Газова бутилка на мястото на резервната гума.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот aiptek » Пон 07 юни 2010 11:27


От къде мога да намеря подобна газова бутилка.Колко литра ще бъде и дали е по добре като варянт от обикновенните газови който вземат място в багажника
И колко парички вървят.




theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот theultimate » Пон 07 юни 2010 12:32


По-добре е ако товариш обемни багажи, защото резервната гума можеш да я местиш, а бутилката - не. Ако не товариш много нямаш полза - само ще се търкаля резервната гума из багажника. При The Machine такава бутилка ти е +80лв. Също така зависи каква точно е колата - на Голф2 като гледам колко е мястото за резервната гума....я събере 15-20 литра, я не.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот Lisho » Пон 07 юни 2010 14:09


aiptek написа:От къде мога да намеря подобна газова бутилка.Колко литра ще бъде и дали е по добре като варянт от обикновенните газови който вземат място в багажника
И колко парички вървят.

Зависи какво търсиш както производство и като обем.
Първо виж размера на резервната гума.Ако е 15" значи отиваш на 630мм/250мм или 650мм/230мм на BRC като полезен обем (с работещ поплавък) му дават 48 лт. цената и е около 150 евро.
На В.Търново производството е до 550 мм за цени не съм се интересувал.
Турски ATIKER,Полски STAKO (произвеждат бутилките на BRC само щамповат друго лого)- и двете марки съм ги виждал на сайта на една фирма от Полски Тръмбеш.Цената на турските беше на половината на STAKO.
Тороидални (кръгли) има само за LPG (пропан-бутан) за метан не съм чувал да има.
Каквато и да избереш интересувай се дали имат редовен сертификат за покрит стандарт за безопасност.ECE R 67-01
Успех


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот The_Machine » Пон 07 юни 2010 19:51


На Голф 3 всички тороидални бутилки надигат над нивото на пода, така че трябва да се мисли някакво изравняване на пода на багажника...


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот G-HELL » Пон 07 юни 2010 19:59


Понеже си мисля да слагам газова та един колега ми спомена че някакъв негов човек продавал газовата със се бутилката която била такава и твърди че била 30 литра и че не надигала пък колко е така незнам иначе малко пари искал за сичко 100 и нещо до към 200 лв общо :roll:


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газова бутилка на мястото на резервната гума.

Мнениеот aiptek » Вто 08 юни 2010 11:47


Ясно
Благодаря



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта