектно и изведнъж пропадат оборотите и на другия ден пак си работи перфектно.
Изпарителя е Lovato (преди 3 години го взех чисто нов от магазина) и аз мислех, че е за профилактика, защото в началото като сложих газовата не съм имал никакви проблеми, но според газаджията е малко вероятно мембраните му да се прецакат само за 3 години.




Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот jordancho » Вто 31 май 2011 13:55


От 2 дни пак проблеми :banghead:
Всичко си работеше чудесно и изведнъж пак започнаха да пропадат оборотите, даже започна и да гасне, направих поредната настройка на газовата и всичко отново си заработи нормално, на следващия ден пак тръгвам и пак нямам нормални обороти, отново правя настройка и пак всичко заработва, и още следобед тръгвам от работа и пак проблеми, съответно пак настройка и така.
Започвам сериозно да си мисля, че проблема ще идва от изпарителя; според мен не е логично при работна температура, първата настройка, ако завия месинговия винт до край почти да ми гасне двигателя поради бедна смес, а при следващата пак при работна температура дори и завит до край да не оказва никакво влияние (дори ламбда монитора ми отчита богата смес).


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот jordancho » Вто 28 юни 2011 21:34


Здравейте колеги,
та значи след поредица от настройки на газовата, вече всичко си работи нормално - почти месец не съм имал проблеми. Не знам това с многото настройки защо се получи, може би, защото едновременно рестартирах ЕКУ-то, вкарах го в ускорен празен ход и пренастроих газовата, преди ЕКУ-то да успее да се самообучи както трябва, но както и да е, важното е, че вече работи и повече от 1000 Км нямам проблеми. Разхода на гориво не се промени от "ускорения празен ход" - градско между 9 - 10 L. на 100, а извънградско със спокоино каране (с около 100 Km/h) паднах на малко под 8/100 газ.
А оборотите на празен ход нормално ми са около 980, а при големи резки натоварвания не падат под 950. Та значи за сега постигнах ефекта който целях със "ускорения празен ход" и няма никакви неприятни последици от това, дано и за в бъдеще да си работи.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот agent_kowalski » Пет 08 юли 2011 20:07


Колега смени си изпарителя...за 3 години не може нищо да му няма..дори бакшишите,дето не гасят колите за 3 години го сменят.Отвори го и виж положенито как си се мъчил цяла година с това..щом ти бяга центровкта то е ясно че изпарителя не е наред...


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот passat19911800 » Сря 24 авг 2011 18:27


аз така я настройвам: рестартирам компа, на студен двигател откачам плюса и така престоява доста време, сменям въздушния филтър, закачам и регулирам газовата уредба и карам. При необходимост донастройвам малко. След това нищо не се пипа защото наистина, ако доста се пипа се натрупват доста грешки. Провери си тампона на моното и всички тръбички за въздуха, защото те правят такива мизерии. При скъсан тампон ще ти претриса при потегляне. При натрупване на много грешки колата ще работи зле както на бензин така и на газ. Моя изпарител е на пет години и е пушка. Но това с трупането на грешки, докато го открия ми разказа играта една хубава лятна вечер. :banghead: Установил съм че най-доброто решение е проверка на всички ситеми и рестарт и нова настройка. В 99% от случаите след това не можеш да си познаеш колата и като разход и като вървеж. :applause:


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Гасне при спиране с двигателя - помощ

Мнениеот jordancho » Чет 06 окт 2011 22:24


Здравейте колеги, ето и последните новости:
В предишния си пост писах, че колата си работи добре, да ама не след дълго пак се започна с пропадането на оборотите и след много и различни проби установих че проблема ми идва от моторчето за празния ход - уж го гледаш че работи, а в даден момент като застане в дадено положение и край, не мърда, та от тук проблема с оборотите. В крайна сметка го разглобих (не само механизма, а и самото електромоторче вътре), почистих смазах, и от тогава край - никакви проблеми, ни при спиране, ни при завиване.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта