Загряване при натоварване на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Загряване при натоварване на газ

Мнениеот pakumba » Нед 13 юни 2010 20:06


Здравейте,
независимо, че карам друга марка, мисля няма да е проблем да пусна тема тук. Карам фиат браво 1,6 16в, пълна инжекция.С обикновенно газово съм- ловато изпарител и плочка, нямам никакви други джаджи като ламбда или тап. Проблема е, че САМО на газ колата държи по-висока температура ПРИ НАТОВАРВАНЕ- т.е. като дойде лятото и темп минат 20 градуса, при изкачване на байр стрелката тръгва нагоре, независимо, че се движа със 120 например, стрелката стига мястото, където се пуска 1 степен на перката, което мисля не е нормално. В момента, в който байра свърши, стрелката си тръгва надолу и си отива на нормалното положение. Никога не е прегрявала, подчертавам го. Карам колата от 80 000 км и винаги е била така, затова изключвам гарнитура на глава и тем подобни, а и го прави само на газ. Очевидно е я центровка, я предварение, я нещо друго по газовата история. Дотук поради обсслужване, а поради този "проблем" /заради това никога нищо не съм сменил/, съм сменил и отстранил като заподозрени водна помпа, радиатор охлаждане отпред, радитор на парното вътре, стрелката на таблото си показва вярно, защото знам къде включва 1 и 2 степен на перките и всичко отговаря на истината. Та дайте ми съвет какво може да бъде- малка плочка, кофти реглаж /все пак за толкова км доста реглажи съм минал и винаги е било така/, радиаторите ми са чисти....




Потребителски аватар
Anelia
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Загряване при натоварване на газ

Мнениеот Anelia » Сря 23 юни 2010 19:34


Е, хайде отговорете на човека, че и моя Голф има същия проблем.


riewsofia
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Загряване при натоварване на газ

Мнениеот riewsofia » Сря 23 юни 2010 19:59


При мен се забелязва същия проблем. Мотора е 1.4 и стрелката стига 100 градуса доста бързо :shock Там се задържа докато мина баира и после пада бързо надолу. Мисля, че е нормално предвид температурата вън(35градуса) mhihi Все пак си измих радиатора на пароструйка и пак ще тествам :D



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта