Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот nasko_ruse » Чет 10 юни 2010 20:56


имам един въпрос за разхода на газ днеска сложих газов инжекцион на голф 4 1.6 акл 101 коня ГИ е тартарини въпросът ми е следният бордовият компютър ми показваше до преди да сложа ГИ средният разход на бензин а сега може ли да ми показва средният разход на газ защото си мислех че неможе а си направих един експеримент и се оказа че ми засича и на газ като стигам до това заключение след като превключих на моментният среден разход или този които се занулява на всеки 2 часа и след като колата обърна на газ средният разход си подържаше нормални граници както на бензин а аз очаквах че като обърне на газ и ще падне до някакви си смешни стоиности защото колата не харчи бензин а изминава километри и ако засича средният разход дали си съвпада със зареденато количество газ ако е така това което ми показа може само да ме радва :bowdown




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот pedalchobaba » Чет 10 юни 2010 22:15


Наско, управляващия блок на колата /не борд компютъра, а ECU-то/ прави едни сметки, на базата на куп показания, като температура в охладителната система, количество въздух минало през дебитомера, качество на изгорелите газове при ламбда сондата, положение на коляновия вал .... и в тяхна зависимост подава в някакъв момент, на съответната дюза, импулс за отварянето и за определено време, за да изплюе точно пресметната порция гориво в цилиндъра.
Е те тази стойност, за дозата гориво, бордкомпютъра, който вече е в таблото, ти я бута в едни нови сметки вързани с изминати километри, за колко време, оттам средна скорост и т.н. та ти показва на дисплея стойностите на моментния и средния разход.
Съгласи се, че няма как да ти показва разхода на газ, защото няма откъде да вземе информация какво количество са пуснали инжекторите. Просто борда продължава да ти показва какви биха били стойностите, ако караш в същия момент на бензин, а не на алтернативното гориво.
Не знам дали ме разбра, но важното е, че се изказах и ми олекна.


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот nasko_ruse » Пет 11 юни 2010 21:46


ами най-добре ще разбера като ми свърши газта и като тегля чертата ще разбера колко харчи на 100км. но както казваш че няма как да засече на газ колко ще изгори тогава тези стоиности които ги дава на бензин съвпадат ли и на газ или ще кажеш че зависи как е настроена газовата


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот nasko_ruse » Пет 18 юни 2010 21:57


ами колеги с 20 литра газ изминах 240км. като половината градско половината извънградско и поне 150км на климатик не си бях занулил средният разход че да видя дали съвпада на бензин със газ сега заредих за 20лв. по 1.06 лв литъра около 20 литра и този път съм занулил и ще видя резултата


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот joromnt » Пет 18 юни 2010 22:08


Колега, гледам че си от Русе. Има един колега, Barbukov тои и той от там и си е монтирал газов инжекцион. Влез във връзка с него/тои май е с AKL/, и си правете сравнения и опити. Така много по-лесно ще си направите изводите :да: Инак съм съгласен с това което е казал колегата pedalchobaba
pedalchobaba написа:
....
Не знам дали ме разбра, но важното е, че се изказах и ми олекна.

Борда не показва разхода на газ, а предполагаем разход на бензин при същите условия.


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот nasko_ruse » Съб 19 юни 2010 20:33


добре колега


everflow
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 26 май 2005 7:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Г4 1.6 акл 101 коня разход на газ

Мнениеот everflow » Вто 14 сеп 2010 5:55


Здравей, колега.
Аз имам същата машинка и от 2 години и половина карам на газ.
Газовата ми система е FOBOS.
Разхода за София при минимум 50км. на ден е 13,5 с климатик.
Извънградско 9-10.
Относно показанията на борд компютъра.
При мен на газ има повишение с 27% от стойностите на борд компютъра.
Или ако на газ при градско каране, борд компютъра ми показва 10, реално са 12,7.
Това е.
Поздрави!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта