Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
krasyd
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

Мнениеот krasyd » Вто 08 юни 2010 18:41


Здравейте,

Накратко имам Голф 3 1,8 ABS с монтирана в Италия метанова Тартарини. От 2 годиния го карам, като досега нямах проблеми. От известно време имаше нестабилен празен ход на метан /на бензин колата е отлична/ и понякога гаснеше. В момента няма никакъв празен ход и оборотомера направо пада когато не е на скорост.
Имам монтиран кран /стъпково моторче/ посредата на маркуча към моното, като мислех че то е проблема, но когато го извадих и сложих тръбичка на негово място нямаше никакъв резултат. Не е пипано нищо по настройките на метановата.
Въпросът ми е дали някой в София се занимава с тези газови, защото единствения представител знам, че е в Пловдив.
Ако някой е имал подобен проблем с тези метанови или има представа каква е причината да гасне така, ще съм му благодарен за съвета.




Потребителски аватар
Rakood
Мнения: 95
Регистриран на: Вто 12 юни 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

Мнениеот Rakood » Чет 10 юни 2010 11:50


Не ти трябва сервиз точно за тартарини, значи това стъпково моторче представлява лабда контрол, и най вероятно неработи и едва ли ще намреш някой който да му се занимава да го оправя, т.е махаш го и на мястото на моторчето поставяш "кранче като на обикновените уредби" и чак тогава ако се наложи ще се ремонтира редуктора (смяна мембрани) и всичко ще е ОК, ако се направи добре едва ли усетиш разлика в мощност и разход.
З сервиз в софия в СБА в младост 3 има два www.metan-bg.com и елена газ или първия от тук http://www.bigas-bg.com/


Потребителски аватар
pag0
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 04 май 2009 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

Мнениеот pag0 » Чет 10 юни 2010 11:57


Здравей колега ! Наче и аз съм с метан по принцип нямам проблем с такова гаснене... Моя савет е да си видиш въздушния филтър . Ако е в движение колата и влиза доста въздух тогава също е възможно да гасне.Вече ако в спряло положение ти гасне ще търсиш другаде проблема .. Поздрави ;)


krasyd
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

Мнениеот krasyd » Съб 12 юни 2010 5:29


Мерси за отговорите. Да ъпдейтна. Колата се оправи от самосебеси. Не я бях карал близо 2 седмици и веднага след това смених въздушния филтър. На място гаснеше и също в движение ако не е на скорост. Но сега оборотите също падат, но успяват да се вдигнат до нормалното. Според мен нещо се е било запушило и това е бил проблема.
Стъпковото моторче се управлява от метановата и затова мислих, че ми трябват настройки на метановата.
Въпрос - лесно ли се сменят тези мембрани или трябва да я водя на сервиз. Не са сменяни никога откакто аз карам колата (към 10000 км), а предполагам че са консуматив и трябва редовно да се сменят.


Потребителски аватар
pag0
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 04 май 2009 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Сервиз за метанови уредби Тартарини в София

Мнениеот pag0 » Съб 12 юни 2010 17:45


Ми лично аз несъм сменял мембрани на испарителя но бих те посъветвал да идеше в някой сервиз да ти ги сменят :D Пък ако искаш прочети разпитай как става и се пробвай сам ;) Успех желая



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта